Szybko poszło: budowa nowego ronda na krajówce przy andrychowskim McDonald's trwała od końca lipca. P
Drukuj
Rondo przy andrychowskim McDonald's już gotowe i oddane do użytku

Szybko poszło: budowa nowego ronda na krajówce przy andrychowskim McDonald's trwała od końca lipca. Prace szły błyskawicznie, niedawno wylano asfalt i skrzyżowanie oddano do użytku.

W piątek (28.10) po południu oddano do użytku budowane od kilku miesięcy rondo skrzyżowaniu na leżącej w ciągu drogi krajowej nr 52 ulicy Krakowskiej i Białej Drodze na andrychowskiej górnicy, pod McDonald's.

Tak to jeszcze niedawno wyglądało:

 

Kierowców jadących tędy przez kilka miesięcy czekały spore utrudnienia, mimo, że skrzyżowanie nie zamknięto w całości, bo mimo prac, ruch odbywał się wahadłowo. Kilka tygodni z kolei zamknięto przejazd od ulicy Biała Droga, co spowodowało dodatkowe komplikacje, zwłaszcza z osób, które chciały skorzystać z fastooda.

Inwestycja warta około 3,5 miliony złotych, w całości opłacona jest przez właścicieli Galerii Andrychów. Wykonawcą była firma Drogbud ze Spytkowic. Oprócz ronda, powstały tu także  chodniki, przejścia dla pieszych, wysepki oraz elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego (bariery drogowe, bariery piesze).

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku została otwarta w pobliżu Galeria Andrychów. Nie da się ukryć, że jej uruchomienie a także restauracji McDonald's zwiększyło i tak już spory ruch na andrychowskiej Górnicy, mimo powstania i uruchomienia kilku dojazdów. Powstanie ronda łączącego leżącą w ciągu drogi krajowej nr 52 ulicy Krakowskiej i ulicę Biała Droga  powinno usprawnić ruch w tym miejscu i rozładować korki.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Biznes:

Brat Jacka Jończyka szefem tarnowskiego zakładu karnego

Takie autobusy będą jeździć między Wadowicami a Bielskiem. Rozpoczęły się testy nowego połączenia

ZUS. Nowe tablice do wyliczania emerytur

W Choczni powstaną dwa nowe bloki komunalne. Tak mają będą wyglądać

Są chętne podmioty do badań geologicznych pod BDI. Ale jest problem