Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach przypomina, że trwa rozbudowa wadowickiej lecznicy i
Trwa rozbudowa szpitala, placówka przypomina, że do końca sierpnia zamknięta jest porodówka

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach przypomina, że trwa rozbudowa wadowickiej lecznicy i szpital do końca sierpnia tymczasowo zamknął porodówkę.

Od kilku tygodni trwa rozbudowa wadowickiego szpitala. prace wykonuje firma Warbud S.A. wyłoniona w przetargu. Inwestycja warta  32 miliony złotych, polegać będzie na nadbudowie 2 kondygnacji istniejącego Pawilonu E lecznicy raz z niezbędnym wyposażeniem, celem przeniesienia dwóch Oddziałów Chorób Wewnętrznych na najwyższe piętro pawilonu E oraz celem uruchomienia Ośrodka Szybkiej Diagnostyki i Terapii Krótkoterminowej, w tym konsolidacja pracowni diagnostycznych (obecnie rozmieszczonych w różnych częściach jednostki) i Oddział Chirurgii I Dnia z dwoma salami operacyjnymi. według planów ma potrwać do końca 2023 roku.

Niestety, jak już informowaliśmy, rozbudowa wiąże się  z utrudnieniami dla pacjentów. od 15 lipca do 30 sierpnia  w trosce o bezpieczeństwo pacjentek i ich dzieci w terminie  została czasowo wstrzymana działalność Oddziału Ginekologiczno–Położniczego odcinka Położnictwo wraz z Blokiem Porodowym oraz Oddziału Noworodków i Wcześniaków. Od 3 lipca nastąpiło wstrzymanie przyjęć nowych pacjentek wymagających hospitalizacji związanej z patologią ciąży lub porodem.

Oznacza to, że porody naturalne oraz planowane cesarskie cięcia w tym czasie nie będą odbywały się w tutejszej placówce. Tymczasem do szpitala ciągle zgłaszają się pacjentki do porodu, placówka przypomina, że  ze względów bezpieczeństwa ,do końca sierpnia są one wstrzymane.

Odcinek położniczy oraz Oddział Noworodków i Wcześniaków posadowiony jest w Pawilonie „E” na ostatniej kondygnacji, nad którą bezpośrednio będą prowadzone prace budowlane. Szpital nie może sobie pozwolić, aby narażać bezpieczeństwo i zaburzać spokój Pacjentek i ich dzieci. Okres czasowego wstrzymania działalności wyżej wymienionych oddziałów będzie trwał 6 tygodni, a po jego zakończeniu działalność Oddziałów zostanie wznowiona. Z uwagi na to, że Odcinek Ginekologiczny Oddziału Ginekologiczno–Położniczego znajduje się w innym skrzydle budynku będzie on funkcjonował bez zmian. Planowe zabiegi i operacje będą przeprowadzane zgodnie z ustalonym terminem – dodaje dyrektor Barbara Bulanowska.

Kkobiety ciężarne planujące poród lub u których rozpoczęła się akcja porodowa oraz kobiety, u których wystąpiła konieczności pobytu w szpitalu przed porodem, proszone są o kierowanie się bezpośrednio do ościennych szpitali:

Szpital Rejonowy im. dr Jana Gawlika w Suchej Beskidzkiej
Szpitalna 22, 34-200 Sucha Beskidzka
Telefon: (+48) 33 872 31 00
Dyżurka pielęgniarska (Oddział Ginekologiczno – Położniczy):  (33) 872 33 06

Szpital Powiatowy w Chrzanowie
Topolowa 16, 32-500 Chrzanów
Telefon:  32 624 70 00
Dyżurka pielęgniarska (Oddział Ginekologiczno – Położniczy):  (32) 624  71 84

Szpital Powiatowy im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu
Wysokie Brzegi 4, 32-600 Oświęcim
Telefon: 33 844 82 00
Dyżurka pielęgniarska (Oddział Ginekologiczno – Położniczy):  (33) 8448 324

Szpital Powiatowy w Myślenicach
Szpitalna 2, 32-400 Myślenice
Telefon: 12 272 10 85
Dyżurka pielęgniarska (Oddział Ginekologiczno – Położniczy): (12) 273 02 87


(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.