Trwa wyrównywanie terenu wzdłuż ulicy Wałowej, przy nowym rondzie łączącym krajówkę i ulicę Wa
Przy nowym rondzie będzie w końcu ładnie. Trwa sprzątanie i równanie terenu

Trwa wyrównywanie terenu wzdłuż ulicy Wałowej, przy nowym rondzie łączącym krajówkę i ulicę Wałową w Wadowicach. Był on wykorzystywany podczas prac. W końcu będzie tutaj ładnie.

Chociaż nowe rondo łączące drogę krajową nr 52 i ulicę Wałową w Wadowicach zostało oddane do użytku we wrześniu ubiegłego roku, nie wszystkie prace związane z jego powstaniem zostały zakończone. Mieszkańców i kierowców "straszył" m.in księżycowy teren wzdłuż ulicy Wałowej i hałdy ziemi.

Wykonawca zgodnie z umową, dzięki użyczeniu przez prywatnego właściciela, wykorzystywał go do m.in. składowania materiałów budowlanych czy ciężkiego sprzętu. W zamian po zakończeniu prac, zobowiązał się do jego wyrównania i posprzątania. To właśnie się dzieje i wkrótce będzie tu już płasko i ładnie.

 

Przypomnijmy, że w ramach prowadzonej inwestycji znalazły się rozbudowa drogi krajowej nr 52, budowa ronda na skrzyżowaniu  leżącej w ciągu drogi krajowej nr 52 ulicy Konstytucji 3 Maja i ulicy Wałowej, rozbudowa skrzyżowania krajówki z ulicą Wenecja,  rozbiórka, budowa i przebudowa zjazdów indywidualnych i publicznych, budowa chodnika, ścieżki rowerowej, ciągu pieszo-rowerowego, zatok autobusowych, konstrukcji oporowych, kanalizacji deszczowej a także rozbudowa oświetlenia drogowego. Powstały tu też  trzy przejścia dla pieszych, chodniki na krajówce i samej ulicy Wałowej.

Przy wyjeździe z ulicy Wenecja powstała spora wyspa zaś sam wyjazd jest możliwy tylko w prawo, w kierunku Krakowa. Aby wiec jechać w stronę Wadowic, konieczna jest "nawrotka" na nowym rondzie. To chyba dobre rozwiązanie, bo wcześniej, zwłaszcza w godzinach szczytu, wyjazd od Jaroszowic był prawdziwą mordęgą dla kierowców.

Koszt wszystkich prac wyniósł prawie 5 milionów 698 tysięcy złotych brutto. Wykonała je firma Eurovia Polska S.A., która nie marnowała czasu i mimo, że zgodnie z umową w okresie zimowym nie musiała pracować, wykorzystała ten okres znakomicie, co ważne, nie wyłączając ruchu samochodowego w tym miejscu

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+12 #1 Heloo 2021-06-07 19:57
Moim zdaniem to , to coś tam zrobili na wałowej to bubel budowlany rondo jak na drodze gminnej a nie wojewódzkiej . Tam są jakieś machlojki bo miasto miało niby po transakcji dużo miejsca na rondo i zamienili na KFC które jest praktycznie bez parkingu . Z tego widzę że znajomości w nadzorze budowlanym pomagają w wielu rzeczach a biednym ludziom szopy na działce się czepiają . To są urzędnicy którzy są naszymi pracownikami czyli obywateli .
Cytować
+26 #2 Gryzli 2021-06-07 20:03
Kiedy rondo zostanie poszerzone i zamienione na turbinowe, aby nie blokować ruchu na drodze krajowej?
Cytować
+10 #3 smog 2021-06-07 20:09
tak ładnie że smogu i kurzu od aut coraz więcej...
Cytować
+6 #4 Heloo 2021-06-07 20:24
Ale to jest dobry przykład .jak naczelnik budowlany do czegoś się przyjbie na twojej prywatnej działce !!!
Cytować
+5 #5 Nederland 2021-06-07 20:37
U nas jest tak że to urzędnik się boi obywatela a nie odwrotnie . Dajcie się tak dalej ruchać .
Cytować
+10 #6 Gordian 2021-06-07 20:51
Rzeczywiście, rondo turbinowe by jeszcze lepiej usprawniło komunikację w stronę Rokowa.
Cytować
+4 #7 Mieszkaniec 2021-06-07 21:06
A tak z innej strony . Po co miasto wydaje nasze pieniądze na równanie działki po gościu który ją zamienił w takim stanie . Jakie miasto ma plany na tą działkę ? Pewnie takie że będziemy płacić tylko za jej koszenie. Ludzie widzicie te machloje???
Cytować
+1 #8 zibi 2021-06-08 08:24
Cytuję Mieszkaniec:
A tak z innej strony . Po co miasto wydaje nasze pieniądze na równanie działki po gościu który ją zamienił w takim stanie . Jakie miasto ma plany na tą działkę ? Pewnie takie że będziemy płacić tylko za jej koszenie. Ludzie widzicie te machloje???

przecież to nie z tą działką się zamienili, to jest inny właściciel
Cytować
-1 #9 Stiff 2021-06-08 08:27
Będzie pięknie i stylowo. Na Lwowskiej przy PKO już miejsca na trumny montują. Ciekawe ile będzie kosztowało tam miejsce pochówku?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.