W lutym osoby pobierające świadczenie od 4 920 do 12 800 złotych otrzymają zwrot nadpłaconego podatk
Zwrot nadpłaconego podatku automatycznie, nie trzeba składać wniosków. Dla kogo?

W lutym osoby pobierające świadczenie od 4 920 do 12 800 złotych otrzymają zwrot nadpłaconego podatku. Odbędzie się to z urzędu i automatycznie, nie trzeba składać wniosków.

Zgodnie z rozporządzenie Ministra Finansów z 7 stycznia na zmianach w składce zdrowotnej nie stracą osoby pobierające świadczenia w wysokości od 4920  do 12 800 złotych. Stanowią one około 6% wszystkich emerytów i niecałe 2% rencistów. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przywołał dane, z których wynika, że dla ponad 8 milionów, czyli prawie 94% emerytów i ponad 98% rencistów, którzy pobierają z systemu powszechnego świadczenie w kwocie do 4920 złotych brutto, od stycznia wypłata na rękę jest wyższa. A miesięczny wzrost w tej grupie świadczeniobiorców wynosi do 180 złotych.

ZUS poinformował, że świadczenie w wysokości do 2,5 tysiąca złotych miesięcznie pobiera 3,7 miliona emerytów (czyli 62% ogółu) oraz 1,4 miliona rencistów (czyli 75% ogółu). Osoby te nie zapłacą podatku dochodowego.

Szefowa ZUS prof. Gertruda Uścińska zapewniła, że na zmianach nie stracą osoby pobierające świadczenia w wysokości od 4920 do 12 800 złotych. Stanowią one około 6% wszystkich emerytów i niecałe 2% rencistów.

W stosunku do tej grupy świadczeniobiorców, czyli dla tych 421 tys. nastąpi w lutym wraz ze świadczeniem zwrot tej nadpłaconej zaliczki z tytułu podatku dochodowego – powiedziała prof. Gertruda Uścińska.

Emeryci nie muszą odwiedzać placówek ZUS, aby sprawdzić wysokość swojego świadczenia po zmianach. Mogą to zrobić z domu, logując się na Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, gdzie zamieszczone są paski wypłat świadczeń.(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 andrzej 2022-01-14 10:49
A co z osobami na rencie i emeryturze którzy pracują i dostali mniejsze pensje ?
Cytować
-1 #2 Wow 2022-01-15 10:07
Cytuję andrzej:
A co z osobami na rencie i emeryturze którzy pracują i dostali mniejsze pensje ?

Teraz bardziej opłaca się być na socjalu i nic nie robić bo Państwo musi cię utrzymywać
Cytować
-1 #3 Inflacja 2022-01-15 12:14
Podnosząc place minimalna administracyjni e w prosty sposób napędzają inflację. Dodatkowo nadrukowano pieniądza na te wszystkie "tarcze" i programy socjalne. Zerowe oprocentowanie lokat bankowych spowodowało wycofywanie pieniądza z banków i szukanie dla nich ratunku w remontach i zakupach nieruchomości. To wszystko jest przyczyną inflacji. Czyli, to obecne rządy odpowiadają za tak duży wzrost cen. Za politykę energetyczną też odpowiada rząd. Krytykował długoterminowe ustalanie cen na gaz przez poprzednie rządy i wszedł w bezpośrednia zależność cen od giełdy. To nie Tusk odpowiada za to, że pieniądze z praw do emisji CO2 zostały przejedzone zamiast być zużyte na przygotowanie systemu energetycznego państwa do zielonej energii.
Cytować
-1 #4 Tomek 2022-01-15 12:22
Wśród zwolenników tej bandy, panuje opinia, że może są jakieś drobne nieprawidłowośc i, ale oni przynajmniej umieją się przyznać do błędu.
Znam osobiście wielu ludzi, wsi, którzy robią "na czarno" w różnych tartakach, budowach itp. i bardzo sobie chwalą PiS. Do tego biorą oczywiście bezrobocie i 500+. Po co robić legalnie.Nic dodać , tylko najsmutniejsze jest to ,że będą dalej brnąć w głupotę a jak dojdą do ściany to zacznie się naprawa bałaganu tylko to kolejne 15 lat zmarnowane
Cytować
-1 #5 Zjawa 2022-01-15 12:38
No cóż jak to się mówi miłość jest ślepa tak, samo jak i wyborca PiS w dniu wyborów.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.