Od kwietnia tego roku zostanie zlikwidowana andrychowska filia Powiatowego Urzędu Pracy. Osoby w niej za
Andrychowska filia Urzędu Pracy do likwidacji

Od kwietnia tego roku zostanie zlikwidowana andrychowska filia Powiatowego Urzędu Pracy. Osoby w niej zatrudnione pracy nie stracą: przejdą do wadowickiej placówki. Bezrobotni będą mieć trochę pod górkę...

Jak poinformowały Nowiny Andrychowskie, od 1 kwietnia tego roku przestaje działać filia Powiatowego Urzędu Pracy w Andrychowie. Zatrudnione tutaj osoby  (jest ich dziewięć) nie stracą pracy. Wszystkie przejdą do PUP w Wadowicach.

Gorzej z osobami bezrobotnymi z gminy Andrychów, bo teraz będą one musiały jeździć do Wadowic. Jednak jak zapewnia dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy w Wadowicach Małgorzata Chowaniec, wiele spraw w placówce można załatwić zdalnie, więc częste odwiedziny w niej nie są koniecznością: bezrobotni muszą stawiać się tam tylko raz na 60 dni. Między innymi właśnie reorganizacja pracy związana z obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa spowodowała, że andrychowska filia przestała być potrzebna.

w grudniu 2021 roku w powiecie wadowickim zarejestrowanych było 2 891 osób bezrobotnych, w tym 954 w samej gminie Andrychów.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+13 #1 Gosc 2022-01-20 11:39
Warto sie zastanowic czy wogole w Wadowicach jest potrzebny taki twor? Przeciez to niepotrzebne utrzymywac takiego molocha.! To powinno przejac starostwo !ub urzad miasta!. I po klopocie,nie bedzie trzeba wykladac tyle kasy na niepotrzebne ogrzewanie i prad.!
Cytować
+11 #2 Art 2022-01-20 12:05
Jak żyję, tak jeszcze ta instytucja nie znalazła mi normalnej pracy. Wszystko niezgodne z kwalifikacjami lub niebezpieczna praca, o której pojęcia nie mam - za odmowę pozbawienie mnie ubezpieczenia. I tak mam wspomnienia. A, jeszcze taka otyła, pocąca się pani z guzkiem na twarzy, która ludzi jak szmaty traktowała i potrafiła się z nich nabijać.
Karma wraca. Zaorać.
Cytować
+9 #3 Kuba 2022-01-20 13:44
Po co w ogóle ten urząd?
Cytować
+1 #4 Fiku miku 2022-01-20 17:02
Cytuję Kuba:
Po co w ogóle ten urząd?

Żeby alimenciarze mogli się rejestrować.... a policja sporządza protokół że, dla takiego gagtka pracy nie ma.....powinni zlikwidować urząd bezrobocia i czy ktoś pracuje powinien pilnować urząd miasta dzielnicowy itd.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.