Od soboty (1.05) w Andrychowie poszerzono  strefę płatnego parkowania. Nowe miejsca postojowe wyznaczo
Od 1 maja centrum Andrychowa z płatnym parkowaniem

Od soboty (1.05) w Andrychowie poszerzono  strefę płatnego parkowania. Nowe miejsca postojowe wyznaczono na placu Mickiewicza i ulicy Legionów. Zmieniły się też stawki na postój oraz godziny poboru opłat.

Od soboty (1.05) za postój kierowcy muszą płacić nie tylko jak dotychczas na ulicy Rynek, ale także na części ulicy Legionów i na placu Mickiewicza. Pod koniec lutego tego roku nowe zasady i stawki przegłosowała Rada Miejska w Andrychowie. Za projektem uchwały zagłosowało 13 radnych, przeciw było 7, 1  osoba wstrzymała się od głosu.

Wprowadzono podział stref płatnego parkowania na strefę A, która obejmuje Placu Mickiewicza i miejsca parkingowe przy ulicy Legionów oraz strefę B, którą objęte są  istniejące już miejsca postojowe zlokalizowane w pasach drogowych na ulicy Rynku. Podział na 2 strefy wynikął  z konieczności wprowadzenia zróżnicowanych opłat za postój pojazdów. W nowych miejscach pojawiły się parkomaty.

Za każde 30 minut postoju kierowcy zapłacą w strefie A 1,5 złotego, a w strefie B 1 złoty. Za  godzinę postoju opłata wyniesie w strefie A 3,5 złotego a w strefie B 2,50 złotego. Druga godzina to opłaty za postój w strefach kolejno 4,2 złotego i 3 złote, a trzecia godzina - 5 złotych  i 3,2 złotego. Każda kolejna godzina to  opłata 3,5 złotego i 2,5 złotego. Kara za brak wykupienia biletu na parkowanie w strefie wynieść ma 50 złotych i będzie egzekwowana przez Straż Miejską.

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.