Gmina Wadowice planuje jeszcze w tym miesiącu uruchomić punkt szczepień przeciwko Covid-19, który bę
W WCK będzie punkt szczepień przeciwko Covid-19

Gmina Wadowice planuje jeszcze w tym miesiącu uruchomić punkt szczepień przeciwko Covid-19, który będzie miał siedzibę w Wadowickim Centrum Kultury przy ulicy Teatralnej.

Jak poinformował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, jeszcze w kwietniu gmina Wadowice otworzy punkt szczepień powszechnych, który będzie się znajdował w budynku Wadowickiego Centrum Kultury przy ulicy Teatralnej. Jak zapowiada włodarz, wszystko ma zostać tak przygotowane, aby szczepienie w żaden sposób nie przeszkodziło w funkcjonowaniu domu kultury.

Zadaniem gminy jest przygotowanie punktu pod względem techniczno-administracyjnym, zaś w obsługę punktu i koordynację szczepień będą zaangażowani pracownicy z magistratu. Za zespół szczepiący ma odpowiadać NeuroCentrum Wadowice.

Jak poinformował w czwartek (14.04) starostwa wadowicki Eugeniusz Kurdas, od początku tego roku w powiecie wadowickim funkcjonuje 18 punktów szczepień. Dodatkowo wkrótce zaczną funkcjonować trzy punkty szczepień powszechnych, m.in. w wadowickim szpitalu i właśnie Wadowickim Centrum Kultury.

Na chwilę obecną problemem nie jest jednak zbyt mała liczba punktów szczepień, tylko niewystarczająca ilość przekazywanych tym podmiotom szczepionek – poinformował starosta Eugeniusz Kurdas.

Jak twierdzi starosta, w związku ze zwiększoną dostawą szczepionek do Polski,  szczepienia w powiecie wadowickim mają w końcu przyspieszają. W środę (14.04) zaszczepiono w naszym regionie około 450 osób.(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-10 #1 gucio 2021-04-16 10:32
smialo szczepta sie ,szpitale tymczasowe przygotowane go go go bo zabraknie
Cytować
-2 #2 Gościu 2021-04-16 12:54
Jak to jest z tą rejestracją na szczepienia,ja mam 71 lat a żona 67 i nie możemy nigdzie w Wadowicach i okolicy się zarejestrować. Wszędzie nam mówią że trzeba czekać półtora miesiąca. A tu w mediach propaganda że roczniki 60-te rejestrują. To rozumiem że przede mną jest tyle starszych osób, chyba że kolejność szczepienia wg. roczników nie brana jest pod uwagę.
Cytować
-3 #3 Anka 2021-04-16 22:55
18 pktów? Coś takiego! A ja nie mogłam się doczekać i w końcu pojechałam 60 km dalej, żeby się zaszczepic
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.