W ramach akcji „Zaszczep się w majówkę” w każdym województwie odbyły się masowe szczepienia pr
Wojewoda się cieszy. Sukces akcji „Zaszczep się w majówkę”

W ramach akcji „Zaszczep się w majówkę” w każdym województwie odbyły się masowe szczepienia przeciw Covid-19. Mobilny punkt szczepień powszechnych znajdował się na krakowskim Rynku. Od 1 do 3 maja łącznie w tym punkcie udało się zaszczepić 3,5 tysiąca osób.

Przez ostatnie trzy dni w całej Polsce odbyła się akcja „Zaszczep się w majówkę”. Personel medyczny był do dyspozycji we wszystkich szesnastu miastach wojewódzkich. Pacjenci byli szczepieni jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. Szczepionka ta powoduje, że układ odpornościowy, czyli naturalna obrona organizmu, wytwarza przeciwciała oraz wyspecjalizowane białe krwinki, które działają przeciwko wirusowi, zapewniając w ten sposób ochronę przed Covid-19.

Pierwszego i drugiego dnia wydaliśmy po 1200 dawek preparatu firmy Johnson&Johnson. Trzeciego dnia szczepionkę przyjęło 1100 osób. Osób wyjątkowo zdeterminowanych i przekonanych o słuszności swoich działań. Nie straszny był im chłód, deszcz i wiatr. Podobnie jak wczoraj także dziś – jeszcze przed otwarciem punktu – na Rynku czekało blisko pół tysiąca osób! Przyszli na krakowski Rynek, bo dokonali słusznego wyboru – wyboru zdrowia i bezpieczeństwa, swojego i swoich bliskich. Przyszli po swoją przepustkę do normalności. To niezaprzeczalny dowód, że Małopolanie chcą się szczepić – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który koordynuje akcję szczepień w naszym regionie.

W trakcie trwania tej akcji łącznie w naszym województwie podano 3,5 tys. szczepionek. Szczepione były osoby z aktywnym e-skierowaniem. Akcja miała również charakter edukacyjny. Przez trzy dni pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia odpowiadali na pytania związane z Narodowym Programem Szczepień.

Każdego dnia majówki na rynku pracowały zespoły szczepiące ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, liczące łącznie 3 lekarzy, 6 pielęgniarek i 6 pracowników administracyjnych. Pomocy udzielali też pracownicy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Nad bezpieczeństwem czuwali żołnierze, strażacy oraz policjanci. Tylko dziś ze strony Wojska i służb zaangażowanych było: 24 żołnierzy (12 z 6 Brygady Powietrznodesantowej i 12 z 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej), 14 strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz 8 policjantów.  

W powiecie wadowickim po majówce ruszają trzy Punkty Szczepień Powszechnych: w Kalwarii Zebrzydowskiej (hali sportowej Zespołu Szkół nr 1), w Wadowicach (w Wadowickim Centrum Kultury przy ulicy Teatralnej 1 ) oraz w Andrychowie (w Miejskim Domu Kultury przy ulicy Szewskiej).

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 berek 2021-05-04 10:55
Tylko ze skończyły się w ten sposób zapasy szczepionki dla osób zarejestrowanyc h na szczepienia.O tym cisza.
Cytować
+1 #2 berek 2021-05-04 12:10
A teraz jeszcze okazuje się ze ci zaszczepieni w systemie figurują jako nieszczepieni i blokują terminy dla innych.Czy oni czegoś mogą nie zepsuć?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.