W Wadowicach w pierwszy weekend lipca odbędzie się  tegoroczny, jubileuszowy X. Ogólnopolski Zjazd Zw
W weekend w Wadowicach odbędzie się X Zjazd Dużych Rodzin

W Wadowicach w pierwszy weekend lipca odbędzie się  tegoroczny, jubileuszowy X. Ogólnopolski Zjazd Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” pod hasłem „Nie lękajcie się. Jest rodzina”. Miasto spodziewa się około 300 rodzin z całej Polski.

Zjazd Dużych Rodzin organizowany przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” to spotkanie pełne radości, pozytywnej energii, ale i okazji do nauki, odkrywania nowych obszarów czy tematów istotnych dla funkcjonowania w dużej rodzinie. To czas, kiedy rodziny mogą się poznać, wymienić doświadczeniami na temat wychowywania dzieci i podzielić wyzwaniami życia z dużą gromadką. To również czas, kiedy mogą odpocząć i nawiązać nowe znajomości czy nawet przyjaźnie. To okazja do rozmów o polityce prorodzinnej i rozwiązaniach, jakie wprowadzają dla rodzin poszczególne samorządy. To także czas odkrywania piękna naszego kraju, bowiem rokrocznie Zjazdy Dużych Rodzin odbywają się w innych częściach Polski. Po raz pierwszy do tej integracji zaproszone są również rodziny ukraińskie, które korzystają na co dzień z gościnności i pomocy dużych rodzin.

Pierwszy Zjazd Dużych Rodzin odbył się w Grodzisku Mazowieckim (2013), kolejne w Lublinie (2014), Łowiczu (2015), Gnieźnie (2016), Nysie (2017), Szczecinie (2018), Lubartowie (2019), Warszawie (2020, 2021). X Zjazd Dużych Rodzin, odbędzie się w Wadowicach, gdzie organizatorzy będą świętowali okrągłe jubileusze: 10-lecie Zjazdów Dużych Rodzin, ale przede wszystkim 15-lecie istnienia samego Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Nie zabraknie wspomnień, tortu i wspólnego śpiewania przy akompaniamencie muzycznym Joszko Brody.

Sobota 2 lipca zbudowana będzie wokół poważnych debat społecznych. O godzinie 10:00 w WCK odbędzie się panel społeczno-ekonomiczny z udziałem przedstawicieli świata polityki i nauki. Wśród zaproszonych gości znajdują się m.in. Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, prof. Łukasz Hardt z Uniwersytetu Warszawskiego i prof. Marek Kośny z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Goście wspólnie zastanowią się nad niezbędnymi zmianami w bieżącej polityce prorodzinnej, które przyczynią się do poprawy jakość życia dużych rodzin i zagwarantują ich sprawiedliwe traktowanie w systemie podatkowym, mieszkaniowym, społecznym, prawnym. Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” od lat przedkłada elitom rządzącym postulaty rodzin. Jako organizacja społeczna jest bowiem blisko rodzin o różnym statusie społeczno-materialnym, pracuje z rodzinami i doskonale rozumie ich potrzeby.

O godzinie 13:30 odbędzie się debata kulturalna, tzn. spotkanie influencerów. Matki i ojcowie z dużych rodzin, „celebryci” z mediów społecznościowych, opowiedzą o blaskach i cieniach rodzinnego życia. Spotkanie będzie można obejrzeć online na kanałach Facebook i YouTube.

Gdy rodzice będą debatować o sprawach społeczno-ekonomicznych lub pogłębiać znajomość siebie w trakcie warsztatów dotyczących relacji małżeńskich, dzieci będą korzystały z atrakcji i warsztatów sportowych, wokalnych, artystycznych. Rodziny będą mogły spędzić także czas razem, korzystając z bogatej oferty turystycznej oferowanej przez Wadowice i okoliczne miejscowości.

Wieczorem na Placu Jana Pawła II w Wadowicach odbędą się dwa koncerty. Na scenie zagra Joszko Broda wraz z rodziną, który z pewnością zaczaruje polskie i ukraińskie dzieci. Gwiazdą wieczoru będzie także zespół Czeremszyna. Ich folkowa słowiańska muzyka, łącząca dźwięki polsko-białorusko-ukraińskie poruszy z pewnością niejedno serce. Koncert jest niebiletowany, otwarty dla każdego mieszkańca Wadowic, turystów i gości.

Niedziela jest czasem dla rodziny. Chętni uczestnicy Zjazdu Dużych Rodzin będą mogli udać się na mszę święta do Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryj Panny, w której sakramenty przyjmował Karol Wojtyła. Tam chętni otrzymają też błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.

Plan Zjazdu

1 lipca 2022 roku – piątek
14:00 – 21:00 – Rejestracja uczestników Zjazdu. Na miejscu każda rodzina otrzyma identyfikator oraz pełny pakiet informacyjny.
16:00 – 19:00 – Wybrane atrakcje dla rodzin np.: zwiedzanie Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II.
18:00 – 19:00 – Kolacja dla uczestników Zjazdu.
19:00 – 21:00 – Wieczór otwarcia.

2 lipca 2022 roku – sobota
07:00 – 08:30 – Rejestracja uczestników Zjazdu.
07:00 – 09:00 – Śniadanie dla uczestników Zjazdu w miejscach zakwaterowania.
09:30 – 12:00 – Wyjście na warsztaty dla dzieci w małych grupach.
10:00 – 12:00 – Panel społeczno-ekonomiczny.
12:30 – 14:30 – Obiad dla uczestników Zjazdu.
15:00 – 18:00 – Wybrane rodzinne warsztaty/zajęcia/wycieczki.
18:00 – 19:00 – Kolacja dla uczestników Zjazdu.
19:00 – 21:00 – Koncert na rynku w Wadowicach.

3 lipca 2022 roku – niedziela
07:30 – 09:00 – Śniadanie w miejscach zakwaterowania.
10:30 – 11:30 – Uroczysta msza święta w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny (dla chętnych).
11:30 – Wspólne pamiątkowe zdjęcie.
12:30 – 13:30 – Obiad dla uczestników Zjazdu.
14:00 – Wydanie paczek na drogę. Zakończenie Zjazdu.

Przypomnijmy, że Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” to stowarzyszenie, które od 2007 roku wpływa na pozytywny obraz dużych rodzin w Polsce i inicjuje działania zmierzające do sprawiedliwego traktowania rodzin wielodzietnych przez polski system prawny. W tym celu przeprowadza badania, przygotowuje raporty i analizy dotyczące potrzeb dużych rodzin w sferze ekonomicznej i społecznej. Współpracuje z ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej, samorządami i gminami. W ramach swojej działalności prowadzi także m.in. linię wsparcia dla rodzin wielodzietnych, Akademię Talentów dla zdolnej młodzieży z dużych rodzin, warsztaty dotyczące komunikacji w rodzinie. Jest autorem kampanii społecznej „Dzieci zmieniają mój świat… Na lepszy!”. Od 2017 roku związek obsługuje także rządowy program Karta Dużej Rodziny, m.in. poprzez aktywne pozyskiwanie nowych partnerów. Przyznaje także statuetki dla firm, osób i miast przyjaznych dużym rodzinom. Związek zrzesza około 7000 rodzin z całej Polski. Jest członkiem Europejskiej Federacji Dużych Rodzin (ELFAC)

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+12 #1 Mieszkaniec 2022-06-18 11:30
No to trafili z tym zjazdem na okres panującej zarazy z łączan
Gdzie miasto ledwo co zipie .
Trochę współczuje
+4 #2 K 2022-06-18 12:13
To będzie miejsce zajarzenia małpia ospą
-20 #3 Sorry 2022-06-18 12:47
Cytuję Mieszkaniec:
No to trafili z tym zjazdem na okres panującej zarazy z łączan
Gdzie miasto ledwo co zipie .
Trochę współczuje

Nie martw się Kot, Ty stary fiucie, Ciebie jak komornik za długi zwinie, to nawet Cię rodzina opuści. I będziesz sam życiowy przegrywie.
-17 #4 Sorry 2022-06-18 14:15
Sam sobie to minusujesz Ty lizydupie Klinowskiego? Ty bankrucie stary? Uciekłeś za granicę przed komornikiem czy udajesz tylko fiucie że Cię nie ma?
+6 #5 Olo 2022-06-18 22:59
Dobrze że wyjeżdżamy na urlop w tym wadowickim szambie pływa burmistrz z PiS i jego klakierzy
+3 #6 Pieknie 2022-06-19 09:17
Pięknie mieszkańcy określają sytuacje w mieście
A taki matylda czy jamróz obrażają wszystkich w okolo
W końcu im się oberwie ;)
Precz z ciulem :)

całe towarzystwo ciula z łaczan trzeba wytępić
-12 #7 Widz 2022-06-19 12:46
Dobrze ze cos takiego sie odbedzie...dlac zego???? Niektorzy rodzice naucza sie jak wychowywac swoje dzieci w poszan9waniu wlasnych rodzicow ,przyrody, ludzi. Zna sie niestety takie osoby co maja po kilkoro dzieciakow,i nie umieja sobie z nimi poradzic,na okraglo slyszy sie wulgarne slowa matki na te dzieci.
0 #8 Rami 2022-06-20 08:08
Cytuję K:
To będzie miejsce zajarzenia małpia ospą

Walnij sobie 5 dawkę i bosterka na poprawę i zamilcz marionetko systemowa...
+10 #9 Z. 2022-06-30 16:34
Zjazd dużych rodzin? 500 plus jednym z głównych czynników wewnętrznych powodujących wzrost inflacji w Polsce.
+4 #10 Rolnik 2022-06-30 19:23
A Rydzyk z Jędraszewskim będą? oh pisowcy cudotwórcy małe rodziny wykluczacie, ale to takie pisowskie zarazy dyktatora kaczora
-3 #11 Gość 2022-07-01 08:40
Cytuję Rolnik:
A Rydzyk z Jędraszewskim będą? oh pisowcy cudotwórcy małe rodziny wykluczacie, ale to takie pisowskie zarazy dyktatora kaczora


Nikt nikogo nie wyklucza po co wypisujesz takie głupoty. Jest to inicjatywa zrzeszająca duże rodziny. Tak jak masz inicjatywy zrzeszające np. rybaków, szachistów,... itd. im też wypomnisz czemu nie uwzględnili wszystkich ?

Cytuję Olo:
Dobrze że wyjeżdżamy na urlop w tym wadowickim szambie pływa burmistrz z PiS i jego klakierzy


Najlepiej wyjedź na stałe i daj ludziom spokojnie żyć bo w gminie Wadowice wszelkie przejawy patologicznej nienawiści nie są mile widziane. Bo jak ktoś nawet w takim artykule szuka zaczepek to taki ktoś ma poważny problem ( tacy co zawsze najwięcej nadają mają za uszami zawsze najwięcej i w celu uciszania własnego sumienia najgłośniej się wypowiadają ).

Cytuję Z.:
Zjazd dużych rodzin? 500 plus jednym z głównych czynników wewnętrznych powodujących wzrost inflacji w Polsce.


Nie jest to prawda bo 500+ działa od wielu lat a inflacja pojawiła się jako efekt efekt sytuacji COVID w połączeniu z wojną gdzie zostały zachwiane łańcuchy dostaw.

Naucz się jak powstaje inflacja, a nie opowiadaj głupot:

Gdy ludzie chcą dużo kupować, a producenci nie są w stanie nadążyć z produkcją np. z powodu braku komponentów do produkcji to wówczas podnoszone są ceny ponieważ jest tak duże zapotrzebowanie . COVID powodował zamykanie i ograniczanie łańcuchów dostaw co powodowało przestoje w produkcji lub ograniczanie produkcji w skali światowej. Dodatkowo doszła wojna w regionie co spowodowało destabilizacje łańcuchów dostaw surowców energetycznych i spożywczych: paliwa, gaz, nawozy, wszelkie odmiany zbóż. 500+ nie ma wpływu na inflacje bo występuje ona na całym świecie:

i co w Niemczech też powiesz że 500+ spowodowało u nich rekordową inflacje ???

"Inflacja w Niemczech najwyższa od ponad 48 lat."
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/inflacja-w-niemczech-najwyzsza-od-ponad-48-lat-im-blizej-chin-tym-ceny-mniej-rosna/8f8krlg

tu też program 500+ miał wpływ na ich kraj :D ???
"Wystrzał inflacji w Hiszpanii. Wzrost cen najwyższy od 37 lat"
https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/wystrzal-inflacji-w-hiszpanii-wzrost-cen-najwyzszy-od-37-lat/0gpefyv

To właśnie pokazuje jak ludzie są zblazowani FAŁSZYWYMI informacjami.
+1 #12 Z. 2022-07-01 14:51
Cytuję Gość:
Cytuję Rolnik:
A Rydzyk z Jędraszewskim będą? oh pisowcy cudotwórcy małe rodziny wykluczacie, ale to takie pisowskie zarazy dyktatora kaczora


Nikt nikogo nie wyklucza po co wypisujesz takie głupoty. Jest to inicjatywa zrzeszająca duże rodziny. Tak jak masz inicjatywy zrzeszające np. rybaków, szachistów,... itd. im też wypomnisz czemu nie uwzględnili wszystkich ?

Cytuję Olo:
Dobrze że wyjeżdżamy na urlop w tym wadowickim szambie pływa burmistrz z PiS i jego klakierzy


W Niemczech inflacja 8 procent a w Polsce 15 procent... Polska nie jest jeszcze krajem który może sobie pozwolić na rozdawnictwo.

Najlepiej wyjedź na stałe i daj ludziom spokojnie żyć bo w gminie Wadowice wszelkie przejawy patologicznej nienawiści nie są mile widziane. Bo jak ktoś nawet w takim artykule szuka zaczepek to taki ktoś ma poważny problem ( tacy co zawsze najwięcej nadają mają za uszami zawsze najwięcej i w celu uciszania własnego sumienia najgłośniej się wypowiadają ).

Cytuję Z.:
Zjazd dużych rodzin? 500 plus jednym z głównych czynników wewnętrznych powodujących wzrost inflacji w Polsce.


Nie jest to prawda bo 500+ działa od wielu lat a inflacja pojawiła się jako efekt efekt sytuacji COVID w połączeniu z wojną gdzie zostały zachwiane łańcuchy dostaw.

Naucz się jak powstaje inflacja, a nie opowiadaj głupot:

Gdy ludzie chcą dużo kupować, a producenci nie są w stanie nadążyć z produkcją np. z powodu braku komponentów do produkcji to wówczas podnoszone są ceny ponieważ jest tak duże zapotrzebowanie. COVID powodował zamykanie i ograniczanie łańcuchów dostaw co powodowało przestoje w produkcji lub ograniczanie produkcji w skali światowej. Dodatkowo doszła wojna w regionie co spowodowało destabilizacje łańcuchów dostaw surowców energetycznych i spożywczych: paliwa, gaz, nawozy, wszelkie odmiany zbóż. 500+ nie ma wpływu na inflacje bo występuje ona na całym świecie:

i co w Niemczech też powiesz że 500+ spowodowało u nich rekordową inflacje ???

"Inflacja w Niemczech najwyższa od ponad 48 lat."
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/inflacja-w-niemczech-najwyzsza-od-ponad-48-lat-im-blizej-chin-tym-ceny-mniej-rosna/8f8krlg

tu też program 500+ miał wpływ na ich kraj :D ???
"Wystrzał inflacji w Hiszpanii. Wzrost cen najwyższy od 37 lat"
https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/wystrzal-inflacji-w-hiszpanii-wzrost-cen-najwyzszy-od-37-lat/0gpefyv

To właśnie pokazuje jak ludzie są zblazowani FAŁSZYWYMI informacjami.
+1 #13 Z. 2022-07-01 14:52
W Polsce inflacja 15 procent, w Niemczech 8 procent. Polska nie może sobie jeszcze pozwolić na rozdawnictwo.
0 #14 Stanowczo 2022-07-01 18:38
Cytuję Z.:
W Polsce inflacja 15 procent, w Niemczech 8 procent. Polska nie może sobie jeszcze pozwolić na rozdawnictwo.


Nie porównuj 1:1 naszego kraju z Niemcami ! To nasz kraj po wojnie musiał się odbudowywać ze strat gospodarczych, ludnościowych itd. więc różnica nie jest z powietrza. Przed inflacją różnica miedzy ich i naszą gospodarka była tak samo inflacja tu niczego nie zmieniła. Inflacja jest wywołana skutkami Covid i obecna wojną.

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.