Potargane i poskreślane karteluszki. Kursy do miejscowości, które od miesięcy nie są realizowane. Pr
Pomięte karteczki, nieaktualne rozkłady jazdy na dworcu i przystankach. Jak to wszystko funkcjonuje?

Potargane i poskreślane karteluszki. Kursy do miejscowości, które od miesięcy nie są realizowane. Przewoźnicy, którzy już nie istnieją bądź wycofali się z działalności. Tak niestety od miesięcy wyglądają "rozkłady jazdy" na wadowickim dworcu autobusowym i przystankach.

Jak informują nas zaniepokojeni czytelnicy korzystający z transportu zbiorowego w powiecie wadowickim, coś bardzo złego dzieje się od miesięcy tej kwestii: rozkłady jazdy busów na dworcu autobusowym w Wadowicach jak i na sporej części  przystanków od wielu miesięcy to zazwyczaj potargane karteczki, często poprzekreślane z nieaktualnymi kursami.

Mało tego: są na nich wyszczególnione kursy do miejscowości (np. Nysa, Katowice, Rajcza, Zakopane czy Żywiec)  których przewoźnicy nie realizują od miesięcy. Ba! Są też wyszczególnieni przewoźnicy, którzy już nie istnieją, bądź wycofali się z działalności przewozowej w naszym regionie.

Od przynajmniej roku do Rajczy przez Żywiec z Wadowic nie odjeżdżają żadne busy. Tymczasem rozkład jazdy widnieje w najlepsze na wadowickim dworcu... Próżno więc czekać na kurs na żywiecczyznę. Do Bielska-Białej też kursuje obecnie tylko 10 kursów w dni powszednie, podczas gdy w rozkładzie jest ich aż 25. Kursów z Wadowic do Palczy nie ma już w ogóle, tymczasem na rozkładzie jazdy widnieją sobie w najlepsze... – mówi nam jeden z czytelników korzystający z busów.

Jak się dowiadujemy, Starostwo Powiatowe w Wadowicach już kilkukrotnie wystosowało pisma do wszystkich przewoźników o wywieszenie aktualnych rozkładów, ale jak widać, większość z nich ma to w nosie. Nie ma wiec jednego sensownego aktualnego rozkładu jazdy  z podziałem na dni powszednie i święta i przewoźników z numerami kontaktowymi. Zamiast tego jest brud, poprzekreślane karteluszki z nieaktualnymi kursami i ogólny chaos. Owszem: przewoźnicy mają często rozkłady na swoich stronach internetowych. Tyle, że nie każdy ma możliwość z tego skorzystać a na dworcu i przystankach jest to co każdy widzi...

Zastanawiamy się, jak to wszystko  w takim razie funkcjonuje?

Na wyczucie! Jako tako nie ma rozkładu jazdy. Kierowcy jeżdżą, jak im pasuje... Karteczki z rozkładami? Tylko w nielicznych busach. Często słyszy się teksty: "Paaaaanie! Bus jeździ co 15 minut to na co komu rozkład jazdy?! – mówi nam ze śmiechem nasz czytelnik, ale po chwili robi się już poważniejszy...

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+10 #1 haha 2021-09-15 11:53
Na ciulowicki dworzec powinien jak co roku przylecieć śmigłowiec i go wyćwiczyć bo taki syf
Kolejne sukcesy ciula z łączan ludzie głośno mówią o tym syfie chaosie i zaniedbaniu
Ale nic to nie da trzeba męczyć 3 lata kurde
Cytować
+18 #2 nowy 2021-09-15 11:58
Jakie "autobusy", takie rozkłady.
Cytować
+10 #3 bez kitu 2021-09-15 13:49
Bez kitu bez jawnego manipulowania +/- .
Trolle kalinskiego musza zmieniać ip i kilka razy wchodzić przez dzień na stronę a i tak przegrywają haha

Jakie "autobusy", takie rozkłady.
Jak już ktoś na fb napisał jaki włodarz taka komunikacja
Cytować
+1 #4 kikiola 2021-09-15 19:15
gdzie jest obiecanka wyborcza burmistrza,gdzi e mowil ze przywroci busy na plac kosciuszki,by ludzie mieli blisko do przychodni i szpitala tak jak jest w innych miastach tam gdzie sa szpitale,np.chr zanow czy w krakowie starsi i schorowani musza isc pieszo taki kawal drogi,ktorzy nie maja pojazdu.pozdraw iamy zdrowego burmistrza od schorowanych starcow.
Cytować
0 #5 Mieszkaniec 2021-09-17 20:42
Cytat:
gdzie jest obiecanka wyborcza burmistrza,gdzi e mowil ze przywroci busy na plac kosciuszki,by ludzie mieli blisko do przychodni i szpitala tak jak jest w innych miastach tam gdzie sa szpitale,np.chr zanow czy w krakowie starsi i schorowani musza isc pieszo taki kawal drogi,ktorzy nie maja pojazdu.pozdraw iamy zdrowego burmistrza od schorowanych starcow.
Przecież to był głupi pomysł i to bardzo
Ale że tylko debil oddaje głos na kalusia to głupcy uwierzyli haha
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.