Rząd przyznał środki dla gmin, w których funkcjonowały w PRL Państwowe Gospodarstwa Rolne. W powiec
Jest kasa z rządu dla gmin w których były PGR-y. W powiecie skorzysta Kalwaria i Tomice

Rząd przyznał środki dla gmin, w których funkcjonowały w PRL Państwowe Gospodarstwa Rolne. W powiecie wadowickim skorzystają Kalwaria Zebrzydowska i Tomice.

W ramach tzw. Polskiego Ładu, rząd rusza z programem wsparcia dla miejscowości popegeerowskich, czyli takich, w których funkcjonowały PRG - Państwowe Gospodarstwa Rolne. Jak poinformował w piątek (11.06) poseł Filip Kaczyński (PiS), w powiecie wadowickim skorzystają dwie gminy: Kalwaria Zebrzydowska oraz Tomice.

Kalwaria Zebrzydowska otrzyma pół miliona złotych na montaż instalacji odnawialnych źródeł energii w 12 budynkach użyteczności publicznej w 6 miejscowościach gminy.

Z kolei do Tomic trafi 200 tysięcy złotych: 100 tysięcy na modernizację ulicy Podstawie, 100 tysięcy na modernizację oświetlenia ulicznego w Tomicach.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Sołtys. 2021-06-11 21:08
Super. Tylko dlaczego zapomniano o Gminie Spytkowice? Tam też był PGR.
Cytować
+2 #2 @Sołtys 2021-06-11 21:21
Cytuję Sołtys.:
Super. Tylko dlaczego zapomniano o Gminie Spytkowice? Tam też był PGR.

W Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Krakowie zweryfikowano, że nie było tam PGR tylko spółdzielnia produkcji rolnej.
Cytować
+3 #3 Bolo 2021-06-11 22:39
Oczym mówimy, przecież to wszystko dawno prywatne. Co ma wspólnegoz PGR np. oswietlenie ulicy w Tomicach.
Gdzie tu logika...
Cytować
+1 #4 Olga 2021-06-12 13:06
Cytuję Bolo:
Oczym mówimy, przecież to wszystko dawno prywatne. Co ma wspólnegoz PGR np. oswietlenie ulicy w Tomicach.
Gdzie tu logika...

logika jest w tym, że na terenie gminy Tomice był PGR, dlatego otrzymała rządowe wsparcie jako pomoc w przeciwdziałani u skutkom likwidacji PGR
Cytować
0 #5 Zenek 2021-06-12 15:02
PGR-y? Kiedy to było? I jeszcze do tej pory trzeba na to płacić? Strach pomyśleć jak długo trzeba będzie się zrzucać po likwidowanym górnictwie...
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.