Od nowego roku gmina Wadowice ma zamiar uruchomić dwie kolejne linie swojej gminnej komunikacji. Do jaki
Będą dwie kolejne linie gminnej komunikacji w Wadowicach

Od nowego roku gmina Wadowice ma zamiar uruchomić dwie kolejne linie swojej gminnej komunikacji. Do jakich miejscowości?

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński obiecywał w kampanii wyborczej rewolucję komunikacyjną w gminie Wadowice. W 2020 bezpłatna linia busa wprowadzona jeszcze za jego poprzednika Mateusza Klinowskiego stała się płatna, obsługiwana przez prywatnych przewoźników. Z czasem wprowadzono także dwie kolejne linie, dotowane z gminnego budżetu a po jakimś czasie kolejne, w sumie jest ich obecnie pięć, które obejmują takie miejscowości jak Gorzeń, Zawadka, Chocznia, Jaroszowice, Roków, Babica, Wysoka czy Stanisław Górny.

Wszystkie linie rozpoczynają i kończą swoją trasę na dworcu autobusowym w Wadowicach, obecnie tymczasowym znajdującym się przy ulicy Fabrycznej.

Ale to nie koniec. Od stycznia przyszłego roku komunikacja ma być rozszerzona o kolejne dwie linie, do Ponikwi i Kaczyny. W środę (26.10) radni Rady Miejskiej w Wadowicach dali ku temu zielone światło, podejmując uchwałę aby starać się w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie o dotacje na kolejne kursy właśnie do tych miejscowości.

To dobra wiadomość zwłaszcza w obliczu wycofywania się przewoźników z nierentownych tras.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+5 #1 Widzę 2022-10-27 22:09
A gdzie te powroty PKS ? Autobusy a nie puszki z wylęgarnią zarazków jakimi są busy .
Cytować
0 #2 Bezsensu 2022-10-28 08:11
Po co dwie linie płatne (to nie jest wtedy komunikacja miejska tylko normalnie płatne busy kalusia)
Mieliśmy w mieście darmową komunikacje miejska to oszust złodziej ciul z łaczan usunał żeby zarabiać na mieszkańcach
Precz z tym idiotą oszustem z łaczan
Cytować
0 #3 cała rada do wymiany 2022-10-28 08:15
Cała rada miejska do wymiany oprócz kilku osób przeciwstawiają cych się oszustwom ciula z łaczan !!!
Cytować
+1 #4 Nieistotne 2022-10-28 10:57
Mnie jednak zastanawia pewna kwestią.. podobno busy miejskie są dofinansowywane z naszych podatków. A więc dlaczego za busa miejskiego płacę tyle samo co za przejazd busem prywatnego przewoźnika?
Cytować
+1 #5 Tomasz 2022-10-28 10:59
Witam
Bus do Ponikwii
Z tego co wiem to przy Biedronce w Jaroszowicach powstaje centrum handlowe. Biorąc pod uwagę, że dużo osób nie jest mobilna, a chciałaby się tam dostać to rozwiązanie jest proste. Niech najemcy czy ktoś kto tam rządzi partycypują w kosztach połączeń takiego busa/autobusa w zamian za to, że będzie podjeżdżał do centrum handlowego. Zadowoleni będą wszyscy.
Pozdrawiam Tomasz
Cytować
0 #6 Kierowca 2022-10-28 11:43
Cytuję Nieistotne:
Mnie jednak zastanawia pewna kwestią.. podobno busy miejskie są dofinansowywane z naszych podatków. A więc dlaczego za busa miejskiego płacę tyle samo co za przejazd busem prywatnego przewoźnika?


Prywatnemu w wielu przypadkach się już nie opłaca na danej trasie kursować, a z dofinansowaniem można świadczyć daną trasę
Cytować
0 #7 M. 2022-10-28 11:47
Czy będą autobusy przystosowane do przewozu ludzi na wózkach inwalidzkich?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.