Andrychów znowu zawiesza  część kursów swojej komunikacji gminnej. Powód? Brakuje autobusów, któ
Nadal brakuje autobusów, Andrychów znowu przedłuża zawieszenie niektórych kursów

Andrychów znowu zawiesza  część kursów swojej komunikacji gminnej. Powód? Brakuje autobusów, które muszą odwiedzić przedłużający się serwis w związku z zastrzeżeniami inspektorów  Inspekcji Transportu Drogowego, która niedawno skontrolowała pojazdy.

Od 1 stycznia 2018 w Andrychowie działa nowa komunikacja gminna. Czternastoma nowymi, niskopodłogowymi autobusami na bazie Iveco 72 C Urby, mieszkańcy podróżują liniami łączącymi Andrychów, Sułkowice, Rzyki, Roczyny, Inwałd, Targanice, Brzezinkę, Zagórnik i Bolęcinę. Zorganizowano też stanowisko dyspozytorskie, nowe przystanki. Całość projektu usprawnienia komunikacji w gminie kosztowała ponad 20 milionów złotych.

Jak już informowaliśmy, niedawno Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła ostatnio kontrole autobusów w Andrychowie i jak się okazuje, miała ona pewne zastrzeżenia co do właśnie zakupionych niedawno busów gminnej komunikacji. Trzem zatrzymano dowody rejestracyjne z powodu nieprawidłowości co do spełniania warunków technicznych. Jak się okazuje, firma, która dostarczyła pojazdy, nie dopełniła warunków homologacji: wpisano do dowodów masę całkowitą bez uwzględniania wyposażenia np. klimatyzacji, co spowodowało różnicę w porównaniu wagi rzeczywistej do tej wpisanej w dokumentach. Zamontowano również niezgodnie z homologacją fotele bo prawej stronie.

Część autobusów po ujawnieniu felerów, trafiła do serwisu. Jak już informowaliśmy, w związku z tym władze Andrychowa zmuszone były zawiesić  część kursów. Jak się okazuje, akcja serwisowa znowu  się przedłuża i pomimo, że autobusy wracają na swoje trasy, nadal ich brakuje. Stąd magistrat poinformował  właśnie, że niektóre kursy są zawieszone do 30 kwietnia.

Urząd Miejski wystosował taki oto komunikat w tej sprawie:

ZAWIESZONE KURSY do dnia: 30.04.2021 r.

Linia nr 1:

– Andrychów Dworzec – Żwirki i Wigury: 10:20,

– Żwirki i Wigury – Andrychów: 10:38,

Linia nr 4:

– Andrychów – Targanice: 6:09, 7:14, 9:10, 14:15, 16:05,

– Targanice – Andrychów: 6:37, 7:42, 9:38, 14:43, 16:33,

Linia nr 5:

– Andrychów – Sułkowice Nawieśnica: 6:59,

– Sułkowice Nawieśnica – Andrychów: 7:25,

Linia nr 7:

– Andrychów – Rzyki Mydlarze – Kuźnia: 6:05, 11:10, 12:54, 14:05, 15:05, 16:25,

– Rzyki Mydlarze – Andrychów: 6:33, 11:38, 13:22, 14:33, 15:33, 16:53,

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 Prawda 2021-04-16 21:36
"w związku z zastrzeżeniami inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego"
Padłem.
Ja nie jeżdżę swoją osobówka jak mam za mało płynu w spryskiwaczach a tamte pacany w komunikacji miejskiej robią sobie żarty z bezpieczeństwa swoich pasażerów.
Feler to jak złapie gumę i jedzie dalej bez zapasowymi.
A fotele bez homologacji to samoróbka i narażenie na niebezpieczeńst wo, a nie feler.
Cytować
0 #2 fan wadzy 2021-04-19 07:21
Cytuję Prawda:
"w związku z zastrzeżeniami inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego"
Padłem.
Ja nie jeżdżę swoją osobówka jak mam za mało płynu w spryskiwaczach a tamte pacany w komunikacji miejskiej robią sobie żarty z bezpieczeństwa swoich pasażerów.
Feler to jak złapie gumę i jedzie dalej bez zapasowymi.
A fotele bez homologacji to samoróbka i narażenie na niebezpieczeństwo, a nie feler.

człowieku - ty niedługo bez homologacji i zgody urzędniczej, nie będziesz się mógł i umiał wy..ać.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.