To będzie prawdziwy raj dla osób uprawiających sport. Stadion „Kalwarianka” niedawno wzbogacono o
Powstaje centrum rekreacyjno-sportowe „Kalwarianka”

To będzie prawdziwy raj dla osób uprawiających sport. Stadion „Kalwarianka” niedawno wzbogacono o bieżnie lekkoatletyczną. Obecnie trwa przebudowa bazy noclegowej, a także przebudowa kortów tenisowych, oraz budowa wypożyczalni rowerów.

Najważniejszą inwestycją prowadzoną na obiektach sportowych stanowi przebudowa, nadbudowa pawilonu sportowo-turystycznego „Kalwarianka”.  Dzięki przeprowadzonej przebudowie w budynku zostanie zwiększona ilość miejsc hotelowych do ponad 50 miejsc. Na każdym, kto śledzi prace w budynku klubowym wrażenie już robi widok jaki będzie się  rozpościerał z pokoi hotelowych, a także w pomieszczeniu przeznaczonym na salę konferencyjną i działalność gastronomiczną.

Na terenie stadionu „Kalwarianki” jest też skatepark, boisko „Orlik”, boiska do siatkówki i koszykówki, w sąsiedztwie powstaje nowa ścieżka spacerowa, powstanie nowy kort tenisowy i wypożyczalnia rowerów. Możemy śmiało powiedzieć, że będzie to sportowy raj dla aktywnych fizycznie i jedna z najlepszych baz sportowych w regionie – wyjaśnia Tomasz Baluś z Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Zakres robót obejmuje roboty rozbiórkowe, nadbudowa budynku wraz z klatką schodową, przebudowa wybranych  pomieszczeń na parterze i I piętrze, wykonanie szybu windowego, wykonanie platformy przyschodowej dla osób niepełnosprawnych, wykonania instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej i gazowej oraz wykonanie instalacji elektrycznej.

Wartość robót wg zawartej umowy z wykonawcą i aneksami do umowy wynosi 3 miliony 108 tysięcy  złotych. Na ten cel gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – gminy górskie.

Powody do radości będą mieli mieszkańcy lubiący i uprawiający tenis ziemny czy kolarstwo.  W najbliższym sąsiedztwie budynku „Kalwarianki” trwa przebudowa kortów tenisowych, powstanie tu zupełnie nowa  nawierzchnia poliuretanowa, pomyślano również o oświetleniu i nowych krzesełkach i infrastrukturze sportowej.

Zakres robót obejmuje między innymi:  roboty rozbiórkowe, budowę drenażu kortu tenisowego,  wykonanie nawierzchni poliuretanowej,  montaż ogrodzenia,  montaż siedzisk,  wykonanie nawierzchni z kostki betonowej,  wyposażenie, montaż oświetlenia. Przebudowa wyniesie  942 tysięcy złotych. Na ten cel mina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała wsparcie w kwocie 759 tysięcy złotych z budżetu państwa z rezerwy ogólnej  premiera RP Mateusza Morawieckiego.

Także tutaj na „Kalwariance”  będzie można wypożyczyć rower, powstaje właśnie budynek wypożyczalni rowerów, w którym znajdzie się około 20 rowerów o różnych parametrach dla dzieci i dorosłych.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 M. 2022-05-13 12:26
Czy powstanie wypożyczalnia rowerów dla niepełnosprawny ch taka jak w Starym Sączu?
Cytować
-3 #2 Wow 2022-05-13 13:34
Wow Czyli znowu jest robione co dla ludzi kultury po za miastem rządzonym przez ciula z łączan i jego trolli
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.