Przy ulicy Wojska Polskiego na odbiory czeka budowany od kilku miesięcy trzykondygnacyjny budynek z gara
Garaże w nowej siedzibie wadowickiego pogotowia już gotowe

Przy ulicy Wojska Polskiego na odbiory czeka budowany od kilku miesięcy trzykondygnacyjny budynek z garażami, nowa siedziba wadowickich ratowników medycznych. Niedawno zamontowano na nim nawet napis. Kiedy przeprowadzka?

We wrześniu 2019  roku wyburzono budynki starej, zrujnowanej zajezdni pogotowia przy ulicy Wojska Polskiego w Wadowicach, znajdujące się tuż przy siedzibie Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach. Pod łyżki koparek i spychaczy trafiły nieużywane od lat budynki gospodarcze i garaże. Teren wyrównano.

Kilka miesięcy  trwała tutaj budowa nowej siedziby wadowickich ratowników medycznych, zlecona przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach i podlegający pod nie Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach.

Trzykondygnacyjny budynek już stoi, znajdą się w nim gabinety, pokoje socjalne, sala szkoleń biura, zaplecze socjalne oraz magazyn. Obok powstało  także 8 garaży dla ambulansów i parking. Inwestycję wykonała firma Etna Piotr Job ze Skawiny. Koszt prac to ponad 3 miliony złotych

Kiedy przeprowadzka ponad  stu ratowników i kierowców wadowickiego pogotowia? Jak zapowiadały niedawno władze powiatu, jeśli wszystko dobrze pójdzie, już we wrześniu.

Niedawno na budynku zamontowano już nawet napis z logo i napisem Wadowickie Pogotowie Ratunkowe oraz numerem alarmowym 112. Budynek  prezentuje się obecnie tak:

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 yanek 2021-07-21 11:57
no ładne to wyszło, przynajmniej troche koloru w tym smutnym jak pizda mieście...
Cytować
+3 #2 larry 2021-07-21 12:00
Wygląda to wreszcie godnie, oby jak najrzadziej wyjeżdżały z tych garaży.
Cytować
+1 #3 ja 2021-07-23 07:34
Dalekowzroczne myślenie naszych włodarzy:
- wyburzyć stary szpital i wybudować tam kolejny budynek starostwa zamiast pogotowia
- wybudować pogotowie koła budynków straży pożarnej narzekającej na ciasnotę
- poobiecywać nowy budynek straży pożarnej koło KFC
- na terenie gdzie niby miała być straż , projektować 3 wersje "obwodnicy" będącej w istocie drogą śródmiejską.
Geniusze
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.