Kierowcy mają do dyspozycji blisko 180 nowych, w dodatku darmowych, miejsc parkingowych w Wadowicach. Mi
Dwa duże darmowe parkingi w Wadowicach dla kierowców

Kierowcy mają do dyspozycji blisko 180 nowych, w dodatku darmowych, miejsc parkingowych w Wadowicach. Miasto oddało do użytku wyremontowane parkingi zarówno przy ulicy Sienkiewicza (w miejscu starej rzeźni) jak i przy dworcu PKP, stanowiący część systemu węzła przesiadkowego jako  Park&Ride.

Kierowcy w Wadowicach mają sporo powodów do radości. Miasto oddało do ich dyspozycji dwa wyremontowane parkingi, zaplanowane jeszcze za czasów poprzedniego burmistrza Mateusza Klinowskiego. Od kilku tygodni dostępny jest parking przy ulicy Sienkiewicza, który powstał w miejscu, gdzie kiedyś stała wyburzona rzeźnia, przy skrzyżowaniu z ulicą Nadbrzeźną. Od lat była tu rozjeżdżana kołami pojazdów glinianka, w końcu jednak teren zmodernizowano.

Powstało tu 127 miejsc postojowych dla samochodów, w tym 12 dla osób niepełnosprawnych, a także 35 zadaszonych stanowisk dla rowerów ze specjalną stacją serwisową. Koszt inwestycji to 2 miliony złotych. To największy parking w papieskim mieście.

Niedawno oddano też do użytku parking przy leżącej w ciągu dróg krajowych nr 28 i nr 52 ulicy Piłsudskiego, będącej obwodnicą Wadowic. Znajduje się tuż przy dworcu kolejowym, który w najbliższym czasie przejdzie również sporą metamorfozę.

Zobacz: Wadowice podpisały umowę na remont budynku dworca kolejowego

Tu z kolei jest 49 miejsc parkingowych a także 25 zadaszonych stanowisk dla rowerów. Ma tu zostać też wprowadzony system z licznikiem miejsc wolnych i zajętych, wyświetlanym na specjalnie zamontowanych tablicach. Koszt  inwestycji wyniósł ponad 1 milion złotych.

Tyu sposobem kierowcy mają do dyspozycji blisko 180 dodatkowych miejsc parkingowych i co ważne, bez żadnych opłat, bo oba parkingi są bezpłatne. Patrząc po zajętości, cieszą się sporym zainteresowaniem...

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 Hycel 2021-02-09 20:16
Brawo Klinowski!
Nie ciesz się za długo, wkrótce Bartuś doniesie do prokuratury za nielegalne wystawienie "koszy na śmieci" przy parkingu.
Cytować
+6 #2 Spoko 2021-02-09 22:30
To jest parking dla papierni i maspeksu. Nawiązując do zdjęć w artykule ten pięć to jest do sprzedania?
Cytować
+3 #3 vadovian 2021-02-10 05:43
Za nasze podatki nasz kochany pisowski burmistrz wybudował maspexowi parking, fajnie
Cytować
+2 #4 Zenada 2021-02-10 07:33
Parking dla Maspexu........ .. musiało się opłacać...
Cytować
+6 #5 kris 2021-02-10 08:04
Cytuję vadovian:
Za nasze podatki nasz kochany pisowski burmistrz wybudował maspexowi parking, fajnie

czytaj ze zrozumieniem artykuł: "parkingi zaplanował Klinowski" - on chyba nie był z pisu....
cała zasługa tu jego przecież jest !!! :))
Cytować
-1 #6 Jendrek 2021-02-10 08:26
A piec to na którym parkingu stoi?
Cytować
+3 #7 Reks 2021-02-10 10:04
Maspex ma parking za friko a korzystajacy z busa czy pociągu niech sobie szukają parkingu
Cytować
+2 #8 Kika 2021-02-10 10:08
Cytuję vadovian:
Za nasze podatki nasz kochany pisowski burmistrz wybudował maspexowi parking, fajnie
napisz prawdę a nie pisz głupot bo dalej kłamstwo pomysł parkingu to był za klina i właśnie takie są media kłamstwo i kłamstwo
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.