W Kalwarii Zebrzydowskiej zakończono prace związane z gruntowną przebudową i modernizacją ulicy Pił
Ulica Piłsudskiego w Kalwarii zyskała nowy wygląd

W Kalwarii Zebrzydowskiej zakończono prace związane z gruntowną przebudową i modernizacją ulicy Piłsudskiego na długości 520 metrów

W Kalwarii Zebrzydowskiej zakończono prace związane z gruntowną przebudową i modernizacją ulicy Piłsudskiego. Na całej długości drogi została położona nawierzchnia asfaltowa, zastosowano tutaj elementy poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w postaci przejść dla pieszych i progów zwalniających. Wzdłuż drogi został wykonany chodnik i bezpieczniki z kostki brukowej.

Zakres wykonanych prac objął roboty budowlane w zakresie: przebudowy nawierzchni jezdni, przebudowy skrzyżowań, budowy chodnika, budowy bezpiecznika, budowy umocnień skarp, utwardzenia powierzchni, remontu zjazdów i urządzeń odwadniających. Obejmował również roboty przygotowawcze, rozbiórkowe, ziemne, kanalizacyjne oraz brukarskie.

Prace zostały wykonane dużo wcześniej niż zakładano, pierwotny termin zakończenia robót określono na połowę czerwca. Gmina zastrzegła w ogłoszonym przetargu aby część prac, głównie przygotowawczych i budowlanych została wykonana jeszcze w 2020.

Kilka dni temu dokonano odbioru technicznego wykonanych prac w którym uczestniczyli burmistrz  Augustyn Ormanty, radni Rady Miejskiej Łukasz Dragan i Zbigniew Kochan, inspektor nadzoru inwestorskiego, wykonawca, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1oraz Tadeusz Stela oraz pracownicy Zespołu do spraw Drogownictwa.

Zadanie mogło zostać zrealizowane dzięki pozyskanym dofinansowaniu w kwocie: 373 337,00 złotych z Funduszu Dróg Samorządowych. Dofinansowanie na podstawie rozstrzygniętego naboru ustalono na poziomie 50% kosztów kwalifikowanych zadania. Wartość robót wykonanych w 2020 roku wyniosła  373.337,96 złotych.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Ha-tak 2021-04-17 20:03
JAKA WŁADZA TAKA ULICA BRAWO !!!
Cytować
-1 #2 Wolna Europa 2021-04-18 07:26
Światowe media dostrzegają sobotnią zapowiedź wydalenia przez Czechy rosyjskich dyplomatów, których zidentyfikowały jako agentów rosyjskich służb specjalnych. Sprawę odnieśli również ambasada USA w Pradze i łotewski minister spraw zagranicznych.
Światowe media donoszą o oskarżeniu rosyjskich służb specjalnych o udział w eksplozji składu amunicji we Vrběticach. „Premier Andrei Babis powiedział w sobotę, że czeskie agencje wywiadowcze dostarczyły wyraźnych dowodów udziału rosyjskich agentów wojskowych w masowej eksplozji, w której zginęły dwie osoby”.piszeAge ncja AP. „Babiš stwierdził, że Republika Czeska jest suwerennym państwem i musi zareagować na te ustalenia” - dodaje agencja.

Wydalenie osiemnastu rosyjskich dyplomatów, których Czechy wskazały jako agentów rosyjskich służb specjalnych, już się powiadomionytak że rosyjska agencja TASS. Uwaga na to wydarzeniepoświ ęca także na przykład niemiecki serwer Deutsche Welle. Informacje w sieciach społecznościowy chopublikowanyi agencja AFP. „Bardzo mi przykro, że stosunki czesko-rosyjski e ucierpią w ten sposób, ale Republika Czeska musi zareagować”.cyt aty Agencja Bloomberg wicepremier Jan Hamáček i dodaje, że Hamáček wspomniał o ataku z nowym przybyszem w Salisbury.
Sprawę odnotowała także rosyjska telewizja państwowa TV Rossija 24, która w swoim programie informacyjnym stwierdziła, że ​​wydalając 18 pracowników rosyjskiej ambasady, Czechy, podobnie jak Polska, rzekomo próbują wspierać politykę Waszyngtonu, powiadomionyna Twitterze korespondent Czeskiego Radia w Federacji Rosyjskiej Ivana Milenkovičová. Według Milenkovičovej stacja nie wspominała o eksplozji w Vrběticach i rosyjskich tajnych służbach.

„W Pradze dobrze wiedzą, co wynika z takich sztuczek”, zareagowałwedłu g RIA Novosti, Maria Zacharovova, rzeczniczka rosyjskiego MSZ. Następnie Interfax odniósł się do źródła w rosyjskiej służbie dyplomatycznejp owiadomionyże Czechy najwyraźniej zdecydowały się zamknąć swoją ambasadę w Moskwie.

„To bzdury, które wyssali z palców. To po prostu wymyślona sytuacja, aby wesprzeć Amerykanów, którzy teraz otrzymali od nas ostrą odpowiedź ”.cytatyInterfa x, pierwszy zastępca przewodnicząceg o Komisji Spraw Zagranicznych Rady Federacji (izba wyższa rosyjskiego parlamentu) Władimir Jabarow. „Rosja nie ma nic lepszego do roboty niż wysadzenie niektórych magazynów. Nigdy nie uważaliśmy Czech za naszego przeciwnika ”- dodał Jabarov.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.