Jak informuje ZUS, w Małopolsce rodzice aktywowali przeszło 226 tysięcy bonów na 388 tysięcy przygot
Ponad połowa bonów turystycznych w Małopolsce już aktywowana

Jak informuje ZUS, w Małopolsce rodzice aktywowali przeszło 226 tysięcy bonów na 388 tysięcy przygotowanych w regionie. Na realizację płatności jest czas do 31 marca 2022 roku, bo wtedy mija ich ważność.

Wartość aktywowanych bonów w województwie to niemal 124,5 miliony złotych, a suma płatności nimi osiągnęła wysokość 90,5 miliona złotych. Na 226 tysięcy aktywnych bonów  małopolscy rodzice całkowicie wykorzystali 75 tysięcy z nich. W regionie łączna wartość przygotowanych bonów turystycznych sięga 206,3 miliona złotych.

W całym kraju z bonów skorzystali rodzice i opiekunowie ponad 3,5 miliona dzieci. Dotychczas 2,4 miliona Polaków aktywowało bony turystyczne na kwotę 2,1 miliarda złotych. Łączna wartość już zrealizowanych płatności wynosi 930 milionów złotych.

Polski Bon Turystyczny jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jest przyznawany na podstawie danych, które przekazują jednostki wypłacające świadczenie Rodzina 500 plus. Uprawnieni rodzice znajdą go w zakładce "Ogólny". Tam w menu bocznym trzeba wejść w zakładkę "Polski Bon Turystyczny", a następnie "Mój bon".

Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, które chcą przyjmować płatności bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, powinny wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT). Do tej pory zgłosiło się ich około 27 tysięcy.

Żeby przystąpić do programu trzeba wypełnić "Oświadczenie przedsiębiorcy turystycznego lub organizacji pożytku publicznego w celu przystąpienia do programu Polski Bon Turystyczny", które jest na PUE ZUS.

 Aby płatności trafiały do przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego, muszą one podać numer konta. Dlatego apel do przedsiębiorców, aby sprawdzali numer swojego rachunku bankowego. Zdarza się bowiem, że niektóre numery rachunków są błędne lub zamknięte.

 


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.