Gmina Wadowice chce przejąć od starostwa skrzyżowanie powiatówki i krajówki  w Choczni. Rada Miejsk
Wadowice chcą przejąć i przebudować skrzyżowanie na krajówce w Choczni

Gmina Wadowice chce przejąć od starostwa skrzyżowanie powiatówki i krajówki  w Choczni. Rada Miejska w Wadowicach pochyliła się nad tym pomyśle

Urząd Miejski w Wadowicach chce przejąć do Starostwa Powiatowego w Wadowicach zadanie mające na celu przygotowanie koncepcji skrzyżowania leżącej w ciągu drogi krajowej nr 52 ulicy Kościuszki i leżącej w ciągu drogi powiatowej nr 1735K (Frydrychowice - Inwałd - Kaczyna) ulicy Drapówka w Choczni.

W środę (26.10) podczas sesji  Rady Miejskiej w Wadowicach zajęła się uchwała w tej sprawie, który pod głosowanie wprowadzili wiceburmistrz Wadowic Marta Budzyńska i kierownik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Przemysław Bieńkowski. "Za" było 19 radnych, żadne nie był przeciwko.

Skąd taki pomysł? W uzasadnieniu projektu możemy się dowiedzieć, że przebudowa skrzyżowania  jest konieczna w związku z tym, że po realizacji inwestycji wielkopowierzchniowej w jej sąsiedztwie, natężenie ruchu w tym miejscu ulegnie znacznemu zwiększeniu. Stąd konieczna jest przebudowa, w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, zwłaszcza zapewnienie swobodnego przejazdu pojazdów droga krajową nr 52 w kierunku Krakowa i Bielska-Białej.

Przypomnijmy, że w 2020 roku gmina Wadowice dokonała zmian w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego obszaru przy ulicy Kościuszki w Choczni na obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tysięcy m2.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+5 #1 T 2022-10-26 14:45
Mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na pomysł budowy ronda w tym miejscu. Wiadomo jak to się skończy (Wałowa :D)
Cytować
-4 #2 Kot Maciej 2022-10-26 15:21
Jeszcze przed 4 laty przekwalifikowa nie terenow w tej okolicy wiazalo sie z zamieszkami i strajkami a dzisiaj spoko !! W nagrode otrzymamy kolejny rondel dla usprawniwnia ruchu !!! i poprawienia bezpieczenstwa. !!
Cytować
+13 #3 Gość 2022-10-26 17:02
Cytuję T:
Mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na pomysł budowy ronda w tym miejscu. Wiadomo jak to się skończy (Wałowa :D)


Fajne szerokie rondo w tym miejscu byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem.
Cytować
+5 #4 Imi 2022-10-26 17:36
Tylko i wyłącznie rondo!!!!
Cytować
+11 #5 Jeżdżący 2022-10-26 18:08
Jeżeli ma to być rondo, mam nadzieję, że będzie odpowiednio duże, najlepiej 2 pasmowe z pasami rozruchowymi.
Cytować
+1 #6 Kika 2022-10-26 21:06
To nich nacisną na pkp aby zrobiła sygnalizację na przejeździe kolejowym na drapowce
Cytować
0 #7 Karolina Józefa 2022-10-26 21:45
1. Nie próbuję oceniać wysokiej jakości polszczyzny tej informacji.
2. Trochę mnie dziwi:
po pierwsze wybór skrzyżowania. Skrzyżowanie pod Apteką i Biblioteką w Choczni jest po mojemu bardziej obciążone i bardziej chyba zasługuje na przebudowę niż skrzyżowanie Drapówka.
po drugie: po co niesłychanie kosztowna inwestycja? Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem byłyby światła uruchamiane "na przycisk" przez samochody, czy rowery chcące się włączyć w drogę numer 52. Takie światła mogłyby być włączone tylko na godziny szczytu obciążenia skrzyżowania.

Państwo Radni: po głowie się podrapać i policzyć. Ja wiem, że matura z matmy Was tylko w małym stopniu dotyczyła.
Cytować
0 #8 Kot Maciej 2022-10-26 22:59
Cytuję Jeżdżący:
Jeżeli ma to być rondo, mam nadzieję, że będzie odpowiednio duże, najlepiej 2 pasmowe z pasami rozruchowymi.

Tego nie napisali ale bedzie to rondo model ala na Bloniach Jak przejedziesz po rondzie na wprost to nic sie nie stanie przeciez jest napisane w artykule ze zwlaszcza swobodnego przejazdu droga krajowa nr 52. Tego rodzaju rondo jest w natarciu w gminie Tak jest a jakoby by go nie bylo. Najwarzniejsze ze jast winny a przeciez o to chodzi !!!
Cytować
+2 #9 bez jaj... 2022-10-26 23:24
przepraszam - ale dlaczego miasto buduje dojazd do prywatnej "...inwestycji wielkopowierzch niowej..."? Kolejny wał dla prywatnego inwestora, który winien wybudować dojazd za własną kasę. Mam nadzieję, że kiedyś rozliczą Kalińskiego z tego wałka - a jak nie, to tego dopilnuję...
Cytować
-1 #10 Kot Maciej 2022-10-26 23:43
Cytuję bez jaj...:
przepraszam - ale dlaczego miasto buduje dojazd do prywatnej "...inwestycji wielkopowierzchniowej..."? Kolejny wał dla prywatnego inwestora, który winien wybudować dojazd za własną kasę. Mam nadzieję, że kiedyś rozliczą Kalińskiego z tego wałka - a jak nie, to tego dopilnuję...

A kto Ci powiedzial ze tam powstanie prywatna inwestycja wielkopowierzch niowa??? Czytaj ze zrozumieniem. W 2020 zmieniono plan zagospodarowani a przestrzennego. Gdyby tam byl inwestor to juz dawno byly by transparenty wiece itp. a tak to jest cicho To sie nazywa metoda odstraszania o ktorej mowi wodz ciemnogrodu i kaczolandu we swoich przemowieniach do poddanych.
Cytować
+2 #11 R 2022-10-27 06:33
Cytuję Kot Maciej:
Cytuję bez jaj...:
przepraszam - ale dlaczego miasto buduje dojazd do prywatnej "...inwestycji wielkopowierzchniowej..."? Kolejny wał dla prywatnego inwestora, który winien wybudować dojazd za własną kasę. Mam nadzieję, że kiedyś rozliczą Kalińskiego z tego wałka - a jak nie, to tego dopilnuję...

A kto Ci powiedzial ze tam powstanie prywatna inwestycja wielkopowierzchniowa??? Czytaj ze zrozumieniem. W 2020 zmieniono plan zagospodarowania przestrzennego. Gdyby tam byl inwestor to juz dawno byly by transparenty wiece itp. a tak to jest cicho To sie nazywa metoda odstraszania o ktorej mowi wodz ciemnogrodu i kaczolandu we swoich przemowieniach do poddanych.

Szanowny Panie, to wszyscy wiedzą, zresztą tam już się dzieje, nie widać?
Cytować
-1 #12 Strefa przemysłowa 2022-10-27 10:17
Trochę późno ale dobrze by było żeby powstała tam strefa przemysłowa.
Cytować
0 #13 widzący 2022-10-27 14:13
Gminna kasa pęka w szwach. Gmina wykonała już wszystkie swoje plany i zadania, teraz realizuje za starostwo rozbudowę drogi pod prywatnego inwestora. Może do szpitala by się dorzucili. Drodzy radni zafundujcie jeszcze z naszej kasy wodę i kanalizację prywaciarzowi. Zapomniałem o chodnikach, oświetleniu i ścieżkach rowerowych.
Facet robi co chce buduje drogi wycina drzewa . Nadzór budowlany pobudka wstajemy i do pracy. samowola budowlana i to przy krajówce a wy nic nie widzicie. zgroza
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.