Od 15 marca 2021 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznawia wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych w
ZUS wznawia wyjazdy do sanatoriów

Od 15 marca 2021 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznawia wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych w systemie stacjonarnym. Osoby, które będą z nich korzystać muszą pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Osobie, która została skierowana na rehabilitację leczniczą w systemie stacjonarnym, ZUS przekaże zawiadomienie wraz z ulotką informacyjną. Nowe zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację dostaną również te osoby, które otrzymały je wcześniej, ale z powodu wstrzymania wyjazdów nie mogły z niego skorzystać.

Po otrzymaniu zawiadomienia należy przekazać swój numer telefonu do oddziału ZUS, który skierował na rehabilitację albo do ośrodka rehabilitacyjnego, do którego jest skierowanie.

Warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej w systemie stacjonarnym jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2. Dlatego przed wyjazdem do sanatorium konieczne jest wykonanie testu. O jego zleceniu poinformuje ośrodek rehabilitacyjny.

Taki test jest bezpłatny. Aby go zrobić należy zgłosić się do punktu pobrań nie wcześniej niż cztery dni przed terminem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego.

Na badanie należy zabrać dokument tożsamości ze zdjęciem i zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą. O wyniku testu poinformuje telefonicznie ośrodek rehabilitacyjny.

Co ważne, nie należy planować wyjazdu zanim sanatorium nie poinformuje o negatywnym wyniku testu. Osoby, które są w kwarantannie albo w izolacji muszą pozostać w domu. Ci, którzy nie mogą jechać na rehabilitację powinni poinformować o tym ZUS. Istotne jest również to, żeby przekazać do ośrodka rehabilitacyjnego zmianę numeru telefonu.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-14 #1 berek 2021-03-05 20:43
To chyba największe marnotrawstwo publicznych pieniędzy .Prawie darmowe wczasy .Nie dające żadnych efektów leczenia.Taka pozostałość po dawnych czasów.Nawet o jakości powietrza w Zdrojach szkoda mówić.
Cytować
+11 #2 xxx 2021-03-06 05:17
Cytuję berek:
To chyba największe marnotrawstwo publicznych pieniędzy .Prawie darmowe wczasy .Nie dające żadnych efektów leczenia.Taka pozostałość po dawnych czasów.Nawet o jakości powietrza w Zdrojach szkoda mówić.

Pierd...sz jak zachorujesz to powinni to samo powiedzieć tobie jak bedziesz potrzebował pomocy
Cytować
-12 #3 berek 2021-03-06 07:12
Jak sie zachoruje to sie do szpitala idzie a nie do Ciechocinka jeździ...
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.