Gmina Wadowice uruchomiła w 7 punktach miasta bezpłatny dostęp do sieci przez WiFi. Może z niego skor
Wadowice uruchomiły darmowy internet przez WiFi w 7 miejscach miasta

Gmina Wadowice uruchomiła w 7 punktach miasta bezpłatny dostęp do sieci przez WiFi. Może z niego skorzystać każdy.

Gmina Wadowice pozyskała 15 tysięcy euro na budowę bezpłatnej sieci dostępu do WiFi4EU w ramach ogólnoeuropejskiego projektu budowy darmowego dostępu do internetu na terenie całej wspólnoty.

Miasto zdecydowało się na instalację 7 nadajników w różnych lokalizacjach miasta, gdzie gromadzi się zwykle wielu mieszkańców i turystów, odbywa się również sporo imprez plenerowych, przy organizacji których dostęp do darmowego #WiFi będzie bardzo przydatny: plac Jana Pawła II (obejmuje cały rynek), Informacja Turystyczna przy ulicy Kościelnej, plac Solidarności, dworzec autobusowy, dworzec kolejowy, Orlik na stadionie Skawy oraz okolice Wenecji nad Skawą.

W każdej z tych lokalizacji można już korzystać bezpłatnie z Internetu o prędkości do 30 Mbit/s. Czas trwania sesji to 1 godzina (po czym konieczne jest ponowne logowanie).

Aby skorzystać z tego internetu, trzeba kliknij ikonę WiFi w telefonie, wybrać sieć „wifi4eu” i zalogować się do niej.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+7 #1 Net 2021-06-09 17:10
Brawo świetna inicjatywa i mocny argument budujący pozytywne odczucia turystów ( będą mogli np. wysyłać zdjęcia z rynku do swoich znajomych - promując tym samym Wadowice w mediach społecznościowy ch ). To rewolucja jakiej do tej pory w Wadowicach nie było. Każdy event to szansa na darmowa promocję miasta.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.