Wkrótce wojewoda małopolski Łukasz Kmita przekaże do Domów Pomocy Społecznej w Małopolsce 5 169 54
Kolejne wsparcie dla DPS w Małopolsce. Do powiatu wadowickiego trafi ponad 260 tysięcy

Wkrótce wojewoda małopolski Łukasz Kmita przekaże do Domów Pomocy Społecznej w Małopolsce 5 169 543 złotych. Środki te pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na 2021 rok i zostały przyznane przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej. Do powiatu wadowickiego trafi ponad 260 tysięcy złotych.

Fundusze te zostaną przeznaczone na dalsze zabezpieczenie domów pomocy społecznej przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Dzięki wsparciu finansowemu zakupiony zostanie niezbędny sprzęt, wyposażenie i środki ochrony osobistej. Możliwe będzie także przeznaczenie funduszy na zapewnienie kadry potrzebnej do utrzymania ciągłości usług świadczonych przez DPS-y.

Przypomnijmy. W ubiegłym roku małopolskie Domy Pomocy Społecznej otrzymały wsparcie w ramach środków przyznanych z rezerw celowych budżetu państwa. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w 2020 roku przyznało 4 rezerwy celowe na realizację bieżących zadań własnych jednostek samorządu terytorialnego w tym obszarze, tj. na bieżącą działalność DPS-ów w związku ze zwiększonymi wydatkami na przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się COVID-19. Dla województwa małopolskiego przyznano łącznie środki finansowe w wysokości 11 740 681 złotych

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej przyznane środki finansowe przeznaczone były na zagwarantowanie właściwej opieki nad mieszkańcami Domów Pomocy Społecznej, a w szczególności na zapewnienie kadry niezbędnej do zapewnienia ciągłości realizacji usług świadczonych przez te jednostki, tj. na wynagrodzenia oraz dodatkowe składniki wynagrodzenia (np. nagrody, dodatki, premie) dla osób świadczących pracę w domach pomocy społecznej.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.