Koniec podgrzewania trawników zimą i awarii. Na osiedlu Kopernika w Wadowicach ruszył drugi etap wielk
Koniec z podgrzewaniem trawników zimą? Ruszył drugi etap wymiany ciepłowniczej na Kopernika

Koniec podgrzewania trawników zimą i awarii. Na osiedlu Kopernika w Wadowicach ruszył drugi etap wielkiej wymiany sieci ciepłowniczej Termowadu.

Jak poinformował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, ruszył właśnie drugi etap wielkiej wymiany sieci ciepłowniczej Termowadu na Osiedlu Kopernika w Wadowicach. Pierwszy zrealizowany został w minionym roku i obejmował poółnocno-zachodnią część osiedla (kolor niebieski na mapie). Drugi prowadzony jest w części południowo-wschodniej (kolor różowy) i zgodnie z podpisaną umową ma zostać zakończony do 31 października tego roku roku.

 

Jak podkreśla włodarz, wszystkie sieci w obrębie osiedla Kopernika (ponad 3 kilometry) zostaną wymienione z kanałowych na preizolowane. Taka zmiana znacznie poprawi efektywność przesyłania ciepła, obniży ryzyko awarii sieci, zmniejszy straty przesyłowe, co widać było zwłaszcza zimą, kiedy na niektórych osiedlowych trawnikach śnieg bardzo szybko się topił pod wpływem ciepła wydobywającego się ze starych rur.

I najważniejsze. Od 1 czerwca spadają opłaty za ogrzewanie z Termowadu średnio o 7% Taki prezent na #DzieńDziecka 🙂 Całkowity koszt całej inwestycji (2 etapy) wynosi blisko 7️⃣ milionów złotych (netto), z czego blisko 5️⃣ milionów złotych przekazał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 💪 – cieszy się burmistrz Bartosz Kaliński.

 

 

(MG)
(zdjęcia: Facebook Bartosz Kaliński)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.