Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kalwarii Zebrzydowskiej realizuje projekt „Dostępno
Kalwaryjski ośrodek zdrowia z elektronicznym systemem kolejkowym

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kalwarii Zebrzydowskiej realizuje projekt „Dostępność Plus dla Zdrowia” w  ramach którego zostanie wprowadzonych szereg ułatwień dla pacjentów. Zastosowany zostanie elektronicznym system kolejkowy, ułatwienia dla osób niepełnosprawnych, zakupione zostaną nowe urządzenia.

Całość zadania jest finansowany z Funduszy Europejskich w  ramach projektu „Dostępność Plus dla Zdrowia” w wysokości 720 tysięcy złotych i przeznaczony zostanie na poprawę dostępności świadczeń dla osób ze szczególnymi potrzebami. Dzięki dofinansowaniu ta grupa pacjentów będzie mogła korzystać z realizacji świadczeń w sposób dostosowany do swoich potrzeb. Okres realizacji przedsięwzięcia to 1 lipca 2022 - 30 czerwca 2023 roku.

W ośrodku zdrowia został zamontowany system kolejkowy. Wprowadzi to sprawniejszą organizację podczas pobytu pacjentów w placówce. Pacjenci będą proszeni do gabinetów poprzez wyświetlenie numeru nad gabinetem i na monitorach zawieszonych w poczekalniach oraz dodatkowo przez informację głosową. Takie rozwiązania ułatwią funkcjonowanie pacjentom z dysfunkcją słuchu oraz wzroku.

Zainstalowane biletomaty będą służyły do pobrania biletu do rejestracji, lub potwierdzenia umówionej wizyty i zostaną uruchomione w listopadzie.

Biletomat zlokalizowany przy laboratorium będzie miał na celu zlikwidowanie długiej kolejki i uporządkowanie organizacji przyjęcia pacjenta. Numerki do laboratorium będą drukowane od 7:00 - 8:30, czyli tak jak obecne w godzinach przyjęcia pacjentów. Pacjent w czasie oczekiwania będzie mógł załatwić swoje sprawy na terenie Przychodni, lub wygodnie usiąść i poczekać na wezwanie swojego numerka bez konieczności stania w długiej kolejce.

Przy wcześniejszej rejestracji, np. do okulisty, dermatologa, laryngologa pacjent,  przy wyznaczeniu dnia i godziny wizyty otrzyma kod. W dniu wizyty po wprowadzeniu kodu do biletomatu nastąpi wydrukowanie biletu z pełnymi informacjami (numer, lekarz, oczekiwany czas) i przekierowanie pacjenta pod konkretny gabinet. Pacjent zostanie poproszony do gabinetu przez wyświetlenie swojego numeru nad gabinetem oraz komunikat głosowy.  Planujemy uruchomienie systemu kolejkowego już w listopadzie. Będziemy wspierać pacjentów niezaznajomionych z funkcjonowaniem systemu kolejkowego.

Pozostały zakres wsparcia  w obejmuje budowę pochylni zewnętrznej, umożliwiającej swobodny dostęp do budynku Przychodni Zdrowia w Kalwarii Zebrzydowskiej,  częściową modernizację pomieszczeń związaną z poprawą dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami min. wymianę drzwi, modernizację istniejących węzłów sanitarnych, stworzenie pokoju dla matki z dzieckiem, zakup urządzeń umożliwiających poprawę jakości udzielania świadczeń osobom ze szczególnymi potrzebami m.in. kozetek elektrycznych, przewijaków, stołów zabiegowych, fotela  ginekologicznego, podnośników podłogowych, wag, pętli indukcyjnych, aparatu do mierzenia bilirubiny u noworodków i dzieci, urządzeń lektorskich, planów tyflograficznych, dostosowanie strony internetowej do standardów WCAG 2.1 oraz zakup sprzętu elektronicznego i  zakup systemu kolejkowego.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 Pacjent 2022-11-08 16:05
Bzdura. Bylem u okulisty poczatkiem listopada zostalo mi zlecone badanie i wyznaczony termin tego badania na grudzień. Dostalem od pani karteczka z data i godzina badania oraz pouczony ze nie musze nigdzie sie juz rejestrowac tylko na wyznaczona godzine mam byc pod gabinetem. Nie dostalem zadnego kodu .
+2 #2 Swiatelko 2022-11-09 12:55
Dalej wchodzenie w g....a potem beda biadolic ze na prad,ogrzewanie brakuje!!!!!!Ko mu potrzebne te urzadzenia zjadajace prad???? Nie wystarczy recznie napisana karteczka?????!

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.