Wojewoda małopolski w związku z czwartą falą epidemii koronawirusa zadecydował o uruchomieniu 16 dod
Drukuj
W Małopolsce ruszyły dodatkowe Zespoły Ratownictwa Medycznego

Wojewoda małopolski w związku z czwartą falą epidemii koronawirusa zadecydował o uruchomieniu 16 dodatkowych Zespołów Ratownictwa Medycznego działających w ramach 13 dysponentów. 9 z nich będą to ZRM-y 24-godzinne.

Województwo małopolskie, zgodnie z decyzją wojewody Łukasza Kmity, od środy (17.11) uruchomiło  16 dodatkowych zespołów ratownictwa medycznego działających w ramach 13 dysponentów. 9 z nich będą to ZRM-y 24-godzinne.

Analogiczne decyzje mocno ustabilizowały system podczas trzeciej fali. Każdego dnia analizujemy ruch karetek i widzimy, że zwiększa się liczba wyjazdów do pacjentów „covidowych”. Naszymi działaniami staramy się być zawsze „dwa kroki” przed epidemią – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Zgodnie z decyzją wojewody, Karpacki Rejon Operacyjny zostanie wzmocniony  o 9 ZRM-ów działających w ramach 7 dysponentów (Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, SP ZOZ-u w Brzesku, SP ZOZ-u w Bochni, ZOZ-u w Dąbrowie Tarnowskiej, Szpitala Powiatowego w Limanowej, Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach, Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu. Te dodatkowe ZRM-y będą stacjonowały w: Tarnowie, Lisiej Górze, Brzesku, Bochni, Dąbrowie Tarnowskiej, Mszanie Dolnej, Bieczu, Rytrze oraz Korzennej.

Z kolei w Krakowskim Rejonie Operacyjnych pojawi się 7 ZRM-ów, działających w ramach 6 dysponentów (SP ZOZ-u w Myślenicach, Szpitala Powiatowego w Chrzanowie, Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu, Szpitala Powiatowego w Zakopanem, Niepołomickiego Centrum Medycznego, Krakowskiego Pogotowia Ratunkowe). Te dodatkowe ZRM-y będą stacjonowały w: Krakowie (przy ul. Łazarza oraz na os. Złotej Jesieni), Myślenicach, Chrzanowie, Nowym Targu, Zakopanem oraz Niepołomicach.

Wojewoda małopolski  podjął również decyzję o ponownym uruchomieniu izolatorium, czyli miejsce, z którego będą mogli skorzystać pacjenci zakażeni koronawirusem SARS-CoV-2, a niewymagający hospitalizacji. Ruszy ono od wtorku (22.11) w Premier Kraków Hotel 2, mieszczącym się przy ulicy Opolskiej. Dla zakażonych zostanie tam przygotowanych 50 pokoi, a izolatorium będzie prowadził Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, czyli szpital, który prowadził pierwsze małopolskie izolatorium.

Według wtorkowych (16.11)  raportów, w Małopolsce mieliśmy  1303 nowych przypadkach zakażeń (w około 48% pochodzących z Krakowa, powiatu krakowskiego i wielickiego). W szpitalach przebywało zaś 1178 pacjentów z COVID-19. 114 z nich wymagało użycia respiratora. Wykorzystanie tlenu w szpitalach wzrosło do około 34,5 ton za ostatnią dobę.  Aktualnie w Małopolsce zaszczepionych jest 44,49% mieszkańców.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Biznes:

Nowa linia A40 wydłużona

Niemal 1,4 miliarda złotych wypłaconych „trzynastek” w Małopolsce

W majówkę sklepy zamknięte, za to ostatnia niedziela kwietnia handlowa

Na wadowickim dworcu autobusowym ruszyło nowe bistro

Terytorialsi przyjdą do pracy w... mundurze. Taki dzień