Rada Miejska w Wadowicach zgodziła się na zamianę działek przez gminę Wadowice, dzięki której będ
Zapadła decyzja o wymianie działek. Strażacy zawodowi będą  mieć nową siedzibę?

Rada Miejska w Wadowicach zgodziła się na zamianę działek przez gminę Wadowice, dzięki której będzie możliwe wybudowanie nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach przy ulicy Błonie, vis a vis stadionu Skawy.

Jak już informowaliśmy, kilka miesięcy temu starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas wystąpił do burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego o przekazanie w drodze darowizny przez gminę Wadowice prawa własności terenu o łącznej powierzchni około 1,2 hektara, położonego w Wadowicach przy ulicy  Błonie, na rzecz Skarbu Państwa, z przeznaczeniem pod budowę siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach. Wcześniej w Krakowie podpisano również list intencyjny w sprawie budowy nowej komendy.

 

Jednocześnie starosta zadeklarował, iż po zakończeniu inwestycji i przeniesieniu się strażaków do nowej siedziby, przekaże w drodze darowizny na rzecz gminy Wadowice nieruchomość przy ulicy Wojska Polskiego 2c, w której obecnie znajduje się komenda powiatowa straży. Równolegle starosta wystąpił do wojewody małopolskiego o zgodę na obie czynności, w które zaangażowany jest Skarb Państwa. Nie da się ukryć, że stara siedziba strażaków zawodowych najlepsze lata ma już za sobą i nie spełnia współczesnych norm dla takich obiektów. Od dawna zabiegają oni o budowę nowej.

 

 

Włodarz Wadowic zgodził się na zamianę. Wartość działek gminy przy ulicy Błonie (w sumie 0,9 hektara) wyceniono na 1,2 miliona złotych, zaś  wartość terenu z budynkiem starej komendy przy ulicy Wojska Polskiego (w sumie 0,5 hektara) oszacowano na 3 miliony złotych. W środę (28.07) Rada Miejska w Wadowicach zgodziła się z decyzją burmistrza  Kalińskiego o zamianę działek.

Przypomnijmy, że w 2019 roku burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński pochwalił się wyborem miejsca pod nową Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach przy ulicy Błonie vis a vis stadionu Skawy. Sporo mieszkańców Wadowic zwracało wtedy uwagę, łącznie z byłym burmistrzem Mateuszem Klinowskim, że wybrana lokalizacja to to samo miejsce, które kilka lat temu wybrano pod budowę nowej komendy policji a z którego zrezygnowano, ze względów, że jest to... teren zalewowy Skawy.

 

Przy ulicy Błonie burmistrz Wadowic zaplanował również swoje oczko w głowie, mityczną "Arenę Wadowice" a także południową obwodnicę miasta. Budowa nowej siedziby PSP ma być finansowana z funduszy rządowych i kosztować według szacunków, ponad 30 milionów złotych.

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-11 #1 Wow 2021-07-28 16:51
Kolejna inwestycja brawo
Cytować
+9 #2 Stiff 2021-07-28 17:12
Cytuję Wow:
Kolejna inwestycja brawo

Powinno być: Kolejna inwestycja widmo.
Cytować
+7 #3 Jasnowidz 2021-07-28 17:45
Cytuję Stiff:
Cytuję Wow:
Kolejna inwestycja brawo

Powinno być: Kolejna inwestycja widmo.

No będzie widmo w razie pęknięcia zapory straż będzie ratowała kijami bejsbolowymi bo nie będzie czym.
Wszystkie ważne instytucje robione są w terenie zalewowym.
No cóż Polak mądry po szkodzie!!!
Cytować
+11 #4 jbrynkus 2021-07-28 18:58
Dwa teksty o zamianie działek, aby wybudować komendę dla zawodowej straży w Wadowicach. Dwa teksty – jeden z Wadowice.24.pl drugi z wadowiceonline. pl. Jak ktoś je przeczytał to ma rozdwojenie jaźni. Płaszczyca pisze, że „Dzięki porozumieniu wojewody małopolskiego i burmistrza Wadowic działkę pod komendę udostępni gmina. W środę (28.07) Rada Wadowic zgodziła się burmistrzowi Bartoszowi Kalińskiemu, by ten dokonał zamiany działek pomiędzy gminą, a Skarbem Państwa”. Z kolei Guzik informuje, że: „kilka miesięcy temu starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas wystąpił do burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego o przekazanie w drodze darowizny przez gminę Wadowice prawa własności terenu o łącznej powierzchni około 1,2 hektara, położonego w Wadowicach przy ulicy Błonie, na rzecz Skarbu Państwa, z przeznaczeniem pod budowę siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach. Wcześniej w Krakowie podpisano również list intencyjny w sprawie budowy nowej komendy”. Z tego wynika, że właściciele obu portali internetowych mają różnych mocodawców i interesy.
Cytować
+4 #5 Cypis 2021-07-28 19:11
Cytuję jbrynkus:
Dwa teksty o zamianie działek, aby wybudować komendę dla zawodowej straży w Wadowicach. Dwa teksty – jeden z Wadowice.24.pl drugi z wadowiceonline.pl. Jak ktoś je przeczytał to ma rozdwojenie jaźni. Płaszczyca pisze, że „Dzięki porozumieniu wojewody małopolskiego i burmistrza Wadowic działkę pod komendę udostępni gmina. W środę (28.07) Rada Wadowic zgodziła się burmistrzowi Bartoszowi Kalińskiemu, by ten dokonał zamiany działek pomiędzy gminą, a Skarbem Państwa”. Z kolei Guzik informuje, że: „kilka miesięcy temu starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas wystąpił do burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego o przekazanie w drodze darowizny przez gminę Wadowice prawa własności terenu o łącznej powierzchni około 1,2 hektara, położonego w Wadowicach przy ulicy Błonie, na rzecz Skarbu Państwa, z przeznaczeniem pod budowę siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach. Wcześniej w Krakowie podpisano również list intencyjny w sprawie budowy nowej komendy”. Z tego wynika, że właściciele obu portali internetowych mają różnych mocodawców i interesy.


ja tam jednak bardziej wierzę Guzikowi niż kompletnie niewiarygodnego od lat płoszczycę, który wybiórczo piszee co mu wygodnie i dla jego udupów prawilne:

Poczytaj Brynkusie tu:

https://wadowiceonline.pl/biznes/18444-tu-ma-powstac-nowa-komenda-powiatowa-strazy-starosta-wystapil-o-przekazanie-terenow

https://www.wadowiceonline.pl/polityka/18328-nowa-komenda-strazy-podpisano-list-intencyjny-w-sprawie-jej-budowy

Czyli jednak Kurdas ruszył co trzeba ;)
Cytować
-7 #6 Obserwator 2021-07-28 19:28
Nowa siedziba Policji + nowa siedziba Straży = Tak się zarządza PROFESJONALNIE regionem, od razu widać że jest KONKRET. Brawo dla władz i wszystkich zaangażowanych ludzi w te projekty.
Cytować
+3 #7 Anatol 2021-07-28 19:31
Cytuję Obserwator:
Nowa siedziba Policji + nowa siedziba Straży = Tak się zarządza PROFESJONALNIE regionem, od razu widać że jest KONKRET. Brawo dla władz i wszystkich zaangażowanych ludzi w te projekty.


Komenda policji powstała dzięki Klinowskiemu ;)
Cytować
-2 #8 Pętelka 2021-07-28 20:38
Cytuję Anatol:
Cytuję Obserwator:
Nowa siedziba Policji + nowa siedziba Straży = Tak się zarządza PROFESJONALNIE regionem, od razu widać że jest KONKRET. Brawo dla władz i wszystkich zaangażowanych ludzi w te projekty.


Komenda policji powstała dzięki Klinowskiemu ;)


Chyba Cię poje*ało. Klinowski jedyne co zrobił to oddał nieswoją działkę - koniec.
Cytować
+3 #9 jbrynkus 2021-07-28 21:58
@Cypis
- a ty Cypisie naucz się co to ironia.
- tak na marginesie dodam, że Płaszczyca zablokował mi komentarz porównujący dwa teksty
- i jak to Cypisie ocenisz - o ile potrafisz tchórzu. podpisz się prawdziwym nazwiskiem
Cytować
+3 #10 zenek 2021-07-29 07:30
Jezeli zbiornik zapełnił sie w trzy dni to prawdopodobiens two katastrofy istnieje. Dalej uwazam że budowanie na terenach zalewowych jest błędem .Mieszkam w takim terenie gdzie nigdy nie widziałem wiekszej wody spływającej niż strumyk na łące. W czasie gdzie padały mosty Budzów u mnie fala była 60cm.Mieszkanie c opowiadał jak widział na skawie wode która miał 2 metry iwiemy jak sie skonczyło. Budowanie na terenach zalewowych czegokolwiek winno byc karane .
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.