Otwarte galerie handlowe, sklepy budowlane, meblowe, muzea, galerie sztuki. Od 4 maja znoszone są kolejn
 Otwarto galerie handlowe. W maju czeka nas znoszenie obostrzeń

Otwarte galerie handlowe, sklepy budowlane, meblowe, muzea, galerie sztuki. Od 4 maja znoszone są kolejne ograniczenia związane z epidemią koronawirusa.

Rząd powoli znosi obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Niedawno do gry wrócili fryzjerzy czy salony kosmetyczne. Od soboty (1.05) w całym kraju jest możliwe uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu (limit – max. 50 osób) czy basenach (max. 50% obłożenia obiektu).

Z kolei od wtorku (4.05) otwarte są galerie handlowe, sklepy budowlane, sklepy meblowe, galerie sztuki i muzea. Wszystko z limitem 1 osoby na 15m2, podobnie jak nabożeństwa w kościołach (tu także obowiązuje taki limit, rekomenduje się odprawianie ceremonii na świeżym powietrzu). Do nauki stacjonarnej powrócili uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. wietrzenie sal podczas przerw oraz dezynfekcja placówek w weekendy.

To większy plan znoszenia obostrzeń. Rząd zaplanował na maj kolejne odmrażanie gospodarki:

OD 8 MAJA

Hotele – otwarte dla gości: max 50% obłożenia obiektu, zamknięte restauracje oraz strefa welness&spa

OD 15 MAJA

Noszenie maseczek na świeżym powietrzu – zniesienie obowiązku, jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tysiścy osób spadnie poniżej 15 – możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.

Gastronomia zewnętrzna (na świeżym powietrzu) – otwarte ogródki restauracyjne: działalność w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik

Kultura – otwarte kina i teatry na świeżym powietrzu. Max 50% obłożenia, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym

Imprezy okolicznościowe na zewnątrz – możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii. Limit do 25 osób, w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik (regulacje takie same jak w przypadku gastronomii zewnętrznej)

Edukacja – szkoły podstawowe i średnie: nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych, nauka hybrydowa dla klas 1-4 szkół średnich, ścisły reżim sanitarny: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy

Sport – uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu, max 25% publiczności

OD 29 MAJA

Gastronomia wewnętrzna – otwarte restauracje: max obłożenie 50% lokalu, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym – zachowany bezpieczny dystans między stolikami, limit osób na stolik

Imprezy okolicznościowe wewnątrz – możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii. limit do 50 osób w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik (regulacje takie same jak w przypadku gastronomii wewnętrznej)

Kultura – otwarte kina i teatry: max obłożenie 50% placówki, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym

Sport – uprawianie sportu na krytych obiektach sportowych i basenach: obiekty dostępne dla wszystkich, max obłożenie do 50% (z widownią)

Sport – uprawianie sportu na siłowniach, w klubach fitness, solaria: limit 1 osoby na 15m2, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym

Edukacja – szkoły podstawowe i średnie: nauka stacjonarna dla wszystkich uczniów, ścisły reżim sanitarny: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 yanek 2021-05-05 11:13
a od początku wakacji zamykamy wszystko bo ludzie sie nie stosujoooooo aaaa...
tak kurwa bedzie zobaczycie
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.