W niedzielę  (13.06) wprowadzona zostanie letnia korekta rozkładu jazdy pociągów. Powracają bezpoś
Wchodzi w życie letni rozkład jazdy pociągów. Szału dla pasażerów z powiatu nie ma...

W niedzielę  (13.06) wprowadzona zostanie letnia korekta rozkładu jazdy pociągów. Powracają bezpośrednie pociągi do Zakopanego. Niestety pasażerowie korzystający z linii kolejowej nr 117 póki co mają mało powodów do radości.

W niedzielę  (13.06) wprowadzona zostanie letnia korekta rozkładu jazdy pociągów. Będzie on obowiązywał do 28 sierpnia. Jak już informowaliśmy, do Zakopanego od 26 czerwca wracają bezpośrednie połączenia kolejowe przez powiat wadowicki m.in. z Krakowa, Warszawy i Gdyni. Do składów regionalnych jadących pod Tatry będzie można wygodniej wsiąść ze zmodernizowanych peronów w Suchej Beskidzkiej, Jordanowie, Rabie Wyżnej i Pyzówce.

Zobacz: Wracają bezpośrednie pociągi do Zakopanego

A co z pasażerami korzystającymi z pociągów podróżujących z Wadowic do Andrychowa, Kęt Bielska, czy Kalwarii i Krakowa. Na razie nie mają zbyt dużych powodów do radości. Trwa II etap remontu linii kolejowej nr 117 na odcinku Wadowice - Andrychów a także budowa mijanki i przesunięcie przystanku w  Barwałdzie Średnim. W związku z tym od niedzieli (13.06) do 28 czerwca ruch pociągów będzie wstrzymany na całej linii. Będzie obowiązywała, jak do tej pory, Zastępcza Komunikacja Autobusowa na całej linii kolejowej nr 117, zatrzymująca się na stacjach i przystankach.

Również między 25 czerwca i 28 sierpnia  pociąg InterCity relacji Szczecin-Zakopane będzie kursował przez Żywiec z pominięciem linii kolejowej nr 117.

Od 29 czerwca do 28 sierpnia  normalny ruch pociągów zostanie przywrócony na odcinku "stosiedemnastki" od Bielska Białej do Wadowic. Od Wadowic w kierunku Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa nadal kursować będzie  Zastępcza Komunikacja Autobusowa.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 pasażer 2021-06-11 19:54
Czy istnieje szansa, żebyśmy mogli pociągiem dojechać z Wadowic do samego Krakowa , bez przesiadania.
Cytować
-1 #2 Gwidon 2021-06-11 21:31
Cytuję pasażer:
Czy istnieje szansa, żebyśmy mogli pociągiem dojechać z Wadowic do samego Krakowa , bez przesiadania.

Tak, za jakieś 50 lat pod warunkiem, że będą nami rządzić ludzie pokroju obecnych.
Cytować
-3 #3 Anita 2021-06-12 08:23
Dzień dobry bezpośredni pociag Warszawy do Łeby i z powrotem w sierpniu odpisz
Cytować
-3 #4 Anita 2021-06-12 08:24
Do Łeby dojadę w sierpniu bezpośrednio
Cytować
+1 #5 Zenek 2021-06-12 15:03
Czy pociągi jeżdżące przez Wadowice są dostosowane do przewozu ludzi na wózkach inwalidzkich? Oraz rowerów?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.