Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach poinformował, że Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił
Wadowicki szpital uruchomił nową teleusługę

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach poinformował, że Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił Teleplatformę Pierwszego Kontaktu (TPK), nową usługę dla pacjentów. O co chodzi?

Jak poinformował nas Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach, Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił Teleplatformę Pierwszego Kontaktu (TPK). Dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 137 200 pacjenci otrzymają pomoc lekarską poza godzinami pracy poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej, w weekendy oraz święta.

Teleplatforma Pierwszego Kontaktu działa podobnie jak nocna i świąteczna opieka zdrowotna, z tą różnicą, że konsultacje udzielane są przez telefon. Pod wskazanym numerem 800 137 200 dyżurują pielęgniarki lub położne i lekarze, gotowi udzielić pomocy. Pacjenci mogą dzwonić od poniedziałku do piątku, w godzinach od 18.00 do 8.00 rano kolejnego dnia. Platforma działa również całodobowo w soboty, niedziele oraz święta – tłumaczy ZZOZ w Wadowicach.

Z platformy mogą korzystać także osoby niesłyszące. Porady udzielane są w kilku językach: polskim, angielskim, ukraińskim oraz rosyjskim.

Szczegóły dotyczące TPK są dostępne na stronie NFZ TUTAJ.      

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 Delta 2021-06-08 19:33
Ciekawe czy będą odbierać tel. .......?!
Cytować
+2 #2 Kasia 2021-06-09 06:54
Gdzie my żyjemy, felczer przez telefon będzie nas leczył. Co to za głupota. Lekarze już mówią że czwarta fala koronowirusa spowodowana będzie przez nie zaszczepionych, a może przez to że leczą nas w formie teleporad. Nawet weterynarz nie leczy przez telefon a oni nas tak chcą leczyć.
Cytować
+3 #3 cykada 2021-06-09 09:17
proponuję jeszcze usługę; "ręce, które leczą". Jak nie ma przeszkolenia, to gdzieś jeszcze w Internecie krążą filmiki z Kaszpirowskim, a telewizory są chyba w każdym domu. Ja też mam takie kwalifikacje; odbieram telefon, pytam o objawy, wrzucam w Internet i wybieram na chybił trafił pojawiająca się diagnozę. Niestety nie mam uprawnień do wypisywania recept
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.