Pracownia architektoniczna Klotiida z Krakowa przygotowała trzy warianty przebiegu drogi, południowej o
Drukuj
Trzy plany przebiegów południowej obwodnicy Wadowic. Rozpoczynają się konsultacje społeczne

Pracownia architektoniczna Klotiida z Krakowa przygotowała trzy warianty przebiegu drogi, południowej obwodnicy Wadowic. Koszt wykonania inwestycji szacuje się na około 70 milionów, ma ona rozpocząć się w 2024 roku.

W piątek (16.07) pracownia architektoniczna Klotoida z Krakowa, która przygotowuje dla gminy projekt południowej obwodnicy Wadowic, zaprezentowała trzy wariantu przebiegu tej drogi łączącej rondo przy KFC z drogą krajową nr 28 w Gorzeniu.

Pracownia opracuje kompleksową dokumentację projektową dla nowej drogi wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych, w tym decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, uzyska decyzję zezwalającą na realizację inwestycji i opracuje dokumentacje związane z gospodarowaniem nieruchomościami po uzyskaniu decyzji ZRID.

Od poniedziałku (19.07) do 26 lipca potrwają konsultacje społeczne. Projektanci będą zbierać uwagi od mieszkańców, które będzie można zgłaszać w Urzędzie Miejskim w Wadowicach lub w ogródku konsultacyjnym, który pojawi się na wadowickim rynku.


 

Przypomnijmy, że Wadowice jako jedno z pierwszych miast w Polsce, znalazły się na rządowej mapie 100 obwodnic. 10 października 2019 roku podczas konferencji prasowej z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała z burmistrzem Wadowic Bartoszem Kalińskim porozumienie w sprawie budowy takiej drogi.

Inwestycja obejmie budowę odcinka obwodnicy klasy GP (główna o ruchu przyspieszonym ze średnią prędkością 80km/h) o długości około 1,45 kilometra od ronda gen. Leopolda Okulickiego na drodze krajowej nr 28 do ulicy Zegadłowicza na włączeniu do projektowanej drogi S52, czyli Beskidzkiej Drogi Integracyjnej. Samo rondo  generała Okulickiego będzie gruntownie przebudowane, tak aby znacznie usprawnić ruch i zwiększyć przepustowość samochodów. W planach jest również budowa dwóch nowych rond, które powstaną na ulicach Polnej i leżącej w ciągu drogi krajowej nr 28 ulicy Zegadłowicza.

Na całej długości drogi klasy GP o ruchu przyspieszonym nie będzie żadnych zjazdów oraz skrzyżowań, zaś trasa obwodnicy została wyznaczona w taki sposób, że na całym jej obszarze nie zostanie wyburzony ani jeden budynek. 

Więcej o przebiegach planowanej obwodnicy można zobaczyć TUTAJ.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Biznes:

Znamy już wyniki 5 edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski. Skorzysta sporo gmin z powiatu wadowickiego

ZUS przekonuje, że sytuacja z Funduszem Ubezpieczeń Społecznych jest stabilna

Door to door działa! I Ty skorzystaj z naszej pomocy!

Pomięte karteczki, nieaktualne rozkłady jazdy na dworcu i przystankach. Jak to wszystko funkcjonuje?

To ostatni dzwonek na spełnienie obowiązku spisowego!