W Małopolsce podmioty turystyczne odebrały 868,5 tysięcy płatności bonem turystycznym na kwotę prze
Ponad 478 milionów złotych w Małopolsce  z bonów turystycznych

W Małopolsce podmioty turystyczne odebrały 868,5 tysięcy płatności bonem turystycznym na kwotę przeszło 478 milionów złotych. To najlepszy wynik w kraju. W całej Polsce kwota tych transakcji przekroczyła 2,2 miliardy złotych.

Na 399 tysięcy bonów, które przygotowano w regionie, rodzice aktywowali przeszło 318 tysięcy. Natomiast całkowicie wykorzystali z nich 167 tysięcy. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa małopolskiego przy użyciu bonów turystycznych to niemal 206 milionów złotych.

Od początku działania Polskiego Bonu Turystycznego w całej Polsce ZUS przekazał podmiotom turystycznym ponad 2,2 miliardy złotych. Rodzice, którzy nie wykorzystali do tej pory bonu, mogą to zrobić do końca września tego roku. Mogą nim zapłacić na przykład za pobyt w hotelu, pensjonacie czy gospodarstwie agroturystycznym. W niektórych przypadkach opłacą nim także jednodniową wycieczkę.

Bon turystyczny mogą aktywować rodzice i opiekunowie, na których jest przyznane świadczenie „Rodzina 500+”. Zrobią to tylko po zalogowaniu się do swojego profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Po aktywacji rodzic otrzymuje kod, który należy podać podczas płatności np. za imprezę turystyczną. Każda transakcja jest potwierdzana jednorazowym kodem, który jest wysyłany SMS-em.

Jeżeli rodzić albo opiekun nie ma na swoim profilu PUE zakładki z bonem turystycznym, powinien zgłosić się do Polskiej Organizacji Turystycznej.

Na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu „Rodzina 500+”, przypada bon w wysokości 500 złotych. W przypadku np. dwójki dzieci, nominał bonu będzie wynosić 1000 złotych. Natomiast na dziecko z niepełnosprawnością, którą potwierdza odpowiednie orzeczenie, jest dodatkowy bon - również o wartości 500 złotych. Bon turystyczny otrzyma także dziecko, którego rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i z tego powodu nie przysługuje im tzw. 500 plus.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 iii 2022-05-10 15:11
do kiedy ważny jest bon?
Cytować
+12 #2 Zenek 2022-05-10 15:51
Jeszcze jeden czynnik zwiększający inflację...
Cytować
+10 #3 Ela 2022-05-10 19:48
Robimy wszystko, aby przerwać w Polsce łańcuch inflacyjny – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.
Aby przerwać łańcuch inflacyjny to trzeba głównych twórców inflacji czyli premiera Morawieckiego, prezesa NBP Glapińskiego i ministra choroby i nagłej śmierci Niedzielskiego wsadzić na resztę życia do więzień i skonfiskować ich majątki.Puki co Drukujemy.Druku jemy.Drukujemy. Dlatego rozdajemy kasę na potęgę .
Cytować
+5 #4 Anna 2022-05-10 20:53
W Polsce pieniądze dostają zdrowi i silni. Niepełnosprawni klepią biedę. Ale co z nich za elektorat. To tak mało głosów, że nie mają znaczenia w wyborach.
Cytować
-3 #5 ogrodnik 2022-05-11 09:38
"Oszalała spółdzielnio, przestańcie w końcu kosić!"
Cytować
-3 #6 Marek 2022-05-11 09:57
a za inflacje winny jest putin! szopka dla ubogich...
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.