W ramach akcji realizowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości i Służbę Więzienną, Zakład Karny w
Osadzeni wykonali 800 maseczek dla pensjonariuszy DPS

W ramach akcji realizowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości i Służbę Więzienną, Zakład Karny w Wadowicach przekazał maseczki ochronne do dwóch Domów Pomocy Społecznej w Wadowicach. W sumie rozdano 800 maseczek wykonanych przez osadzonych.

W ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga Zakład Karny w Wadowicach przekazał w czwartek (4.03) w sumie 800 sztuk bawełnianych maseczek ochronnych uszytych przez osadzonych z tutejszej jednostki.

Wnioskodawcami był Dom Pomocy Społecznej w Wadowicach przy ulicy Parkowej 1 oraz Dom Pomocy Społecznej im Św. O. Rafała Kalinowskiego. Maseczki będą przeznaczone dla mieszkańców tych placówek – poinformował nas st.chor. Tomasz Daniec, oficer prasowy Zakładu Karnego w Wadowicach

Jak podkreśla rzecznik ZK, skazani w ramach programu resocjalizacji "Tworząc dobro" przygotowanemu przez funkcjonariuszy, chętnie uczestniczą w działaniach, które przyczyniają się pomocy w obecnych, niełatwych czasach walki z pandemią COVID-19.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Franz 2021-03-05 15:20
Wszystkie maseczki są dopuszczalne, a rekomendowane przez Radę Medyczną są maseczki chirurgiczne, a także bardziej specjalistyczne , np. z filtrami. Najważniejsze, aby nosić właśnie maseczki, a nie przyłbice czy szaliki. Moje pytanie jest: czy jest sens szyć maseczki? Te szmaciane nie zawierają filtra- to czym różnią się one od szalików? A dlaczego Panie i policjant na zdjęciu mają na twarzy maseczki chirurgiczne?
Dlaczego ludzią w DPS wciskają maseczki szmaciane? Czy jest się czym chwalić?
Cytować
+4 #2 Franz 2021-03-05 15:22
miało być: ludziom
Cytować
-1 #3 PoPO 2021-03-06 03:00
Posadzić tam ćpuna w czerwonych butach to produkcja wzrośnie o 100 procent!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.