Ruszają przygotowania do rewitalizacji i zagospodarowania Pańskiej Góry. Gmina Andrychów ogłosiła p
Rusza zagospodarowanie Pańskiej Góry. Pod topór pójdzie ponad 600 drzew

Ruszają przygotowania do rewitalizacji i zagospodarowania Pańskiej Góry. Gmina Andrychów ogłosiła przetarg na wycinkę drzew i krzewów w tej okolicy. Pod topór pójdzie ponad 600 drzew.

Władze Andrychowa głosiły przetarg na wycinkę drzew i krzewów w okolicy Pańskiej Góry i Stawów Anteckiego. Jak poinformowały Nowiny Andrychowskie, zgodnie ze specyfikacją  będzie wyciętych ponad 600 drzew oraz krzewy na powierzchni ponad 2200 metrów kwadratowych. Gmina Andrychów otrzymała na to pozwolenie starosty wadowickiego. Warunkiem przeprowadzenia wycinki są nowe nasadzenia drzew.

Wycinka, która ma zostać wykonana do końca tego roku. To pierwszy z elementów wielkiej inwestycji na kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni rekreacyjnej i parkowej Pańskiej Góry i Stawu Anteckiego.

Inwestycję w formie zaprojektuj – wybuduj za 19 milionów złotych wykona firma Arco System z Oświęcimia. Gmina otrzyma na ten cel 12 milionów złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego.

Pańska Góra i zaniedbany Staw Anteckiego, kiedyś będący zbiornikiem dostarczającym wodę do pobliskiego młyna, ma całkowicie zmienić swoje oblicze: ma zostać wybudowany na nowo (został zalany podczas powodzi w 1997 roku), będzie też pełnił funkcje retencyjne. Mają powstać tutaj chodniki, ścieżki rowerowe, nowe oświetlenie, zasadzone nowe drzewa. Wybudowane zostaną groble, na których także będzie trasa pieszo-rowerowa

Dużą atrakcją będzie też na pewno pomost spacerowy. Ma być zielona strefa rekreacji i wypoczynku dla dorosłych oraz uprzędzenia zabawowe dla dzieci.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 Lol 2021-01-11 15:38
W Wadowicach na wenecji po drugiej stronie rzeki też przydałaby sie taka rewitalizacja powycinac te krzaki wyrównać teren i posadzić nowe drzewa. W lecie fajne miejsce na wypoczynek
Cytować
-2 #2 hrabia 2021-01-11 19:51
Zrobić single na Jaroszowickiej i pamptraka ale burmistrz obiecał przecież arenę na stadionie :lol:
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.