Od poniedziałku (14.11) wnioski o „500+” i „300+” można składać przez mZUS, pierwszą aplikac
ZUS uruchomił pierwszą mobilną aplikację

Od poniedziałku (14.11) wnioski o „500+” i „300+” można składać przez mZUS, pierwszą aplikację mobilną Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Można z niej skorzystać na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS. mZUS można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play i App Store.

Chcemy dać naszym klientom jak najszersze możliwości wnioskowania o świadczenia wypłacane przez ZUS. Wychodzimy z założenia, że należy ułatwić rodzicom, w każdy możliwy sposób, staranie się o środki. Doskonale wiemy, że zajmowanie się dzieckiem i domem kosztuje mnóstwo czasu. Liczymy, że dzięki aplikacji uda się jeszcze skrócić czas wnioskowania o świadczenia – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Zwraca uwagę, że możliwość złożenia wniosków drogą elektroniczną to przede wszystkim ogromna wygoda dla rodziców, którzy sami decydują, kiedy to zrobić: rano, w południe czy wieczorem. Dzięki elektronizacji mogą starać się o środki z programu także w weekendy, kiedy tradycyjne odwiedzanie urzędów jest niemożliwe.

Aktualnie aplikacja mZUS jest dla osób, które mogą ubiegać się o świadczenia dla rodzin. Na początku jej działania klienci będą mogli złożyć wnioski o świadczenie „300+” i o świadczenie wychowawcze „500+”, czyli wnioski DS-R, DS-O, DS-S oraz SW-R i SW-O. W dalszej perspektywie do aplikacji dodane będą kolejne świadczenia dla rodzin, tj. Rodzicielski Kapitał Opiekuńczy (RKO) i dofinansowanie do żłobków DZ.

Aby aktywować aplikację, trzeba ją połączyć ze swoim profilem PUE. Oznacza to, że bez profilu PUE klient nie będzie mógł skorzystać z aplikacji. Aktywacja i połączenie aplikacji z profilem PUE jest opisane krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji.

mZUS można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play i App Store.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.