POLREGIO uruchamia na wakacje codzienne połączenia z Krakowa Głównego zo zatorskiej Energylandii. Sko
W wakacje będą codzienne pociągi z Krakowa do Energylandii w Zatorze

POLREGIO uruchamia na wakacje codzienne połączenia z Krakowa Głównego zo zatorskiej Energylandii. Skorzystają na tym również mieszkańcy powiatu wadowickiego.

1 maja tego roku POLREGIO uruchomiło weekendowe pociągi "Energylandia" z Krakowa do  Zatora. Można dzięki nim dojechać rano i powrócić wieczór do stolicy Małopolski. Dobra wiadomość dla podróżnych jest taka, że od przyszłego piątku (24.06) takie pociągi będą jeździć codziennie.

Połączenia superREGIO są uzupełnieniem kolejowej oferty przewozowej w kraju. Pociągi superREGIO (sR) łączą ważne ośrodki miejskie i turystyczne w Polsce. Ta kategoria pociągów została uruchomiona w Małopolsce na linii Kraków – Zator.Wyznacznikiem superREGIO jest m.in. tabor o podwyższonym standardzie, atrakcyjny czas przejazdu i konkurencyjne ceny biletów – informuje przewoźnik.

Dodatkowo w sierpniu przewoźnik uruchomi  pociąg „Energylandia BIS”. Pociąg „Energylandia” odjedzie z Krakowa Głównego o godzinie 8:18, natomiast „Energylandia BIS” o godzinie 9:31. Kurs powrotny z Zatora do Krakowa Głównego pociągu „Energylandia”  wyjedzie o godzinie 20:36, zaś „Energylandia BIS” o godzinie 20:09.

Przypomnijmy, że na  dwutorowej linii kolejowej nr 94 między Krakowem i Oświęcimiem, przez Brzeźnicę i Spytkowice, oprócz weekendowego pociągu "Energylandia" odbywa się jedynie intensywny ruch towarowy: w 2015 roku województwo małopolskie nie zdecydowało się dofinansowywać nierentownych przewozów tą trasą.  W czerwcu ubiegłego roku  pojawiły się informację, że od 12 grudnia szykuje się spora rewolucja kolejowa dla mieszkańców gmin położonych w północnej części powiatu wadowickiego (Brzeźnicy i Spytkowic). Zgodnie z  projektem rozkładu jazdy przygotowanym przez Departament Transportu  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, ponownie miały powrócić regularne pociągi pasażerskie i to od razu z grubej rury bo aż 19 par pociągów obsługiwanych przez Koleje Małopolskie w ramach trasy kolejowej SKA4 (Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej)

Wiadomość ucieszyła zarówno samorządowców z gmin położonych na tej trasie, pasażerów, fanów zatorskiej Energylandii jak i miłośników kolei. Jednak  na razie nie udało się przywrócić takiego połączenia. Przewoźnik, Koleje Małopolskie, wprowadził  jedynie połączenia z Krakowa tylko do Skawiny.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+15 #1 Stiff 2022-06-17 18:36
I dobrze. Ja jeszcze uruchomił bym linię autobusową z większych miast do tego przybytku uciech przeróżnych, a następnie zamknął zjazd z krajówki dla samochodów osobowych. Wreszcie skończyły by się korki do Zatora ze wszystkich stron, które generują ci spragnieni uciech. Właściciele parku mają na tyle pieniędzy, żeby wykonać drogę dojazdową na tyle długą, żeby te ich swawole nie odbywały się kosztem innych, którzy w tych korkach stoją.
Cytować
+15 #2 Xxx 2022-06-18 10:41
Wyremontować tory z wadowice Spytkowice trzebinia i można by uruchamiać pociagi do Zatora
Cytować
-5 #3 Precz Z ciulem 2022-06-19 10:10
Jak wszyscy wiedza czy jak wszyscy mówią ciul kalinski naobiecywał debile oddali głos a efektów brak
Dopóki ta szmata z łaczan będzie wadowice bedą odciete od świata !!
Cytować
+1 #4 Sebasian 2022-06-19 13:01
Ja obserwuję pracę Burmistrza z Wadowic. Facet rewelacyjny !!! i bardzo sympatyczny!!! Takich więcej włodarzy!!!
Pozdrawiam spod Wadowic!!!
Cytować
-3 #5 lekarz 2022-06-20 13:06
Cytat:
Ja obserwuję pracę Burmistrza z Wadowic. Facet rewelacyjny !!! i bardzo sympatyczny!!! Takich więcej włodarzy!!!
Pozdrawiam spod Wadowic!!!
Mimo iż jesteś opłacanym trollem można śmiało stwierdzić żę jesteś chory umysłowo zakład w Andrychowie na ciebie czeka . Plus takie osoby nie powinny mieć jakiekolwiek prawa głosu !!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.