Galeria Andrychów została oficjalnie otwarta. To największy park handlowy jaki został oddany do użyt
Galeria Andrychów już otwarta

Galeria Andrychów została oficjalnie otwarta. To największy park handlowy jaki został oddany do użytku w tym roku w Polsce. Nie wszystkie sklepy jeszcze działają, ale jak poinformował zarządca, wszystkie miejsca handlowe zostały już wynajęte.

Tak jak zapowiadano, w czwartek (25.11) rano oficjalnie otwarto budowaną przez ostatnie miesiące Galerię Andrychów. Powstała ona na 10-hektarowym terenie u zbiegu ulic Krakowskiej, Białej Drogi i Przemysłowej. To druga, po Galerii Chełm, wspólna inwestycja zrealizowana w Polsce przez firmy Equilis i Acteeum.

Uroczyste przecięcie wstęgi przez władze Andrychowa, przedstawicieli inwestora i zarządcę nastąpiło przed godziną 9:00, potem nastąpiły uroczyste otwarcia poszczególnych sklepów. Pierwszy otworzył się Media Expert.

Mam nadzieję, że Galeria Andrychów stanie się naszą handlową wizytówką. Dziś chyba nie trzeba już nikogo przekonywać, jak ważne dla rozwoju miasta i gminy są handel i usługi – to nowe miejsca pracy, a także magnes gospodarczy dla innych inwestorów. Jeszcze 30 lat temu Andrychów był typowym miastem przemysłowym, ale staje się miejscem turystycznych atrakcji, usług, a teraz także handlu – powiedział podczas uroczystości otwarcia Tomasz Żak, burmistrz Andrychowa.

Jak poinformowano, wszystkie miejsca handlowe zostały już wynajęte. Galeria została otwarta, jednak nie wszystkie sklepy w niej zostały otwarte. Ciągle trwają prace budowlane, m.in. przy budowie dróg dojazdowych. Tak naprawdę wszystko będzie tu gotowe w 100% dopiero na wiosnę. Galeria ma nawet swoją maskotkę: Rysia Andrysia.

Z okazji otwarcia parku handlowego zaplanowano specjalne oferty w sklepach, zaś 17 grudnia zaplanowano specjalny koncert.

Zarządcą Galerii Andrychów odpowiedzialnym za nadzór nad jej codziennym funkcjonowaniem jest firma MVGM.

Andrychowski park handlowy na łącznej powierzchni blisko 24 tysięcy m2 będzie mieścił 31 sklepów. W czwartek (25.11) otworzyły się Smyk, House, Cropp, Rossmann, CCC, Pepco, Deichmann, KIK, salon jubilerski, Vision Express, Diverse, 50 Style, Sinsay, 4F, Dealz, Interoptyk, Tedi, Media Expert, KS SPORT.

W grudniu zaplanowano otwarcie: HEBE, kantoru, Greenpoint, Lidl, Martes Sport, Komfort, Q&Q, TXM, Orange, Jysk, Leroy Merlin, Empik.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+15 #1 Mieszkaniec 2021-11-25 10:52
Jak fajnie że w okolicznych miastach jest rozwój jest radość .
I brak księdza na otwarciu .
Od ostatnich 3 lat Wadowice nie dość ze stoją w miejscu to są po prostu niszczone pod każdym względem.
Cytować
+22 #2 Zakupoholiczka 2021-11-25 10:56
A w Wadowicach wciąż kupcy na rynku w budach ... I blokada wszystkiego
Cytować
+10 #3 Uran 2021-11-25 11:04
A jak w Wadowicach na terenach bumaru chcieli coś budować, to tu było larmo ze zabija to lokalny handel, tak że może zdecydujcie się czego chcecie.
Cytować
+1 #4 olo 2021-11-25 12:42
Wadowice to upadłe miasto, szkoda tu płacić podatki i myśleć o rozwoju!
Korupcja na każdym kroku!
Wstyd że takie osoby jak Kaliński dają sobie podwyżki
wstyd że filip kaczyński zostaje prezesem osp
wstyd że głupota ludzka wywindowała złodziei do okradania nas wszystkich!!!!
Cytować
-9 #5 Gówno 2021-11-25 13:03
Cytuję olo:
Wadowice to upadłe miasto, szkoda tu płacić podatki i myśleć o rozwoju!
Korupcja na każdym kroku!
Wstyd że takie osoby jak Kaliński dają sobie podwyżki
wstyd że filip kaczyński zostaje prezesem osp
wstyd że głupota ludzka wywindowała złodziei do okradania nas wszystkich!!!!


I największy wstyd, że w 2014 roku na burmistrza wybrano kłamcę, oszusta, hochsztaplera, manipulatora, nieroba, nieuka, głupka, lansera, który robił tylko fame sobie, a zniszczył to miasto i teraz z trudem trzeba je odbudowywać.
Cytować
0 #6 olo 2021-11-25 14:44
Do Gówno
Nie pieprz gościu. Wadowice są upadłe pod rządami Kalińskiego. Za Klinowskieog przynajmniej mogłem chlać na Wenecji i niszczyć kosze na śmieci dla zabawy. Jarać było gdzie. Chaszczy było pełno, można było poruchać, a teraz? Wszystko wykoszone, nie ma trawy a nawet chlać nie można nad rzeką. Wstyd.
Cytować
+3 #7 kobyła 2021-11-25 14:45
Z czego ty sie Żaku tak cieszysz, że zarżnąłeś właścicieli rodzinnych sklepów? Masz się z czego cieszyć.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.