W Andrychowie dobiegają prace naprawcze w strefie ekonomicznej przy ulicy Biała Droga. Wzmocniono teren
W andrychowskiej strefie kończą prace naprawcze

W Andrychowie dobiegają prace naprawcze w strefie ekonomicznej przy ulicy Biała Droga. Wzmocniono teren, wybudowano nowy mur oporowy a także wylewany jest asfalt na nowej drodze.

Trwają końcowe prace naprawcze w strefie aktywności gospodarczej w Andrychowie przy ulicy Biała Droga. W ostatnich latach gmina Andrychów sprzedała tutaj kilka działek. Powstają w tym miejscu dwie fabryki: pierwsza firmy Techplast, producenta wysokociśnieniowych zbiorników kompozytowych. Druga spółce Optisofa z Barwałdu Średniego, producenta mebli tapicerowanych.

W ostatnich miesiącach wzmocniono tutaj teren, wybudowano nowy mur oporowy a w tym tygodniu wylewany jest asfalt na drodze łączącej ulicę Strefową z Przemysłową i przebiegającej przez strefę.

Wkrótce wszystko ma być gotowe.

Przypomnijmy, że andrychowska strefa ekonomiczna obejmuje teren o powierzchni 14 hektarów. Firmy tutaj działające mogą liczyć na ulgi podatkowe. Teren pod strefę został kupiony pod koniec 2014 roku od mającej wówczas poważne kłopoty finansowe spółki Andoria Mot. Gmina zapłaciła za te grunty w gotówce ponad 5 miliona złotych, plus 3,2 miliona złotych darowanych długów podatkowych. W 2019 roku gmina uzyskała pozwolenia na otwarcie części andrychowskiej strefy gospodarczej. Pierwsi inwestorzy zakupili też na niej wtedy działki.

Niestety pojawił się problem. Gmina zerwała umowę z firmą wykonującą pracę, po tym, jak ta nie przystąpiła do naprawy usterek, kiedy mur oporowy zaczął pękać, a droga i chodnik się zapadły. Miasto próbowało bezskutecznie znaleźć kolejną firmę, która zajmie się naprawą usterek. Kolejne przetargi na to unieważniono bo oferty były sporo droższe, niż zaplanowano. W końcu jednak  wyłoniono wykowawcę i rozpoczęto kilka miesięcy temu  pracę naprawcze o wartości 6,3 miliona złotych, wykonywane przez  spółkę FBSerwis z Warszawy.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.