Trwa  budowa chodnika przy drodze krajowej nr 52 pod Kopiec w Wadowicach. Mieszkańcy długo czekali na
Trwa budowa chodnika pod Kopiec

Trwa  budowa chodnika przy drodze krajowej nr 52 pod Kopiec w Wadowicach. Mieszkańcy długo czekali na tą inwestycję. Po blisko dwóch miesiącach prac widać już spore postępy. Całość ma być gotowa w połowie przyszłego roku.

Na początku września rozpoczęła się od lat wyczekiwana budowa chodnika pod Kopiec przy drodze krajowej nr 52 w Wadowicach w stronę Kleczy Dolnej. Nie da się ukryć, że ten odcinek "wylotówki" w stronę Krakowa nie należy do najbezpieczniejszych miejsc w okolicy. Bardzo często dochodzi tutaj do kolizji i wypadków, niestety nawet śmiertelnych. Sytuację z bezpieczeństwem poprawiła nieco przebudowa traktu od mostu na Skawie do skrzyżowania z ulicą Wałową: powstało tu rondo, bezpieczne chodniki i przejścia dla pieszych.

Od kilku lat mieszkańcy jednak marzyli tutaj o chodniku: to bardzo uczęszczany przez pieszych odcinek, sporo z nich porusza się do kościoła, swoich domów czy na przystanki.

Niedawno gmina przygotowała projekt i otrzymała prawomocne pozwolenie na budowę chodnika pod Kopiec. Na początku września przekazano plac budowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz wykonawcy inwestycji, firmie DrogBud. Prace rozpoczęto od wycięta sporej ilości drzew co nie podoba się niektórym.

Prace postępują szybko. Pod blisko dwóch miesiącach robót widać już spore postępy. Oczyszczono i wyrównano część pobocza, montowane jest odwodnienie i kanalizacja, na sporej części wykonano też już podłoże.

Niestety kierowców jadących tędy czekają spore utrudnienia. Wprowadzono ruch wahadłowy przez co tworzą się tutaj, zwłaszcza rano, spore korki. Również piesi nie mają za łatwo, bo zamknięto dla przejścia jedną część przebudowywanego pobocza.

Budowa 1200-metrowego chodnika z ciągiem pieszo-rowerowym, który pobiegnie od istniejącego traktu przy sklepie Majster do przystanku autobusowego za Kopcem, zakończy się w połowie przyszłego roku i będzie kosztować około 5 milionów złotych.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+4 #1 M. 2022-10-24 12:07
Czy zejścia z chodnika będą dostosowane dla ludzi na wózkach inwalidzkich?
Cytować
-4 #2 Mieszkaniec 2022-10-24 15:44
Dziwna sprawa bo to inicjatywa obecnego burmistrza, a w tekście zero informacji o tym. Natomiast Klinowski to jest wciskany pogrubioną czcionką gdzie się da - STRASZNIE TO OBŁUDNE !
Cytować
+1 #3 Precz Z ciulem 2022-10-24 16:53
Cytat:
Dziwna sprawa bo to inicjatywa obecnego burmistrza, a w tekście zero informacji o tym. Natomiast Klinowski to jest wciskany pogrubioną czcionką gdzie się da - STRASZNIE TO OBŁUDNE !
Jaka dziwna sprawa ?
Frajerze jak wiesz to jak i inne projekty które nie udolnie niszczy kalus ciul z łaczan to projekty poprzednika
Plus idioto gdzie ty widzisz pogrubioną czcionkę poprzednika :o chory psychicznie matole ??!!!!
Cytować
+1 #4 Yanek 2022-10-24 17:18
Drogbud, co za przypadek
Cytować
+9 #5 Mieszkaniec 2022-10-24 18:33
Wszystko fajnie tylko sterowanie ruchem kuleje bo korek był dzisiaj od podhalanina a drugi od starej komendy
Cytować
+3 #6 Rondo 2022-10-24 23:29
Cytuję Mieszkaniec:
Wszystko fajnie tylko sterowanie ruchem kuleje bo korek był dzisiaj od podhalanina a drugi od starej komendy

Za mało Rond trzeba zrobić więcej !!!!!! :D
Miasto bedzie miało czyste powietrze bo ruch całkiem bedzie wstrzymany. :D
Cytować
0 #7 Jak 2022-10-25 15:31
Jak można robić taką inwestycję podczas dnia, droga krajowa i jedyny wjazd to tego k*dołka zwanego Wadowicami. gdzie za granice nie pojedziesz, NIE MA mozliwości pracy na takiej drodze podczas dnia i robienia sobie ruchu wahadłowego przez żuli i alkoholików z kamizelką "kierowanie ruchem" (wygladaja jaby uciekli z jadłodajni na os. dwudziestolecia ) w godzinach szczytu - czytaj przed godziną 8 i po godzinie 15. To jest kpina z ludzi, ale w tym miescie to raczej norma :)
Cytować
0 #8 Jeydi 2022-10-26 19:09
Teraz po tylu latach prózb robią chodnik i ścieżkę rowerową bo Burmistrz buduje chałupę na Pniakach ha ha ha
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.