Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej przygotował krótką instrukcję, jak bezpiecznie i szybko zaszc
Jak bezpiecznie zaszczepić się przeciwko Covid-19 w kalwaryjskim punkcie szczepień?

Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej przygotował krótką instrukcję, jak bezpiecznie i szybko zaszczepić się przeciwko Covid-19 w nowym punkcie w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Niedawno tworzony przez gminę Kalwaria Zebrzydowska Punkt Szczepień Powszechnych (PSP) został poddany kontroli przez przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia. Punkt powstał na bazie hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej i zostanie uruchomiony od środy (5.05). Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej przygotował krótką instrukcję, jak bezpiecznie i szybko zaszczepić się przeciwko Covid-19 w nowym punkcie.

W związku z zwiększeniem dostaw szczepionek przeciw Covid-19 dostarczanych do Polski, niezbędne jest zwiększenie potencjału szczepień powszechnych – tylko w kwietniu Polska otrzymała prawie 7 milionów dawek, czyli więcej niż w całym pierwszym kwartale. Zadaniem nowych Punktów Szczepień Powszechnych (PSP) tworzonych przez samorządy w uzgodnieniu z wojewodami jest zaszczepienie jak największej liczby obywateli. Punkt Szczepień Powszechnych w Kalwarii Zebrzydowskiej jest przygotowany do zaszczepienia 200 osób dziennie.

Punkt Szczepień Powszechnych (PSP) w Kalwarii Zebrzydowskiej znajduje się w Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 1, wejście od ulicy Władysława Niemczynowskiego.

 

Cztery metody rejestracji na szczepienia:
- osobista – pokój nr 1
- telefoniczna – 518 514 673
- infolinia – 989
- profil e-pacjent

Schemat postępowania dla osób zarejestrowanych:
- wypełnienie ankiety - 2
- punkt kwalifikacji - 3
- poczekalnia - 4
- stanowisko medyczne - 4
- szczepienie - 4
- obserwacja po szczepieniu - 5
- wyjście

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 Lol 2021-05-03 15:48
Jak się bezpiecznie zaszczepić? Jeśli bezpiecznie, to po prostu nie iść tam.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.