Zła wiadomość dla pasażerów: w związku z przebudową budynku dworca kolejowego w Wadowicach, przej
Zamknięto przejście podziemne pod wadowicką obwodnicą

Zła wiadomość dla pasażerów: w związku z przebudową budynku dworca kolejowego w Wadowicach, przejście podziemne pod ulicą Piłsudskiego zostało zamknięte a pieszych czeka spore nadrabianie drogi.

Jak już informowaliśmy, tydzień temu, ponad 1,5 roku po podpisaniu umowy z wykonawcą, w końcu rozpoczęła się remont budynku dworca kolejowego w Wadowicach. Teren został ogrodzony, pojawiły się informację  o zakazie wstępu i budowie. Pasażerów czekają spore utrudnienia: sam dworzec nie zostanie wyłączony z ruchu kolejowego: dojście do peronów odbywa się jedynie poprzez obejście budynku w którym znajduje się szkoła nauki jazdy.

W piątek (28.10) doszły kolejne: przejście podziemne pod leżącą w ciągu wadowickiej obwodnicy ulicą Piłsudskiego zostało zamknięte. Piesi chcący skorzystać z kolejowego połączenia, muszą teraz sporo nadrabiać, bo kierowani są na przejście dla pieszych na skrzyżowaniu z ulicą Legionów pod Urzędem Skarbowym. Jak zauważyliśmy, sporo osób niezgodnie z przepisami przechodzi też przez ruchliwą ulicę, gdzie łączą się dwie drogi krajowe nr 28 i 52, co powoduje niebezpieczne sytuacje. Przejście może być zamknięte nawet przez rok...

 

Prace remontowe wykonuje firmy ETNA – Piotr Job ze Skawiny. Stary obiekt stanie się nie tylko nowoczesnym dworcem, ale również unikatowym centrum aktywności społecznej. W budynku dworca znajdzie się miejsce m.in. na klimatyczną restaurację i kawiarnię, strefę relaksu, poczekalnię oraz odrestaurowane kasy biletowe.

Obok powstanie całkowicie nowy budynek z nowoczesnym centrum konferencyjnym, częścią ekspozycyjno-wystawienniczą, a oraz salę muzyczną wyposażoną w instrumenty. Całość zostanie wykonana z materiałów najwyższej jakości, tak aby zabytkowy budynek zachował swój oryginalny, wartościowy, galicyjski charakter. Dworzec ma bowiem wpisywać się stylem i formą w historię Ziemi Wadowickiej z okresu Galicji.

 

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+8 #1 omg 2022-10-28 16:48
Omg kiedy kalus(ciul z łaczan) w końcu przestanie uprzykrzać życie mieszkańcom miasta !!! :(
Cytować
-1 #2 lol 2022-10-28 21:54
Cytuję omg:
Omg kiedy kalus(ciul z łaczan) w końcu przestanie uprzykrzać życie mieszkańcom miasta !!! :(

Jutro.
Cytować
+7 #3 Karzeł 2022-10-29 06:14
Będą tam ubikacje czynne?
Cytować
+3 #4 Stefan 2022-10-29 19:36
Szkoda że obwodnicy nie zamknęli. A co? Nie za dużo tego dobrego dla budowlańców? Ile jeszcze idiotyzmow tego błazna w krzywych okularach będziemy znosić?
Cytować
+1 #5 Daniel 2022-10-29 19:45
Drugi poziom w Wadowicach nie może być! lepiej zabijać ludzi!?
Cytować
+3 #6 Kika 2022-10-29 20:37
Cytuję omg:
Omg kiedy kalus(ciul z łaczan) w końcu przestanie uprzykrzać życie mieszkańcom miasta !!! :(

Człowieku idź się lecz na nogi bo na głowę już za późno jak byś coś nie napisal na temat burmistrza lub pisu to pewnie byś się nawet nie zesrał
Cytować
0 #7 Stiff 2022-10-29 20:50
Cyt: "Jak zauważyliśmy, sporo osób niezgodnie z przepisami przechodzi też przez ruchliwą ulicę, gdzie łączą się dwie drogi krajowe nr 28 i 52, co powoduje niebezpieczne sytuacje."
Błąd.
Przejście w obrębie skrzyżowania jest dozwolone. Nawet jeśli znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia. Art. 13 ust. 2 Ustawy PoRD. Dozwolone pod warunkiem, że nie utrudni ruchu pojazdów.
Cytować
+1 #8 Stiff 2022-10-29 20:54
A jedynymi miejscami, w których łączą się DK 52 z DK 28 są ronda Andersa i Okulickiego, tak dla ścisłości.
Cytować
+2 #9 Ccc 2022-10-30 14:57
Tak na marginesie remont dworca PKP był już zaplanowany za rządów Klinowskiego a dostaje się Kalinskiemu czegoś tu nie rozumiem
Cytować
-1 #10 Precz Z ciulem 2022-10-31 15:18
Cytat:
Tak na marginesie remont dworca PKP był już zaplanowany za rządów Klinowskiego a dostaje się Kalinskiemu czegoś tu nie rozumiem
Czego nie rozumiesz że ktoś miał plan i zapewne były by inaczej zrealizowany nie szkodząc mieszkańcom
A ktoś nie ma planów jest fjutem z łaczan i realizuje po kims nie udolnie projekty szkodzą ludziom i wszystkim dookoła !!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.