Gmina Wadowice unieważniła przetarg ma przebudowę dawnego budynku TPSA przy ulicy Lwowskiej na centrum
Nie ma chętnych do budowy centrum nadzoru wizyjnego w Wadowicach

Gmina Wadowice unieważniła przetarg ma przebudowę dawnego budynku TPSA przy ulicy Lwowskiej na centrum nadzoru systemu monitoringu miejskiego. Nie ma chętnych.

W maju ubiegłego  roku władze Wadowic pochwaliły się planami nowego centrum monitoringu miejskiego z prawdziwego zdarzenia. Nic dziwnego: obecny system monitoringu Wadowic (jeśli można go tak nazwać…) powstał  20 lat temu i obejmuje całe... 6 kamer o bardzo niskich parametrach uniemożliwiających identyfikację osób czy samochodów.

Według planów, w budynku dawnej siedziby TPSA przy ulicy Lwowskiej 7 w Wadowicach ma powstać nowe centrum nadzoru systemu monitoringu miejskiego. Gmina pozyskała na to blisko 1,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.  W ubiegłym roku podpisano nawet  umowę z firmą AKINT z Warszawy na projekt takiego centrum będącego zarazem nową siedzibę Straży Miejskiej w Wadowicach.

Niestety właśnie unieważniono przetarg na przebudowę parteru budynku na centrum nadzoru systemu monitoringu miejskiego. Nie znalazła się żadna chętna firma na wykonanie tej inwestycji.

Przypomnijmy, że według planów, na 150 metrach kwadratowych w dawnej siedzibie "tepsy" powstanie  m.in. dyżurka, biura strażników, biuro przesłuchań, serwerownia oraz poczekalnia. Urządzone zostanie także wielkie pomieszczenie nadzoru wizyjnego, w którym znajdą się m.in. cztery stanowiska podglądu, ściana na minimum dziewięć 65-calowych monitorów LED, telefony, radiostacje.

Radni oraz przedstawicielami wadowickiej policji ustali już nawet, w jakich miejscach zainstalowane będzie 120 kamer: w newralgicznych punktach na terenie całego miasta, m.in. na rynku, na głównych drogach w Wadowicach, na parkingach, przystankach miejskich oraz dworcach PKS i PKP a także na obiektach rekreacyjno-sportowych, takich jak m.in. stadion MKS Skawa Wadowice, Orlik Wadowice, wadowicka "Wenecja", Park Miejski, Kryta Pływalnia Delfin w Wadowicach, tężnia czy ścieżki rowerowe

Oprócz tego gmina zakupić ma także specjalistycznego drona, który będzie służył m.in. do kontrolowania jakości powietrza, spalin kominowych oraz dzikich wysypisk śmieci.

Jak zapowiadano, miasto chciało uruchomić nowe centrum jeszcze w tym roku ale raczej to się nie uda...

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+2 #1 Maciej Kot 2022-09-20 13:05
Taki Wadowicki Pegazus
Cytować
+2 #2 Wstyd z łaczan 2022-09-20 13:59
Kaliński zniknie znajda sie inwestorzy i znów wróci rozwój miasta. A teraz.
Co tu dużo mówić żenada goni żenadę z łaczan!!! Kolejne wały kalusia który nawet nie kryje sie w kłamstwach !!!
Cytat:
PKS i PKP
żadnego z tych punktów nie ma w mieście kaliński je zniszczył usunął!!
Cytat:
Oprócz tego gmina zakupić ma także specjalistycznego drona, który będzie służył m.in. do kontrolowania jakości powietrza, spalin kominowych oraz dzikich wysypisk śmieci.
Była stacja pomiarowa w rynku lecz kaliński zniszczył usunął !!
I z tego co widać a artykule kaliński zamierza jeszcze dużo rzeczy zniszczyć usunąć !! :(

PRECZ Z CIULEM Z ŁACZAN
Cytować
+9 #3 Exlanderio 2022-09-20 14:41
Wstyd dla Wadowic mieć 6 kamer monitoringu miejskiego i na dodatek niedziałających.
Byle remiza wiejska czy dom prywatny ma więcej kamer.
Nie ma kamer ale już podobno są zatrudnione osoby do ich obsługi i biorą pieniądze za nic nie robienie.
Cytować
+4 #4 Oko 2022-09-20 15:07
Za Klina byla kamera co pokazywala caly plac JP2 i kameraprzesuwaj ac sie pokazywala wszystko co sie dzieje.!!! Teraz widzimy tylko jedna strone na kosciol.,i do tego slabo dziala wylancza sie!!!
Cytować
+2 #5 wały kalusia 2022-09-20 16:05
Cytat:
Wstyd dla Wadowic mieć 6 kamer monitoringu miejskiego i na dodatek niedziałających.
Byle remiza wiejska czy dom prywatny ma więcej kamer.
Nie ma kamer ale już podobno są zatrudnione osoby do ich obsługi i biorą pieniądze za nic nie robienie.
Widzisz nawet tego ludzie nie wiedzieli kolejne wały ustawki kalusia z łaczan wstyd !!
A jak jest z domem seniora też po znajomosci jak wszystkie pseudo fuszerki ciula z łaczan !!!
Cytować
+5 #6 Widze 2022-09-20 20:07
A może jak mieszkańcy dostali 50 mln zł to by można było doświetlić wszystkie przejścia dla pieszych bo tych na ciemno ubranych wogóle nie widać w tych ciemnych zakamarkach gdzie są przejścia dla pieszych ???
Cytować
+1 #7 Widze 2022-09-20 21:23
Do burmistrza . Ty najpierw zrób porządek z poboczami na kościelnej a później coś planuj . Jak coś to taką ulice jak chcesz zrobić , co planujesz z Kościelną to zrób na Góralskiej bo tam właśnie ludzie spacerują . A nie że Ty masz w planie zrobić zachodnią obwodnicę Wadowic w kierunku Suchej Beskidzkiej bo już jest masakra z tymi baranami co sobie omijają Wadowice właśnie tą Kościelną . Może czas wyjść do ludzi i zaciągnąć opinii ?!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.