Wójt Tomic Witold Grabowski namawia mieszkańców do wzięcia udziału w szczepieniach przeciwko Covid-1
Wójt zachęca do szczepień

Wójt Tomic Witold Grabowski namawia mieszkańców do wzięcia udziału w szczepieniach przeciwko Covid-19, które odbędą się w mobilnym punkcie szczepień przy kościele.

Minister Zdrowia przestrzega, że czwarta fala koronawirusa jest przesądzona zaś łagodne jej przejście jest uzależnione m.in. od wyszczepienia społeczeństwa. Jak pokazują statystyki,  niestety coraz z tym gorzej: społeczeństwo szczepi się raczej niechętnie i we wakacje raczej z obowiązku wynikającego z wyjazdów.

Stąd samorządowcy starają się jednak namawiać mieszkańców do szczepień. Małopolska organizuje weekendowe szczepienia w różnych miejscowościach. W niedzielę (25.07)  mobilny punkt szczepień pojawi się na placu pod kościołem przy ulicy Floriańskiej w Tomicach. Akcja szczepienia odbywać się będzie w godzinach od 8:00 do 14:00.

Dostępne preparaty to AstraZeneca, Moderna, Pfizer, Johnson & Johnson (jednodawkowa). Nie ma zapisów, wystarczy przyjść w wyznaczonych godzinach z dowodem osobistym lub innym dokumentem tożsamości i wyrazić chęć zaszczepienia.

Szczepionka podawana jest domięśniowo w ramię. Osoba leworęczna otrzymuje szczepionkę w prawe ramię, a praworęczna w lewe ramię. Nie trzeba w żaden szczególny sposób przygotowywać się do zabiegu. Zalecane jest założenie ubrania, które nie utrudni odsłonięcia ramienia.

Po szczepieniu należy zostać w poczekalni przez około 15 minut z uwagi na konieczność obserwacji pod kątem ewentualnego wystąpienia niepożądanego odczynu poszczepiennego. W przypadku otrzymania szczepionki, która wymaga drugiej dawki, na drugi termin będzie można umówić się od razu po wykonanym szczepieniu.

Osoby odwiedzające punkt szczepień muszą mieć założoną maseczkę zakrywającą usta i nos, zdezynfekować ręce przy wejściu do obiektu oraz zachowywać odpowiedni dystans (m.in.. 1,5 metra) między osobami zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz obiektu. W trakcie przebywania na terenie obiektu należy stosować się do poleceń obsługi  oraz podawanych komunikatów.

Do tej pory w Polsce od początku epidemii odnotowano 2 881 948 osób  zakażeń koronawirusem, 75 235 zmarło, zaś wyzdrowiało 2 653 17 osób.

W pełni zaszczepiono w kraju 16 603 052 osób, osób, które przyjęły pierwszą dawkę jest 17 894 628, osób, które przyjęły dwie dawki 15 386 318.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+7 #1 Arek 2021-07-23 11:42
Kto się miał zaszczepić to już dawno się zaszczepił
Cytować
+1 #2 gucio bucio 2021-07-23 14:21
jestem ciekawy ile lajza dostanie za kazdego krolika doswiadczalnego
Cytować
+1 #3 @gucio bucio 2021-07-23 19:27
Cytuję gucio bucio:
jestem ciekawy ile lajza dostanie za kazdego krolika doswiadczalnego

Rzeczywiście buc z ciebie do potęgi. Mam nadzieję, że selekcja naturalna upomni się o swoje.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.