Kierowców czekają utrudnienia: wkrótce budynek starej karczmy idzie do rozbiórki. Rusza przebudowa ni
Budynek starej karczmy będzie rozebrany. Rusza przebudowa skrzyżowania w Nowych Dworach

Kierowców czekają utrudnienia: wkrótce budynek starej karczmy idzie do rozbiórki. Rusza przebudowa niebezpiecznego skrzyżowanie na drodze krajowej nr 44 w miejscowości Nowe Dwory (gmina Brzeźnica).

Jak już informowaliśmy, niedawno Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad  rozstrzygnęła postępowanie przetargowe na rozbudowę skrzyżowania w miejscowości Nowe Dwory (gmina Brzeźnica). To dosyć ruchliwe a do tego niebezpieczne skrzyżowania: bardzo często w tej okolicy dochodzi do kolizji a także wypadków: krzyżują się tu krajówka prowadząca na Śląsk i Kraków, powiatówka do Wadowic i droga gminna do Chrząstowic. Do tego widoczność ogranicza budynek starej karczmy

Już za kilka dni ruszy jego rozbiórka, konieczna, by można było przebudować skrzyżowanie. W poniedziałek (23.05) o godzinie 7:00 nastąpi zmiana organizacji ruchu w tym miejscu, ruch odbywać się będzie wahadłowo przez około trzech dni, w  tym  czasie zamknięty zostanie wlot ulicy Słonecznej.

Od środy (25.05) również od godziny 7:00 będzie jeszcze więcej utrudnień dla kierowców, które potrwają do końca czerwca: zamknięta zostanie połowa jezdni drogi powiatowej, w taki sposób, że nie będzie można skręcić na nią z krajówki. Oznacza to, że osoby udające się w kierunku Wadowic będą musiały korzystać z objazdów. Ruch na drodze krajowej będzie się odbywał w obie strony, ale z  jednej strony jezdnia będzie zawężona na odcinku około 200 metrów. Wlot ulicy Słonecznej nadal będzie zamknięty.

W ramach inwestycji przewidziana jest rozbudowa skrzyżowania krajówki z drogami powiatową i gminną, w tym budowa pasa do lewoskrętu. Aby poprawić widoczność i upłynnić ruch wybudowany zostanie lewoskręt od strony Krakowa w drogę powiatową. Budynek zasłaniający widoczność zostanie rozebrany. Wloty drogi powiatowej i gminnej będą naprzeciwko siebie. Powstanie obustronny chodnik. Te zmiany poprawią czytelność skrzyżowania i bezpieczeństwo ruchu wszystkich użytkowników.

Przebudowane mają być także sieci energetyczne, teletechniczne, wodociągowe, gazowe, kanalizacyjne w obrębie inwestycji. Do wybudowania będzie oświetlenie uliczne, sieć kanalizacji deszczowej oraz kanał technologiczny.

Zaprojektowane zostało skrzyżowanie skanalizowane. Dla relacji skrętu w lewo, na wlocie od strony Krakowa w kierunku Wadowic (z drogi krajowej nr 44 w drogę powiatową) wydzielono dodatkowy pas o szerokości 3,5 meta. Na przeciwległym wlocie drogi krajowej nr 44, od strony Oświęcimia zaprojektowano wyspę kryjącą, stanowiącą jednocześnie azyl na przejściu dla pieszych. Drogi podporządkowane będą miały wloty jednopasowe, z wyspami dzielącymi.

Inwestycja kosztować będzie  5 milionów 811 tysięcy złotych.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 BP 2022-05-22 18:14
W końcu przebudują to niebezpieczne skrzyżowanie...
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.