ZUS zakończył udostępnianie informacji o stanie konta ubezpieczonego (IOSKU). Podobnie jak w ubiegłym
Warto sprawdzić swoje konto w ZUS

ZUS zakończył udostępnianie informacji o stanie konta ubezpieczonego (IOSKU). Podobnie jak w ubiegłym roku można ją sprawdzić wyłącznie na swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył generowanie informacji o stanie konta ubezpieczonego według stanu na 31 grudnia 2020 roku (IOSKU za 2020 rok). Tak, jak w zeszłym roku, informację można znaleźć w wersji elektronicznej na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). ZUS nie wysyła jej już w wersji papierowej.

Informację na PUE uwzględnia przeprowadzoną w czerwcu roczną waloryzacji składek na ubezpieczenie emerytalne i kapitału początkowego oraz środków zapisanych na subkoncie.

Aby znaleźć informację o stanie konta na PUE wystarczy wejść w „Panel ubezpieczonego”, wybrać zakładkę „Informacje o stanie konta”, a następnie „Informacja za 2020 roku”. Po kliknięciu w "Szczegóły" będą dostępne zakładki: "Stan konta", "Hipotetyczna emerytura" i "Składki na ubezpieczenie emerytalne". Tegoroczna Informacja (IOSKU) odwzorowuje stan naszych środków zapisanych na koncie i subkoncie 31 grudnia 2020 roku.

Ubezpieczeni, którzy w 2020 roku ukończyli 35 lat, w IOSKU znajdą również symulację hipotetycznej emerytury obliczoną z samego tylko konta ubezpieczonego oraz z konta i subkonta w ZUS (zakładka „Hipotetyczna emerytura”). W każdym wariancie Zakład stosuje dwie symulacje  wyliczeń. Jeden uwzględnia naszą dalszą pracę, aż do ukończenia wieku emerytalnego przy wpływie składek w uśrednionej wysokości z dotychczasowych lat pracy, a drugi przyjmuje, że kończymy już aktywność zawodową i więcej nie składkujemy.

ZUS przygotował również „informację o przekazaniu do ZUS raportu informacyjnego przez płatnika składek”. Złożenie tego raportu pozwala płatnikowi na skrócenie przechowywania akt pracowniczych z 50 do 10 lat. Informacja została przygotowana tylko dla osób, za które płatnik składek złożył raport informacyjny w 2020 roku.

 

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Mieszkaniec 2021-07-19 17:37
Ale co mi da sprawdzenie jak to są wirtualne pieniądze bo moje już wypłacili emerytom?
Cytować
+2 #2 Mieszkaniec 2021-07-19 20:46
Minus od wyznawcy PiS . Zrozumcie że w tym kraju są ludzie którzy widzą wasze machloje .!!!
Cytować
+2 #3 Mieszkaniec 2021-07-19 20:48
Widział dziś wypowiedź rzecznika ( Piekarz z zawodu ) ludu powstań !!!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.