Przy rondzie Okulickiego w Wadowicach stoi już budowany od kilku miesięcy budynek pierwszej w powiecie
Słup z logo już jest. Kiedy otwarcie KFC w Wadowicach?

Przy rondzie Okulickiego w Wadowicach stoi już budowany od kilku miesięcy budynek pierwszej w powiecie wadowickim restauracji sieci KFC i trwają  prace wykończeniowe i porządkowanie terenu.  Postawiono też już słup z charakterystycznym logo. Kiedy otwarcie?

W Wadowicach, w okolicy mostu na Skawie w Wadowicach, obok ronda Generała Okulickiego, gdzie krzyżują się drogi krajowej nr 28 i 52 od kilku miesięcy powstaje restauracja Kentucky Fried Chicken. W sierpniu ubiegłego roku wyburzono stary budynek i rozpoczęto stawianie restauracji.

 

Budynek już stoi. Niedawno zlikwidowano część ogrodzenia i rozpoczęto porządkowanie terenu a także dojazdu dla samochodów Drive Thru. Jednocześnie trwają także prace wykończeniowe i wyposażeniowe we wnętrzu. Postawiono też już słup z charakterystycznym logo z twarzą starszego pana w okularach Harland’a Sanders’a, założyciela sieci.

Według planów, restauracja ma być otwarta na tegoroczne wakacje, w połowie lipca. To pierwsza restauracja tej popularnej sieci w powiecie wadowickim. Dotychczas miłośnicy kurczaków w słynnej panierce musieli jeździć do innych miast, najbliżej mieli do Oświęcimia.

KFC w Wadowicach będzie zapewne sporym hitem wśród mieszkańców, podobnie jak otwarta kilka miesięcy temu restauracja McDonald's w Andrychowie, będąca z kolei pierwszą tej sieci w powiecie wadowickim.

Przypomnijmy, że Kentucky Fried Chicken (KFC) to amerykańska sieć barów szybkiej obsługi założona 20 marca 1930 roku przez Harlanda Sandersa, bardziej znanego jako pułkownik Sanders. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Louisville, w stanie Kentucky, w Stanach Zjednoczonych. Codziennie około 12 milionów klientów obsługiwanych jest w ponad 18 000 restauracji sieci w ponad 100 krajach na całym świecie. W Polsce marka KFC należy do holdingu AmRest, który zarządza obecnie siecią ponad 240 restauracji KFC.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 FCK 2021-05-28 13:26
Jak przywiozą przepalony Olej ! :lol: :lol: :lol:
Cytować
-8 #2 Miłosz 2021-05-28 14:20
Przynajmniej ruch w Wadowicach trochę się rozładuje :P
Cytować
-14 #3 Testo 2021-05-28 14:55
Biedne wege lewackie biedaki robiące za minimalną krajową i żrejące trawę, ale was boli. Tacy "tolerancyjni" a nienawidzą odmienności. Z przyjemnością pójdę tam i nażrę się kurczaków, dorzucając się do pensji tamtejszych pracowników i na zysk dla właściciela. A wy wege lebiody na Wenecję żreć trawę bo urosła już.
Cytować
+24 #4 Information 2021-05-28 15:04
Pod tym KFC nie będzie praktycznie parkingu . Ciekawe gdzie będą stawać samochody ? Kto wogóle wydał takie pozwolenie na budowę bez miejsc parkingowych ?
Cytować
+11 #5 Zapamietamy 2021-05-28 15:29
Mieszańcy zapamiętają kto tak ładnie zakorkuje miasto i je zniszczy.
Państwo F i chuj z łąćzan
Cytować
+13 #6 antykorkowy 2021-05-28 15:36
Stojąc w korkach klienci będą obsłużeni, nawet zdążą strawić to jadło zanim opuszczą Wadowice!
Cytować
+15 #7 w gratisie 2021-05-28 16:35
Śmietnik na parkingu pod mostem. W gratisie.
Dodatkowy ruch i kolejka do drive-tru spowoduje korki na rondzie. W gratisie.
Cytować
-3 #8 Kastys 2021-05-28 19:18
Trzeba było nie niszczyć Ogrodowej i nie zapychać miasta dodatkowym rondem na Wałowej. Nazwisko winowajcy wszystkim dobrze znane.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.