Na cmentarzu w Wysokiej stanął wielki zbiornik na wodę deszczową. Będzie wykorzystywany przez odwied
W Wysokiej na cmentarzu stanął zbiornik na deszczówkę

Na cmentarzu w Wysokiej stanął wielki zbiornik na wodę deszczową. Będzie wykorzystywany przez odwiedzających groby do podlewania roślinności czy mycia i pielęgnacji pomników.

Jak poinformował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, na cmentarzu w Wysokiej stanął wielki zbiornik na wodę deszczową. Będzie wykorzystywany przez odwiedzających groby do podlewania roślinności czy mycia i pielęgnacji pomników. To taka ekologiczna akcja ograniczająca zużycie wody z wodociągów.

Zbiornik ma  9 tysięcy litrów pojemności. Zamontowano w nim automatyczną pompę zanurzeniową oraz punkt poboru wody wraz z instalacją elektryczną, umożliwiającą gospodarowanie wodą deszczową. Koszt zakupu i montażu wyniósł blisko 26 845 złotych, z czego 7 855 złotych przyznała gminie Wadowice Małopolska

Jak zapewnia włodarz, program będzie kontynuowany.  W jakich miejscach według was, powinny jeszcze stanąć takie zbiorniki?

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Kuba 2021-01-11 16:09
28000 zeta za zwyczajną bańkę i pompę? Jprd
Cytować
+3 #2 Pamietamy 2021-01-11 16:40
Cytat:
28000 zeta za zwyczajną bańkę i pompę? Jprd
DOkładnie
Oraz Pamiętamy że pani Dorota sprzedała mieszkańców żeby ujadać z dzióbka ciula z łączan
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.