Kalwaria Zebrzydowska wprowadza nowe logo i identyfikację wizualną. Jednym z motywów przewodnich  są
Kalwaria Zebrzydowska ma nowe logo i identyfikację wizualną. Jak się podoba?
artykuł sponsorowany

Kalwaria Zebrzydowska wprowadza nowe logo i identyfikację wizualną. Jednym z motywów przewodnich  są ilustracje ikonicznych postaci odnoszących się do dziejów miasta. Powstało też hasło reklamowe.

Władze miasta dostrzegają problemy z jakimi zmaga się gmina, to między innymi zbyt mała rozpoznawalność samego miasta, migracja młodych ludzi, a także problemy branży szewskiej. Wprowadzając nowe logo chcą dać nowy impuls.

Mieszkańcy gminy Kalwaria Zebrzydowska, są bardzo pracowitymi i przedsiębiorczymi ludźmi, którzy bardzo fajnie rozwija się biznesowo, w rzemiośle, dzięki temu Kalwaria Zebrzydowska może powiedzieć, że jest dobrze i prężnie rozwijającą się gminą. I to jest właśnie siła mieszkańców ich przedsiębiorczość i pracowitość. Wprowadzając nową identyfikację chcieliśmy pokazać właśnie te cechy i siłę mieszkańców, dlatego też w nowym logo pojawiają się symbole hebla i buta, a także postacie stolarza i szewca – mówi Tomasz Baluś z Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej

Pracę nad opracowaniem nowego logo i identyfikacji wizualnej trwały blisko rok, zostały powierzone miejscowej firmie Studio Niepoprawne. Autorami identyfikacji wizualnej są Artur Tokarski i Artur Kuś, dobrze znani szczególnie młodemu pokoleniu. To wedgłigurzędników, kolejny dowód na to, że miasto stawia na swoich mieszkańców.

Nowe logo Kalwarii Zebrzydowskiej powstało z połączenia czterech symboli ściśle związanych z jego przeszłością i teraźniejszością. Równoramienny krzyż symbolizuje wiarę, towarzyszącą od wieków mieszkańcom oraz Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Drugi element to hebel, symbolizuje on stolarstwo, które od wieków stanowi jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki tego obszaru. Poniżej umieszczony został kształt buta jako znaku rozpoznawczego szewstwa. Podobnie jak stolarstwo zakorzenione jest w historii Kalwarii Zebrzydowskiej. Całość kompozycji dopełnia fragment herbu papieża Jana Pawła II (patrona miasta).

Herbem Kalwarii Zebrzydowskiej jest Radwan. Władze postanowiły pozostawić go w niezmienionej, historycznej formie, ale to z niego właśnie zaczerpnięto  inspirację kolorystyczną do zaprojektowania nowego logo miasta. Umieszczenie krzyża w projekcie logo nie jest przypadkowe i nawiązuje do herbu. Czerwień w heraldyce oznacza wspaniałomyślność, hart ducha oraz waleczność. Tych cech nie możemy odmówić mieszkańcom gminy. W psychologii kolor ten jest kolorem ciepła, energii, miłości oraz żywotności.

Jednym z motywów przewodnich identyfikacji wizualnej są ilustracje ikonicznych postaci odnoszących się do dziejów miasta. Szewc, Mikołaj Zebrzydowski (fundator miasta), zakonnik, Jan Paweł II (patron miasta) oraz stolarz. Postaci są bezpośrednim odniesieniem do symboliki zawartej w logo.

 


Hasło reklamowe „od wieków” nawiązuje do bogactwa historyczno-kulturowego gminy Kalwarii Zebrzydowskiej. Występuje ono również w wersji rozszerzonej w następujących formach  "od wieków staranni, od wieków uczciwi, od wieków przykładni". W przypadku użycia, nazwy gminy bądź miasta, stosowane będzie tylko i wyłącznie podstawową wersję hasła reklamowego tj.: „Kalwaria Zebrzydowska od wieków”. Dzięki temu hasło jest łatwiejsze do zapamiętania.

 

Jak zapowiada kalwaryjski magistrat, to nie koniec zmian. Kolejnym etapem będzie szeroka promocja produktu lokalnego "Ogórek kalwaryjski". Wraz z nową identyfikacją wizualną miasto zyskało też szereg gadżetów promocyjnych i reklamowych. W porozumieniu z Polską Grupą Producentów Obuwia miasto będzie również promowało także to z czego jest słynne czyli obuwie.

 

(MG)

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 Mikolaj 2021-11-29 10:58
Bardzo dobra, spójna identyfikacja. Gratki. Z ogórkiem nie wiem o co chodzi ale z miłą chęcią spróbuję.
+1 #2 Kasjusz 2021-11-29 14:01
Prędzej była kojarzona z meblami niż z obuwiem no ale cóż...

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.