ZUS organizuje kolejny dyżur telefoniczny, podczas którego mieszkańcy będą mogli zapytać  eksperta
Kolejny dyżur telefoniczny ZUS w Wadowicach. Tym razem zasiłki chorobowe i bezpieczeństwo emerytur

ZUS organizuje kolejny dyżur telefoniczny, podczas którego mieszkańcy będą mogli zapytać  eksperta o zasiłki chorobowe, opiekuńcze, macierzyńskie oraz świadczenie rehabilitacyjne. Seniorzy dowiedzą się jak założyć konto w banku i bezpiecznie otrzymywać świadczenia emerytalne.

Wadowicki Inspektorat ZUS zaprasza na dyżur telefoniczny. Będzie można spytać m. in. o to kiedy przysługuje nam prawo do zasiłku chorobowego, opiekuńczego, macierzyńskiego czy świadczenia rehabilitacyjnego. W jaki sposób ZUS wylicza wysokość zasiłków. A także jakie są zasady postępowania przy ich wypłacie.

Ekspert wyjaśni seniorom jak  można założyć darmowe konto w banku (tzw. podstawowy rachunek płatniczy). Podpowie również jak zmienić sposób wypłaty emerytury na bezgotówkowy, który jest zdecydowanie bezpieczniejszy.

Dyżur odbędzie się w czwartek (17.11) w godzinach od 9:00 do 11:00, pod numerem telefonu 33 873 25 40.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.