Jest pomysł nowej drogi, wschodniej obwodnicy Tomic i Wadowic wzdłuż Skawy, która rozładowałaby ruc
Powstanie wschodnia obwodnica Tomic i Wadowic? Wójt i burmistrz są na tak

Jest pomysł nowej drogi, wschodniej obwodnicy Tomic i Wadowic wzdłuż Skawy, która rozładowałaby ruch na krajówkach. Z koncepcją wyszedł burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, poparł ją wójt gminy Tomice Witold Grabowski.

Od wielu lat dla mieszkańców gmin Tomice i Wadowice  bolączką są notoryczne korki tworzące się zarówno na drodze krajowej nr  28 będącej drogą dojazdową do „stolicy” naszego powiatu, jak i na drodze krajowej nr 52, stanowiącej obwodnicę Wadowic.

Sytuacja ta zmusiła władze samorządowe do szukania alternatyw. Jedną z nich jest pomysł poprowadzenia drogi łączącej obie gminy wzdłuż rzeki Skawy. Byłby to odcinek łączący dwa mosty na Skawie – tomicki i wadowicki: trasa zaczynałaby się przed mostem w Witanowicach i biegłaby wzdłuż wału przez Podstawie aż do okolic dawnego wysypiska odpadów i terenów za "Papiernią", gdzie łączyłaby się z drogą krajową nr 52 w okolicach ronda.

Z koncepcją zaprojektowania trasy na terenie swojej gminy wystąpił burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, z pomysłem tym zgodził się wójt gminy Tomice Witold Grabowski, który zadeklarował wolę współpracy przy realizacji inwestycji. Pierwszy etap wspólnych działań miałby polegać na opracowanie koncepcji całego odcinka, która umożliwiłaby przeprowadzenie oceny na środowisko, a w kolejnych etapach realizację projektu budowlanego i uzyskaniu decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej.

Obecnie włodarze obu gmin działają wspólnie przy dużej inwestycji rozbudowy i przebudowy ważnej dla obu gmin ulicy Rzyczki w Tomicach. Oczywiście trzeba mieć świadomość, że od koncepcji do realizacji droga długa, ale widząc skuteczność działań władz samorządowych w realizacji inwestycji na swoich terenach, można być pewnym, że za kilka lat „wschodnia obwodnica Wadowic i Tomic” może stać się jedną z najważniejszych dróg w naszym powiecie. Drogą, która pozwoli częściowo rozładować ruch przez centa obu gmin.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+37 #1 Stefan 2021-04-15 11:15
Nooo nareszcie. Ta droga potrzebna na wczoraj. I jeszcze koncepcja odnogi i nowego mostu w stronę Wysokiej.
Cytować
-38 #2 Tomiczanin 2021-04-15 11:22
Kolejny świetny pomysł, żeby zniszczyć tereny zielone, pola uprawne, do tego wszystko na terenie Natury 2000 w której istnieją duże ograniczenia dla szarych ludzi, ale człowiek z Łączan może wszystko? Wiecie ile zwierząt żyje na tym terenie? Sarny, dziki, bażanty itp. Skończcie najpierw BDI, potem niech Burmistrz buduje sobie skrót z pracy do domu.
Cytować
+9 #3 Maciej Kot 2021-04-15 11:52
Najbardziej co mi spedza sen z oczu to wlasnie POMYSLY takich CHLOPKOW ROZTROPKOW !!. Kalinskiemu proponowal bym by rozbudowal Rondo przy BP!! o dodatkowy krag !! Juz zdobyl doswiadczenie przy budowie ronda na Bloniach !!
Cytować
+8 #4 Roszczeniowa baba 2021-04-15 11:58
Cytuję Tomiczanin:
Kolejny świetny pomysł, żeby zniszczyć tereny zielone, pola uprawne, do tego wszystko na terenie Natury 2000 w której istnieją duże ograniczenia dla szarych ludzi, ale człowiek z Łączan może wszystko? Wiecie ile zwierząt żyje na tym terenie? Sarny, dziki, bażanty itp. Skończcie najpierw BDI, potem niech Burmistrz buduje sobie skrót z pracy do domu.

Zwierzęta to można sobie w zoo pooglądać, warzywa i owoce w sklepie kupuję, a droga pozwoli mi delektować się jazdą na zakupy i do jakże wspaniałej wykwintnej restauracji budowanej u jej wylotu w Wadowicach a i do wspaniałych wsi w gminie Brzeźnica będzie szybciej
Cytować
+7 #5 Stiv 2021-04-15 12:01
JUż za komuny tą obwodnicę zaczęto włącznie z rondem za papiernią i co > Kaliński odkrył Amerykę, co za debil.
Cytuję Stefan:
Nooo nareszcie. Ta droga potrzebna na wczoraj. I jeszcze koncepcja odnogi i nowego mostu w stronę Wysokiej.
Cytować
+2 #6 Maciej Kot 2021-04-15 12:11
Cytuję Stiv:
JUż za komuny tą obwodnicę zaczęto włącznie z rondem za papiernią i co > Kaliński odkrył Amerykę, co za debil.
Cytuję Stefan:
Nooo nareszcie. Ta droga potrzebna na wczoraj. I jeszcze koncepcja odnogi i nowego mostu w stronę Wysokiej.

Stiv DZIEKUJE za stanowisko dotyczace burmistrza Zastanawiam sie ilu jeszcze mieszkancow naszej gminy jest takiego samego zdania !! Bo moze nalezalo by rozpoczac proces odwolania go z zajmowanego stanowiska.
Cytować
+19 #7 Gg 2021-04-15 12:20
Nareszcie cos madrego super! Oby sie udało!
Cytować
+35 #8 Ciekawski 2021-04-15 12:21
To jak to jest, prowadzenie BDI po Natura 2000 się nie dało zrobić, a teraz obwodnice można?
Cytować
+14 #9 łopata 2021-04-15 13:13
Tak tak, już budują.
Jeśli kawałek "obwodnicy" od ronda przy KFC pod Las Goryczkowski ma kosztować 70 mln zł, to planowany odcinek z Witanowic do KFC trzy razy tyle.
Jeszcze Natura 2000 po drodze.
Nie podniecajcie się ludziska.
Cytować
+15 #10 Maciej Kot 2021-04-15 13:42
Cytuję Ciekawski:
To jak to jest, prowadzenie BDI po Natura 2000 się nie dało zrobić, a teraz obwodnice można?

To tak jak nie dalo sie zrobic komendy Policji na bloniach bo teren zalewowy wiec nalezalo zryc dworzec autobusowy a teraz podobno mozna bedzie tam wybudowac nowa Straz pozarna !! bo to juz nie teren zalewowy !!
Cytować
-12 #11 Xxx 2021-04-15 13:51
Według lewaków to pewnie znów zły pomysł jak zwykle nie bo nie i będzie znów wulgaryzmy wobec burmistrza
Cytować
-8 #12 haha 2021-04-15 14:19
Cytat:
Tak tak, już budują.
Jeśli kawałek "obwodnicy" od ronda przy KFC pod Las Goryczkowski ma kosztować 70 mln zł, to planowany odcinek z Witanowic do KFC trzy razy tyle.
Jeszcze Natura 2000 po drodze.
Nie podniecajcie się ludziska.
Przecież to są matoły a nie ludzie podludzie nawet do zwiarząd nie przypisani
I cwele i trolle kalusia .
NIkt inteligenty nie wierzy w te kłamstwa i nie spiera łączanską mendę
Cytować
-14 #13 Maciej Kot 2021-04-15 14:20
Cytuję Stefan:
Nooo nareszcie. Ta droga potrzebna na wczoraj. I jeszcze koncepcja odnogi i nowego mostu w stronę Wysokiej.

Zastanawiam sie ile Twoja matka musiala sie Nabeczec za nim wydala na swiat takiego BARANA !!
Cytować
+5 #14 Wad Kr. 2021-04-15 14:35
Nazwać kogoś Idiotą to nie obelga , to Diagnoza ... Więc szanowny "Tomiczanin" jesteś Idiotą...
Cytować
+13 #15 Maniek 2021-04-15 14:36
I co jednak okazało się że rozpoczęta przez naczelnika Skrzypczaka obwodnica za papiernia która miała lecieć do mostu w Witanowicach i odbijać wcześniej na Andrychów była sluszna. Potrzeba było tylu lat aby teraz znów zabłysnąć. Niestety teraz jest tam natura 2000 i będzie o wiele trudniej niż wtedy.
Cytować
+1 #16 Gość 2021-04-15 15:16
Cytuję Maciej Kot:
Cytuję Stiv:
JUż za komuny tą obwodnicę zaczęto włącznie z rondem za papiernią i co > Kaliński odkrył Amerykę, co za debil.
Cytuję Stefan:
Nooo nareszcie. Ta droga potrzebna na wczoraj. I jeszcze koncepcja odnogi i nowego mostu w stronę Wysokiej.

Stiv DZIEKUJE za stanowisko dotyczace burmistrza Zastanawiam sie ilu jeszcze mieszkancow naszej gminy jest takiego samego zdania !! Bo moze nalezalo by rozpoczac proces odwolania go z zajmowanego stanowiska.


Wybaczcie Panu Maciejowi nerwowość która wynika z faktu ze wszyscy jego znajomi już w tym sezonie siedzieli na paletach, a on jeszcze nie miał okazji dlatego u tego Pana tyle agresji ( nie wie czy się załapie ) :-)
Cytować
+1 #17 Stefan 2021-04-15 15:56
Cytuję Maciej Kot:
Cytuję Stefan:
Nooo nareszcie. Ta droga potrzebna na wczoraj. I jeszcze koncepcja odnogi i nowego mostu w stronę Wysokiej.

Zastanawiam sie ile Twoja matka musiala sie Nabeczec za nim wydala na swiat takiego BARANA !!

Ale o co ci chodzi kocurze? Dlaczego obrażasz mnie i moją rodzinę?
Cytować
-3 #18 Maciej Kot 2021-04-15 16:52
Cytuję Gość:
Cytuję Maciej Kot:
Cytuję Stiv:
JUż za komuny tą obwodnicę zaczęto włącznie z rondem za papiernią i co > Kaliński odkrył Amerykę, co za debil.
Cytuję Stefan:
Nooo nareszcie. Ta droga potrzebna na wczoraj. I jeszcze koncepcja odnogi i nowego mostu w stronę Wysokiej.

Stiv DZIEKUJE za stanowisko dotyczace burmistrza Zastanawiam sie ilu jeszcze mieszkancow naszej gminy jest takiego samego zdania !! Bo moze nalezalo by rozpoczac proces odwolania go z zajmowanego stanowiska.


Wybaczcie Panu Maciejowi nerwowość która wynika z faktu ze wszyscy jego znajomi już w tym sezonie siedzieli na paletach, a on jeszcze nie miał okazji dlatego u tego Pana tyle agresji ( nie wie czy się załapie ) :-)

Moja nerwowosc wynika z faktu ze JA jak i moja rodzina mielismy do czynienia z pomyslami plynacymi z ratusza a dokladnie z pomyslami Filipiakowej i Koterby dlatego obecnie jestem bardzo uczulony na pomysly Kalinskiego bo to ta sama wyznanie
Cytować
-3 #19 Ania 2021-04-15 16:57
Cytuję Gość:
Cytuję Maciej Kot:
Cytuję Stiv:
JUż za komuny tą obwodnicę zaczęto włącznie z rondem za papiernią i co > Kaliński odkrył Amerykę, co za debil.
Cytuję Stefan:
Nooo nareszcie. Ta droga potrzebna na wczoraj. I jeszcze koncepcja odnogi i nowego mostu w stronę Wysokiej.

Stiv DZIEKUJE za stanowisko dotyczace burmistrza Zastanawiam sie ilu jeszcze mieszkancow naszej gminy jest takiego samego zdania !! Bo moze nalezalo by rozpoczac proces odwolania go z zajmowanego stanowiska.


Wybaczcie Panu Maciejowi nerwowość która wynika z faktu ze wszyscy jego znajomi już w tym sezonie siedzieli na paletach, a on jeszcze nie miał okazji dlatego u tego Pana tyle agresji ( nie wie czy się załapie ) :-)

Oj znowu jad..... jest szansa na nowe adidasy? Bo na młoda studentkę raczej nie!!!
Cytować
+2 #20 Przemyślenia i Fakty 2021-04-15 17:38
Cytuję Maciej Kot:
Cytuję Gość:
Cytuję Maciej Kot:
Cytuję Stiv:
JUż za komuny tą obwodnicę zaczęto włącznie z rondem za papiernią i co > Kaliński odkrył Amerykę, co za debil.
Cytuję Stefan:
Nooo nareszcie. Ta droga potrzebna na wczoraj. I jeszcze koncepcja odnogi i nowego mostu w stronę Wysokiej.

Stiv DZIEKUJE za stanowisko dotyczace burmistrza Zastanawiam sie ilu jeszcze mieszkancow naszej gminy jest takiego samego zdania !! Bo moze nalezalo by rozpoczac proces odwolania go z zajmowanego stanowiska.


Wybaczcie Panu Maciejowi nerwowość która wynika z faktu ze wszyscy jego znajomi już w tym sezonie siedzieli na paletach, a on jeszcze nie miał okazji dlatego u tego Pana tyle agresji ( nie wie czy się załapie ) :-)

Moja nerwowosc wynika z faktu ze JA jak i moja rodzina mielismy do czynienia z pomyslami plynacymi z ratusza a dokladnie z pomyslami Filipiakowej i Koterby dlatego obecnie jestem bardzo uczulony na pomysly Kalinskiego bo to ta sama wyznanie


To nie to samo :)

Pan Kaliński nie przeskakiwał z PO do PiS on miał od początku ugruntowane spojrzenie na wiele spraw ( ale nie ma wpływu na wszystko ) dlatego to nie ta sama ekipa która jak wiatr zawieje...

A kto jeszcze tak samo jak poprzednicy lubował w PO:
https://wadowiceonline.pl/polityka/6386-burmistrz-klinowski-oficjalnie-poparl-po
oraz
https://www.mamnewsa.pl/polityka/kotarba-liderem-powiatowej-po

Mówiąc bardzo dyplomatycznie PO nie przoduje w ludziach którzy zasłużyliby się dla naszego kraju, a wymienienie jakiegoś ich sukcesu wymaga szukania do granicy cudu... Nie chce tu wchodzi w wojenki miedzy partyjne ale fakty są jakie są.
Cytować
+7 #21 Marcin 2021-04-15 18:05
W Wadowicach potrzeba -DODATKOWEGO MOSTU- na Wysoką.A wy chcecie KORKI z Tomic przenieść na juz zakorkowane rondo kolo BP.Burmistrz niech się grubo zastanowi co chce zrobić.
Cytować
-4 #22 Maciej Kot 2021-04-15 18:17
Cytuję Przemyślenia i Fakty:
Cytuję Maciej Kot:
Cytuję Gość:
Cytuję Maciej Kot:
Cytuję Stiv:
JUż za komuny tą obwodnicę zaczęto włącznie z rondem za papiernią i co > Kaliński odkrył Amerykę, co za debil.
Cytuję Stefan:
Nooo nareszcie. Ta droga potrzebna na wczoraj. I jeszcze koncepcja odnogi i nowego mostu w stronę Wysokiej.

Stiv DZIEKUJE za stanowisko dotyczace burmistrza Zastanawiam sie ilu jeszcze mieszkancow naszej gminy jest takiego samego zdania !! Bo moze nalezalo by rozpoczac proces odwolania go z zajmowanego stanowiska.


Wybaczcie Panu Maciejowi nerwowość która wynika z faktu ze wszyscy jego znajomi już w tym sezonie siedzieli na paletach, a on jeszcze nie miał okazji dlatego u tego Pana tyle agresji ( nie wie czy się załapie ) :-)

Moja nerwowosc wynika z faktu ze JA jak i moja rodzina mielismy do czynienia z pomyslami plynacymi z ratusza a dokladnie z pomyslami Filipiakowej i Koterby dlatego obecnie jestem bardzo uczulony na pomysly Kalinskiego bo to ta sama wyznanie


To nie to samo :)

Pan Kaliński nie przeskakiwał z PO do PiS on miał od początku ugruntowane spojrzenie na wiele spraw ( ale nie ma wpływu na wszystko ) dlatego to nie ta sama ekipa która jak wiatr zawieje...

A kto jeszcze tak samo jak poprzednicy lubował w PO:
https://wadowiceonline.pl/polityka/6386-burmistrz-klinowski-oficjalnie-poparl-po
oraz
https://www.mamnewsa.pl/polityka/kotarba-liderem-powiatowej-po

Mówiąc bardzo dyplomatycznie PO nie przoduje w ludziach którzy zasłużyliby się dla naszego kraju, a wymienienie jakiegoś ich sukcesu wymaga szukania do granicy cudu... Nie chce tu wchodzi w wojenki miedzy partyjne ale fakty są jakie są.Przed paroma tygodniami jechalem przez rondo na Bloniach Za mna pomykal IVECO . Znajac genialnosc rozwiazania komunikacyjnego w odpowiednim momecie wychamowalem IVECO bylo na rejestracji z Krakowa. Nie nalezy sie dziwic ze ktos przy zdrowych zmyslach jechal tak jak droga jest wyprofilowana. Dobrze ze sie przestawilem de debilizm jaki panuje w naszej aglomeracji bo bym dzisiaj na pewno jezdzil wozkiem inwalidzkim dzieki starania naszych wadowickich wladz. Chcial bym przypomniec ze B Szydlo i Filipiakowa namascily Kalinskiego na Burmistrza na karmelu. Mysle ze Kalinski powinien wziasc przyklad z Tymoteusza i zatrudnic sie u Obajtka na pewno wyjdzie mu to na zdrowie
Cytować
+2 #23 Szybki Lopez. 2021-04-15 18:20
Cytuję haha:
Cytat:
Tak tak, już budują.
Jeśli kawałek "obwodnicy" od ronda przy KFC pod Las Goryczkowski ma kosztować 70 mln zł, to planowany odcinek z Witanowic do KFC trzy razy tyle.
Jeszcze Natura 2000 po drodze.
Nie podniecajcie się ludziska.

Przecież to są matoły a nie ludzie podludzie nawet do zwiarząd nie przypisani
I cwele i trolle kalusia .
NIkt inteligenty nie wierzy w te kłamstwa i nie spiera łączanską mendę
Polskiego bys si nauczyl
Cytować
-1 #24 Przemyślenia i Fakty 2021-04-15 18:57
Cytuję Maciej Kot:
Cytuję Przemyślenia i Fakty:
Cytuję Maciej Kot:
Cytuję Gość:
Cytuję Maciej Kot:
Cytuję Stiv:
JUż za komuny tą obwodnicę zaczęto włącznie z rondem za papiernią i co > Kaliński odkrył Amerykę, co za debil.
Cytuję Stefan:
Nooo nareszcie. Ta droga potrzebna na wczoraj. I jeszcze koncepcja odnogi i nowego mostu w stronę Wysokiej.

Stiv DZIEKUJE za stanowisko dotyczace burmistrza Zastanawiam sie ilu jeszcze mieszkancow naszej gminy jest takiego samego zdania !! Bo moze nalezalo by rozpoczac proces odwolania go z zajmowanego stanowiska.


Wybaczcie Panu Maciejowi nerwowość która wynika z faktu ze wszyscy jego znajomi już w tym sezonie siedzieli na paletach, a on jeszcze nie miał okazji dlatego u tego Pana tyle agresji ( nie wie czy się załapie ) :-)

Moja nerwowosc wynika z faktu ze JA jak i moja rodzina mielismy do czynienia z pomyslami plynacymi z ratusza a dokladnie z pomyslami Filipiakowej i Koterby dlatego obecnie jestem bardzo uczulony na pomysly Kalinskiego bo to ta sama wyznanie


To nie to samo :)

Pan Kaliński nie przeskakiwał z PO do PiS on miał od początku ugruntowane spojrzenie na wiele spraw ( ale nie ma wpływu na wszystko ) dlatego to nie ta sama ekipa która jak wiatr zawieje...

A kto jeszcze tak samo jak poprzednicy lubował w PO:
https://wadowiceonline.pl/polityka/6386-burmistrz-klinowski-oficjalnie-poparl-po
oraz
https://www.mamnewsa.pl/polityka/kotarba-liderem-powiatowej-po

Mówiąc bardzo dyplomatycznie PO nie przoduje w ludziach którzy zasłużyliby się dla naszego kraju, a wymienienie jakiegoś ich sukcesu wymaga szukania do granicy cudu... Nie chce tu wchodzi w wojenki miedzy partyjne ale fakty są jakie są.Przed paroma tygodniami jechalem przez rondo na Bloniach Za mna pomykal IVECO . Znajac genialnosc rozwiazania komunikacyjnego w odpowiednim momecie wychamowalem IVECO bylo na rejestracji z Krakowa. Nie nalezy sie dziwic ze ktos przy zdrowych zmyslach jechal tak jak droga jest wyprofilowana. Dobrze ze sie przestawilem de debilizm jaki panuje w naszej aglomeracji bo bym dzisiaj na pewno jezdzil wozkiem inwalidzkim dzieki starania naszych wadowickich wladz. Chcial bym przypomniec ze B Szydlo i Filipiakowa namascily Kalinskiego na Burmistrza na karmelu. Mysle ze Kalinski powinien wziasc przyklad z Tymoteusza i zatrudnic sie u Obajtka na pewno wyjdzie mu to na zdrowie


Nikt nikogo na nic nie namaszczał ( przykład ogrodowej pokazuje zupełnie inny kurs ), Pan po prostu jest ideowo za PO z mentalnością co by dany człowiek nie zrobił, a jest z PiS to jest źle. Wystarczy przejrzeć Pana wpisy czy tu czy na innych serwisach i jest 24/7 sam hejt, zero merytorycznej rozmowy tylko sam hejt. Dla mnie problem osobiście ma Pan.

Ludzie dużych miast to spora większość mentalność PO, co przekłada się na agresję także w jeździe i winnych aspektach życia przyjmowanych wartościach itp. Im bardziej będzie Pan szedł w zaparte tym bardziej będzie Pan doświadczał Bożej sprawiedliwości:

W Starym Testamencie Jakub przebrał się za swojego brata Ezawa i oszustwem zdobył Błogosławieństw o, następnie przez kolejne lata Bóg dopuszczał na niego fakt że był notorycznie oszukiwany przez własnego stryja, AŻ ZROZUMIAŁ na bazie doświadczenia swój grzech dopiero wówczas wyszedł na prostą. Dziś tysiące ludzi na świecie idzie tym schematem i pytają dlaczego tyle dziwnych problemów przypisując innym całe zło nie patrząc na własne życie. Pana hejt to jedna z tych historii...
https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=27
Cytować
+3 #25 Tomiczanian 2021-04-15 20:34
W 2023 roku Jeden i drugi polecą ze stanowisk i droga razem z nimi.
Cytować
+4 #26 Wrdkppwce 2021-04-16 08:02
Lewactwo dogorywa i kwiczy , tak panie Kocie
Cytować
+1 #27 berek 2021-04-24 08:22
@Maciej Kot
Pan hamował czy chamował?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.