PKP PLK dodatkowo oznakowała przejazd kolejowo w Suchej Beskidzkiej, z którego często też korzystają
Kolej pomalowała przejazd kolejowy czerwoną farbą. Będzie bezpieczniej?

PKP PLK dodatkowo oznakowała przejazd kolejowo w Suchej Beskidzkiej, z którego często też korzystają mieszkańcy naszego powiatu. Pomalowano nawierzchnię między rogatkami czerwoną farbą  Ma to zwiększyć bezpieczeństwo: kierowcy często dawali się "zamykać" na torach.

Na przejeździe kolejowo-drogowym na trasie Kraków – Zakopane, przy ulicy Zamkowej w Suchej Beskidzkiej wykonano dodatkowe oznakowanie. Z tego przejazdu często też korzystają mieszkańcy naszego powiatu jadąc w kierunku Tatr.

Obszar skrzyżowania pomiędzy rogatkami na uwagi policji i Straży Ochrony Kolei, pokryto czerwoną chemoutwardzalną farbą. Taki zabieg ma przypomina kierowcom, że nie można wjeżdżać na skrzyżowanie kolejowo-drogowe bez zapewnionego miejsca do zjazdu. W miejscu pokrytym czerwoną farbą nie można się zatrzymywać.

To chyba dobry pomysł, bo wiele razy dochodziło tutaj do niebezpiecznych sytuacji, kiedy to między rogatkami, zbyt blisko torów lub nawet na nich, dawali się "zamykać" kierowcy w swoich samochodach, nie zważając na czerwone światła i zamykające się rogatki. PKP PLK przypomina, że niewłaściwe zachowania kierowców spowodowały na przejeździe w ubiegłym i bieżącym roku 13 incydentów.

Jak zapewnia kolej, wszystkie przejazdy kolejowo drogowe w Małopolsce zapewniają bezpieczny przejazd przez tory. Na 20 przejazdach dodatkowo wykonano czerwone wibracyjno-akustyczne pasy, m.in. w Trzebini, w Goszczy, Sidzinie, w Grybowie, Kalwarii Zebrzydowskiej, Poroninie. Zmiana warunków jazdy, którą odczuwa kierowca, dodatkowo przypomina o właściwym zachowaniu przed przejazdem kolejowo-drogowym.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+16 #1 Sylu 2021-04-16 13:56
Jak ktoś ma pusto w głowie, to nawet by go pole minowe nie zatrzymało.
Cytować
+4 #2 ZSRR 2021-04-16 15:05
Światowe radia informują że Polaczki idą walczyć z Rosją!!! :D
Narwjcie sobie kije z wikliny żebyście mieli czym walczyć :D
Cytować
-1 #3 Filomena 2021-04-17 17:06
Już to widzę jak kolej robi "dobrze" kierowcom :)
Może ktoś sprawdzi przyczepność tego pomysłu zanim dojdzie do tragedii?
Kto to zatwierdził?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.